Seimo parodoje – ir gargždiškio medžio skulptūros

Gargžduose gyvenančio tautodailininko, medžio skulptoriaus Petro Balsio darbai gruodį buvo eksponuojami LR Seime, kur vyko paroda „Mens, ėšaugės žemaitiu žemie“. Ji buvo skirta besibaigiantiems Žemaitijos metams paminėti.

Iš kelių skirtingų idėjų, reikšmės bei vaizdinių objektų menininkai savo drožinėtomis medžio skulptūromis ir kaltais metaliniais kryžiais bei atkurta kostiumo kolekcija atskleidė aštuonis amžius vykusią Žemaitijos metamorfozę. Kartos, požiūriai, užmanymai, net tradicijos ir papročiai keitėsi, tačiau šiose pinklėse tautodailės menas buvo nepaklaidinamas ir tik stiprėjo, atskleisdamas žemaičių tvirtybę, kantrybę, darbštumą, užsispyrimą. „Ši paroda – indėlis į tautodailininkų įamžintą istoriją. Nūdienoje menas neretai vis dar nepelnytai nuvertinamas, tad tokios parodos priverčia žiūrovą vis labiau vertinti tai, kas tikra, neišnyko tiek metų, puoselėti medžio skulptūros, kryždirbystės tradicijas“, – įsitikinęs gargždiškis P. Balsys.

Agnė ADOMAITĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Proga kantrybei

Nuo rinkimų iki rinkimų esame kupini nusivylimų: rinkome, rinkome, gi vėl ne tą Prezidentą, Seimo narį ar merą išrinkome! Užstalėje…

Plačiau »

Vilija BUTKUVIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar pildote sau duotus pažadus?