Sendvaryje kursis dar vienas darželis

Sendvaryje kursis dar vienas darželis

Klaipėdos rajono savivaldybės idėja darželių tinklą rajone plėsti kviečiant privačius investuotojus įgauna vis didesnį pagreitį. Kitąmet Sendvario seniūnijoje įsikurs dar vienas darželis. Planuojama, kad jame bus suformuotos trys vaikų grupės, o iš viso bus galima priimti apie 45 darželinukus. Per šiuos ir ateinančius metus privačiomis iniciatyvomis vien Sendvaryje darželinukams bus sukurta daugiau kaip 200 naujų vietų.

Naujasis privatus darželis „Vaikų pieva“ Sendvario seniūnijoje, Klemiškės II kaime, Pareikių gatvėje, duris atvers 2021-ųjų rudenį. Jame numatytos trys grupės, suskirstytos pagal amžiaus tarpsnius. Jos bus nedidelės, iki 15 vaikų. O kiekvienos grupės ugdymu rūpinsis 2 pedagogai. Darželio įkūrėjai sako, kad prasminga veikla vaikai bus užimti visą dieną. Įvairus papildomas užimtumas bus organizuojamas atsižvelgiant ir į tėvų pageidavimus. Ypatingas dėmesys bus skiriamas muzikiniam ugdymui, veiks mažųjų ansamblis.

„Mes planuojame statyti šiuolaikišką ir modernų pastatą, kuris suprojektuotas specialiai vaikų darželiui. Jo vidaus erdviniai sprendimai padės vaikams pažinti save ir aplinkinį pasaulį, skatins tyrinėti, eksperimentuoti, sudarys sąlygas mokytis žaidžiant. Darželio erdvės mobilios, jas bus galima transformuoti pagal poreikį ir tikslus, stiprinančius vaikų smalsumą, lavinančius fantaziją“, – sako darželio įkūrėja Vilma Einikienė.

Pasak moters, jų įstaiga bus atvira vietos bendruomenei, turės ir salę. Ją bus galima naudoti ne tik vaikų ugdymui, bet ir darželio bendruomenės poreikiams – sambūriams, šventėms, seminarams ar tiesiog bendravimui. Numatomas ir nemažas kiemas, kuriame, planuojama, augs vaikų sodinti augalai, vaismedžiai, bus daržas ir edukacinės erdvės. Savaitgaliais bus galimybė švęsti vaikų gimtadienius. Registraciją į naująjį darželį planuojama pradėti kitų metų sausį.

Tai jau nebe pirma tokia privati iniciatyva rajone, kuri įgyvendinama Savivaldybės kvietimu. Šį rudenį du nauji darželiai duris atvers taip pat Sendvario seniūnijoje – Slengiuose ir Klemiškės II kaime.

„Šie darželiai yra suplanavę priimti apie 160 vaikų, bus formuojamos 8 grupės. Tad kitąmet atsiradus dar vienam darželiui, vien Sendvaryje bus sukurta kiek daugiau nei 200 naujų vietų mūsų darželinukams. Savivaldybė taip pat nežada sėdėti sudėjusi rankų. Lėšų darželių tinklo plėtrai rajone esame numatę kasmet. Be to, jau dabar mūsų skiriama dotacija tėvams, vedantiems vaikus į privačius darželius, yra didžiausia šalyje – 200 eurų. Tikiuosi, kad visos šios priemonės padės greičiau ir efektyviau spręsti darželių trūkumą Klaipėdos rajone“, – sako rajono meras Bronius Markauskas.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Karūnuotieji

Covid-19 nesirenka nei pagal amžių,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar laikotės karantino?