Siaučiant pandemijai – J. Lankučio biblioteka atvira visuomenei nuotoliniu būdu

Karantino metu, kaip ir daugelis įstaigų Lietuvoje, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka uždaryta ir fiziškai lankytojai joje neaptarnaujami, tačiau paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu. Šiuo laikotarpiu itin svarbu likti namie, tad jei turite negrąžintų knygų, nesijaudinkite, nes galite prasitęsti knygų skolinimąsi bibliotekos elektroniniame kataloge. Jei gavote elektroninį laišką apie artėjantį knygos grąžinimo terminą, prasitęskite paspausdami laiške esančią nuorodą, taip pat knygas prasitęsti galima telefonu (8 46) 452772 arba 868 269225, o jeigu jau išnaudojote visas galimybes – nieko baisaus – delspinigiai karantino metu nebus skaičiuojami.

Šiuo metu nevykdomas knygų išdavimas, knygas galima rezervuoti, bet skaitytojai jas galės pasiimti tik po karantino, kai biblioteka vėl atvers duris vartotojams. Karantino laikotarpiu biblioteka dirba darbo dienomis 8–17 val., konsultuojame telefonu, bendraujame „Facebook‘e“, taip pat galite siųsti užklausas dominančiomis temomis el. paštu skaityklavb@gmail.com, bibliotekos darbuotojai surinks reikalingą medžiagą, ją nuskenuos ir išsiųs elektroniniu paštu. Kaimų gyventojai taip pat gali skambinti ar rašyti filialų bibliotekininkėms jų nurodytais kontaktais.

Svarstantiesiems, ką daryti, kuomet bibliotekoje nėra galimybės pasiskolinti knygą, bibliotekininkai siūlo pasinaudoti galimybe skaityti el. knygas, išbandyti prenumeruojamas duomenų bazes, naršyti po informacijos lobynus virtualioje erdvėje. Skaitytojai, turintys LIBIS bibliotekos pažymėjimą, kviečiami aplankyti interaktyvią biblioteką www.ibiblioteka.lt. Čia galėsite pasiskolinti ir skaityti elektronines knygas nemokamai. Pandemijos metu nemokamai atveriamas „Vyturio“ lobynas: skaitmenines knygas rasite https://vyturys.lt/kodas/corona; garso knygas – http://bit.ly/vyturioknygos. Taip pat nemokamas knygas galite skaityti knygos.lt/lt/elektronines-knygos/nemokamos/ arba http://skaitykle.lt/e-knygos/t/nemokamos/. LRT pristato: skaityti galima ir ausimis (https://tinyurl.com/rlf96rl) – 20 knygų, tekstų garso įrašų.

Spaudą skaitykite internete „Banga“ http://www.gargzdai.lt, „Klaipėda“ https://klaipeda.diena.lt, „Lietuvos rytas“ https://www.lrytas.lt/, „Žmonės“ https://www.zmones.lt/tema/zurnalas-laima, „Lamų slėnis“ http://lamuslenis.lt ir kt.

J. Lankučio biblioteka yra sukaupusi nemenką archyvą, kuriame rasite įvairių edukacinių paskaitų, renginių, knygų pristatymų ir kt. vaizdo įrašų – apsilankykite bibliotekos „YouTube“ kanale www.youtube.com/lankuciovb. Beje, mūsų biblioteka yra sukūrusi virtualų pažintinį maršrutą po Klaipėdos rajono piliakalnius „Iš praeities – į nūdieną ir ateitį“ bei Ievos Simonaitytės takais „Buvo visko: Ėvės takais“. Šiuos ir kitus įrašus apie Klaipėdos, Kretingos ir Plungės rajono kultūrinio paveldo objektus bei teminius maršrutus rasite http://www.krastogidas.lt/.

Kol biblioteka uždara lankytojams, o namuose praleidžiame didžiąją laiko dalį, „Prisijungusios Lietuvos“ mokymosi platforma www.prisijungusi.lt siūlo didelį virtualių pamokų pasirinkimą įvairiomis temomis: skaitmeninė kūryba, paslaugos internetu, programavimas ir duomenys, išmanusis telefonas savarankiškam mokymuisi.

Studentai, besiruošiantys baigiamiesiems darbams, kviečiami prisijungti prie EBSCO Publishing duomenų bazės http://search.ebscohost.com/, kurioje rasite viso teksto mokslinių straipsnių socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių temomis, jie teikiami anglų ir kt. kalbomis. Norintieji savarankiškai prisijungti prie duomenų bazės dėl slaptažodžio suteikimo turi kreiptis tel. (8 46) 452772 arba el. paštu skaityklavb@gmail.com.

Šiuo sudėtingu laikotarpiu muziejus gali būti Jūsų namuose – užsukite į https://www.epaveldas.lt/home – bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų banką, kuriame sukaupta vertingų senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnytinių metrikų, garso įrašų ir lietuvių literatūros klasikos kūrinių, taip pat https://www.limis.lt/ tai integrali Lietuvos muziejų informacinė sistema. Norintiesiems gero ir prasmingo turinio pristatoma speciali MO muziejaus iniciatyva#menasnaMOhttps://mo.lt/naujienos/.

Karantino metu keliaukite į kultūros renginius virtualiai. Jubiliejinis „Kino pavasaris“ keliasi į namus, visus filmus bus galima peržiūrėti internete https://kinopavasaris.lt/lt/programa, o spektaklius, transliuojamus internetu, galite žiūrėti http://www.menufaktura.lt/.

Tai dar ne visa informacija, kuria dalijasi bibliotekininkai pandemijos metu likusiems namie bibliotekos vartotojams. Tapkite bibliotekos bičiuliais „Facebook‘e“, sekite atnaujintus pasiūlymus bei nuorodas apie elektronines knygas, spaudą internete ir kitas paslaugas ir pramogas šiame puslapyje https://www.facebook.com/J.LankucioVB/. Jeigu nerandate informacijos, skambinkite arba rašykite, ir mes Jums padėsime. Daugiau informacijos apie bibliotekos darbą karantino metu – interneto svetainėje www.gargzdaivb.lt ir „Facebook“ paskyroje.

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos informacija


Taip pat skaitykite:

Šventės rajone: džiugins gražios ir atsakingos iniciatyvos
Stabdoma Gargždų ligoninės  Vaikų ligų skyriaus veikla: lovos reikalingos COVID-19 pacientams
Koalicija: darbų įgyvendinama daugiau nei buvo suplanuota
Į Endriejavą paskirtas klebonas tęsia pažintį su Žemaitija
Kūrėjo eilėraščiuose glūdi paprasta pasaulio erdvė
Judrėnų kultūros namų 50-metis:  žiūrovus traukę originalūs projektai
Karantinas rajono bibliotekoms – (ne)baubas
Visuomenės tolerancijos dėlionė – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje
Gyventojai šąla – kaltų nėra
Žemaitėška tatuiruotė kel sosėduomiejėma ėr šīpsėnas
Kningas pristatīmė – žemaitėška ruoda
Parduotuvėje „Tikra“ Gargžduose – tikri produktai imunitetui stiprinti
1991 m. sausio 13-oji mūsų atmintyje

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Akivaizdu

Laimėti varžybas – viena, o pasidalinti…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook