100 kilometrų pėsčiomis per Mažosios Lietuvos saugomas teritorijas

Tai – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui skirtas žygių ciklas. Kuršių nerijos nacionalinio parko ir Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos susivienijo dėl bendro tikslo – visuomenę supažindinti su gražiausiomis ir labiausiai saugomomis Klaipėdos krašto vietovėmis. Šio krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetis bus minimas ilgai ir įsimintinai, įveikiant nuo kelių iki kelių dešimčių kilometrų skirtingose saugomose teritorijose.

Visą pavasarį organizatoriai kvies į savaitgalinius žygius Kuršių nerijos nacionaliniame, Vakarų Lietuvos ir Žemaitijos regioniniuose parkuose ir Viešvilės rezervate. Šių saugomų teritorijų specialistai supažindins su kraštovaizdžio vertybėmis, vietos išskirtinumu, gamtos ir kultūros paveldu. Entuziastai, sudalyvavę visuose žygiuose, bus nukeliavę lygiai 100 kilometrų per Klaipėdos kraštą ir apdovanoti simbolinėmis atminimo dovanėlėmis.

Pirmųjų trijų žygių maršrutai iš dalies sutampa su praeitais metais Lietuvos pajūrį bei pamarį apraizgiusiu tarptautiniu pėsčiųjų maršrutu „Jūrų takas“. Tai puiki trasa mėgstantiems iššūkius ir ieškantiems ilgesnių kelionių pėsčiomis: įveikus pirmuosius 216 kilometrų Lietuvoje, per 2 mėnesius latvišku ir estišku Baltijos pajūriu galima pasiekti Taliną. Daugiau informacijos apie šį maršrutą rasite čia: https://baltictrails.eu/

Pirmasis žygis – jau šį sekmadienį. Kovo 12 d. 12:30 žygeiviai kviečiami rinktis prie Juodkrantės bažnyčios. Minėdami Lietuvos laisvę, bandysime įveikti simbolinius 33 kilometrus Juodkrantės mišku, pajūrio smėlynais ir pamario takeliais iki pat Klaipėdos. Atstumo išsigąsti nereikėtų, nes žygis sudarytas iš dviejų dalių – pradžioje pasivaikščiojimas istorinėmis promenadomis aplankant Mažosios Lietuvos gyventojams reikšmingiausias vietas neapsakomo grožio Juodkrantės sengirėje, o ištvermingiausieji galės tęsti kelionę tarptautinio pėsčiųjų maršruto „Jūrų takas“ atkarpa iki Smiltynės.

Daugiau apie renginį: https://www.facebook.com/events/1129752641027615

Antrajame žygyje, kovo 25 dieną, susipažinsime su Nemuno deltos gamta. Rusnės saloje pavasaris ypatingas metas, kuomet galima stebėti tūkstantinius grįžtančių ir praskrendančių paukščių pulkus. Balandžio mėnesį planuojami dar du žygiai –  balandžio 16 d. Pajūrio regioniniame parke siūlomas trumpas žygis senąja Litorinos jūros pakrante, o balandžio 25 d. keliaujant Žemaitijos etnografiniame regione įsikūrusio Pagramančio regioninio parko parengtu maršrutu susipažinsite su tuometiniame pasienyje gyvenusių liuteronų istorija ir paveldu. Gegužės mėnesį atbudusią gamtą stebėti galėsite Viešvilės gamtiniame rezervate žygiuodami palei istorinę sieną, o reikšmingiausiais Klaipėdos krašto istorijai takais keliausime Rambyno regioniniame parke.

© Nuotraukos: Renatos Kilinskaitės

Daugiau informacijos apie pirmąjį ciklo „100 kilometrų per Mažosios Lietuvos saugomas teritorijas“ žygį maršrutu „Jūrų takas“ suteiks:

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos kultūrologė Renata Kilinskaitė.

Tel. +370 683 86005

E-paštas: renata.kilinskaite@nerija.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių