• 18 rugpjūčio, 2022
|

9 patarimai keliaujantiems automobiliu

Visi puikiai žinome, kaip ilgai lauktos atostogos gali kelti stresą. Paskutines keletą dienų intensyviai sukame galvą, ar viską tinkamai suplanavome, ar reikiamus daiktus susidėjome, ar nieko nepamiršome. Bet tiesa ta, kad dažnai neapsieinama be nesklandumų. Taigi, esame jūsų paslaugoms ir paruošėme devynis patarimus žmonėms, planuojantiems kelionę automobiliu, kad nieko svarbaus nepamirštumėte.

1. Nesvarbu, kaip toli ketinate keliauti.

Nesvarbu, ar jūs keliaujate iš Lietuvos į Latviją, Prancūziją arba net Portugaliją. Svarbu, kad viskas būtų tinkamai paruošta, automobilis būtų geros būklės ir keliautumėte saugiai.

2. Būkite pasiruošę visu 100%.

Visada patikrinkite, ar viską supakavote ir ar nieko svarbaus nepalikote (pinigų, dokumentų ir kt.). Patikrinkite, ar namai yra tinkamai paruošti laikui, kuomet jūsų nebus (išjungta elektra, vandens tiekimas, uždaryti langai ir užrakinti visi įėjimai). Įsitikinkite, kad augalai ir paliekami gyvūnai bus tinkamai prižiūrimi, pašto siuntiniai atsiimami laiku. Visa tai leidžia išvengti nereikalingų skambučių vairuojant arba neplanuotų apsisukimų namo pasiimti ko nors pamiršto.

3. Būkite pailsėję. 

Niekada nenuvertinkite vairavimo keliamo nuovargio ir sunkumų, nes tai išties labai svarbu: ilga vairavimo trukmė, įtemptas kūnas, susikaupęs protas, galbūt sunkus maršrutas, nepažįstami keliai, intensyvios eismo sąlygos – visa tai vairuotojui kainuoja papildomą energiją. Būkite prieš kelionę gerai pailsėję ir, svarbiausia, gerai išsimiegoję, kad ilgų kelionių keliami sunkumai jūsų galutinai neišvargintų ir nepadarytumėte nelaimingo atsitikimo.

4. Bagažas. 

Gerai apgalvokite, ko būtinai reikės kelionėje ir ką galima nusipirkti kelionės metu. Be to, nebūtina pirkti erdvesnę mašiną ar tokią nuomotis. Dabar galite įsigyti tokias pagalbines priemones kaip bagažinės, montuojamos ant automobilių stogų. Tai puikus sprendimas norintiems turėti daugiau erdvės mašinoje daiktams susidėti. Apie tai galite sužinoti daugiau čia: https://autoviskas.lt/laisvalaikiui/stogo-skersiniai

5. Išanalizuokite savo maršrutą. 

Jūs galite sumažinti prieš kelionę kylantį stresą, jei tik šiek tiek pastrateguosite vairavimo laiką, galimus maršrutus, suplanuosite visus sustojimus ir pan. Išanalizuokite savo kelionės maršrutą, kad kelyje, nutikus neplanuotiems įvykiams, tai jūsų neišmuštų iš vėžių ir nenukryptumėte nuo planuoto kurso.

6. Važiuokite atkarpomis. 

Turbūt visi vienareikšmiškai sutariame, kad ilgas keliones geriausia skirstyti į kelionės atkarpas. Sustojimas bent kas dvi valandas padeda vairuotojui susikaupti ir nepervargti. Valgydami lengvą maistą ir gerdami daug vandens išvengsite sotumo ir nuovargio jausmo, kurį jaučiate po sunkaus valgio. Atminkite, kad dehidratuoti yra taip pat pavojinga, kaip ir vairuoti išgėrus.

7. Važiuokite pakaitomis. 

Jei įmanoma, susiraskite vairavimo partnerį, kuris be vargo galėtų jus pakeisti kelionės metu. Tai leidžia kiekvienam vairuotojui pailsėti ir padidina koncentraciją, be to, tai efektyviai sutrumpina kelionės laiką, nes nereikia stoti ilsėtis.

8. Patikrinkite padangas ir automobiliui reikalingus skysčius.

Nepriekaištinga padangų būklė taip pat labai svarbu saugiam ir patogiam važiavimui. Reikia tikrinti ne tik padangų protektorių, bet ir įsitikinti, kad jų slėgis atitinka pilnai pakrauto automobilio poreikius. Taip pat būtinai patikrinkite langų plovimo skysčio, tepalų ir kitų svarbių skysčių kiekį.

9. Apgalvokite visus įmanomus scenarijus.

Kad būtumėte tinkamai pasiruošę kelionei, jūs turėtumėte apsvarstyti visas galimas situacijas, kurios gali kilti kelyje. Ar turite atsarginę padangą? O medicinos reikmenų dėžutę? Ar jūsų mašina turi kablį, kuris reikalingas sugedusiai mašinai nutempti? Tokius dalykus turėtumėte apgalvoti, kad atsitikus nelaimei, išvengtumėte papildomų rūpesčių. Tokius dalykus, kaip kabliai mašinoms, galite įsigyti čia: https://autoviskas.lt/farkopas/kabliai-automobiliams

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių