Arba mažiau biurokratijos, arba mažesnis finansavimas

Lukas SAVICKAS
Ekonomikos ir inovacijų ministras

Ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas pasirašė įsakymą pavaldžioms įstaigoms ir institucijoms, nurodydamas įvardyti tris veiklas, sukuriančias daugiausia biurokratinės naštos verslui ir gyventojams bei iki balandžio 1 d. pateikti planus, kaip ši našta bus sumažinta 30 proc. Įstaigoms, kurios nesiims biurokratinės naštos mažinimo, numatoma mažinti finansavimą.
„Vyriausybė aiškiai savo programoje yra įsivardijusi tikslą mažinti biurokratinę naštą, siekiame, kad mūsų sistema taptų tokio mažinimo pavyzdžiu. Kalbame apie procedūrų trumpinimą, aptarnavimo laiko trumpinimą, reguliavimo atsisakymą, skaitmenizavimą ir kitas priemones. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jau liepą prasidės intensyvios derybos dėl kitų metų finansavimo. Siunčiame aiškų signalą – arba mažiau biurokratijos, arba bus mažinamas finansavimas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras L. Savickas.
Lygiagrečiai ministro įsakymui ministerijoje išleistas atitinkamas kanclerės potvarkis, kuriuo ypatingas dėmesys skiriamas viešųjų pirkimų procedūrų, paramos administravimo ir licencijų išdavimo procesų paprastinimui. Atitinkamiems ministerijos padaliniams nurodyta iki kovo 10 d. pateikti biurokratijos ir arba kaštų mažinimo 30-čia procentų planus.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijai (EIMIN) yra pavaldus Registrų centras, Inovacijų agentūra, „Investuok Lietuvoje“, Metrologijos inspekcija, Nacionalinis akreditavimo biuras, Standartizacijos departamentas, Skait­meninių sprendimų agentūra, UAB „Litexpo“, UAB „Toksika“, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, VšĮ „CPO LT“, VšĮ „Valdymo koordinavimo centras“.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva atlikta apklausa, kurioje dalyvavo daugiau kaip 1 tūkst. įmonių, parodė, kad verslas vis mažiau pasitiki priežiūros institucijomis. Teigiamai priežiūros institucijų veiklą vertinančiųjų dalis sumažėjo nuo 82 proc. 2020 m. iki 51 proc. 2024 m. Pernai fiksuotas žemiausias priežiūros institucijų veiklos teigiamo vertinimo rodiklis per visą pastarųjų dešimties metų laikotarpį.
Pastebėta, kad pernai ženkliai ilgėjo verslo veiklos vietoje atliekamų patikrinimų terminai: 71 proc. planinių patik­rinimų truko 2–5 val., o 2023 m. tokios trukmės patikrinimų buvo tik 29 proc. Neplaninių patikrinimų atveju tokios trukmės patikrinimų skaičius išaugo nuo 23 proc. 2023 m. iki 86 proc. pernai.
Tyrimas atskleidė, kad ypač svarbu dar daugiau dėmesio skirti „verslo naujokų“ švietimui, metodinės pagalbos teikimui, tikslinėms konsultacijoms. Aktualus išlieka telefonu teikiamų konsultacijų prieinamumo didinimas ir kokybės gerinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content