• 9 gruodžio, 2021
|

Agluonėnus garsina aukščiausio lygio trasa

Pirmąkart Vakarų Lietuvoje vyko motociklininkų ir keturračių varžybos

Nuo šiol Agluonėnai neabejotinai įtraukti į keturračių ir motociklininkų mėgstamų vietų žemėlapį. Mat naujai įrengtoje Enduro trasoje vyko penktasis finalinis Lietuvos „Cross Country“ čempionato etapas. Jame paaiškėjo ir absoliutūs šių metų Lietuvos čempionai. Renginio dalyviai negailėjo pagyrų agluonėniškių Antano Lučinsko ir Algirdo Stasiulio įrengtai trasai. Ne vieną užsienio trasą išbandę entuziastai įsitikinę, kad šioje vietoje gali vykti net ir Europos varžybos.

A. Lučinskas (kairėje) ir A. Stasiulis tikisi, kad Agluonėnuose įrengta trasa garsina kaimo vardą ir suvienys išsibarsčiusius Klaipėdos krašto bekelės motociklininkus.Varžėsi beveik 100 sportininkų

Dėl penktojo – paskutinio „Cross Country“ etapo nugalėtojo titulo Agluonėnuose varžėsi 87 įvairaus amžiaus motociklininkai dešimtyje klasių iš visos Lietuvos ir dviejose klasėse 20 keturračių vairuotojų. Šis čempionatas priskiriamas Enduro disciplinos varžyboms, kuriose šalia gebėjimo valdyti motociklą būtina parodyti ištvermę. Tad jie vadovavosi principu: laimi tas, kuris pasiduoda paskutinis.

Varžybose buvo galima išvysti šios populiarėjančios sporto šakos Lietuvos geriausiuosius. Žiūrovų akys ir fotoaparatų objektyvai labiausiai mėgavosi Dakaro ralio žvaigžde Arūnu Gelažninku, iškovojusiu pirmąją vietą E2 klasėje ir galutinėje įskaitoje pelniusiu 19-ą Lietuvos čempiono titulą, bei daugkartiniu motokroso čempionu Raimondu Machrovu, kuris finišavo apgadintu motociklu. Tačiau tai jam nesutrukdė iškovoti pirmąją vietą Enduro klasėje bei pelnytai tapti 2019 metų čempionato nugalėtoju savo klasėje.

Prizines vietas iškovojo ir gausus būrys Klaipėdos krašto sportininkų. „Važiavimo technika ir fizinės savybės – dvi sėkmės dedamosios. Tai mane ir žavi, kadangi norėdamas būti čempionu turi lavinti abi puses. Tai sportas, kuriame labai svarbu palaikymas ir pagalba iš šalies. Tad esu labai dėkingas savo tėčiui“, – „Bangai“ pasakojo A18+ klasėje laimėjęs klaipėdietis Antanas Pučinskas. O štai 10 metų motociklu važinėjantis ir veteranų grupėje pergalę iškovojęs klaipėdietis Kęstutis Gurčinas atkreipė dėmesį, kad norint būti nugalėtoju svarbu ir sveikas gyvenimo būdas.

Dviejų kaimynų entuziazmas

Varžybų dalyviai socialiniuose tinkluose negailėjo gerų atsiliepimų Agluonėnų trasos rengėjams ir varžybų organizatoriams. „Ačiū už įdomią, gerą trasą!“; „Mėgavausi gana sudėtinga, bet techniška trasa!“; „Labai džiugu, jog nuo šiol Klaipėdos rajone turime vietą, kurioje drąsiai gali vykti net Europos čempionatai“, – dalijosi entuziastai. Labiausiai trasa varžybų dalyvius sužavėjo besikeičiančiu gruntu, dirbtinių kliūčių gausa ir „švelniais“ tramplynais.

Idėja įrengti Enduro trasą rajone kilo dviem agluonėniškiams kaimynams Antanui Lučinskui ir Algirdui Stasiuliui. Sportininkai pasakojo, kad susidomėję motociklų disciplinos sportu susidūrė su problema, kad Klaipėdos krašte nėra tokio tipo motociklams ir keturračiams skirtos trasos, kurioje būtų galima laisvai treniruotis. „Artimiausia trasa – Šiauliuose. Tad Klaipėdos rajono enduristai iki šiol važinėjo ir treniravosi tam nepritaikytose vietose: apleistuose karjeruose, kariniame poligone, mažose entuziastų sukurtose traselėse. Pradėjome važinėti į varžybas, susipažinome su Lietuvoje jau veikiančiomis „Cross Country“. Su Antanu svajojome apie savo trasą Agluonėnuose. Sulaukėme aplinkinių ir sporto federacijos palaikymo“, – prieš maždaug mėnesį kaimyno A. Lučinsko žemėje įrengtos trasos priešistorę prisiminė A. Stasiulis.

Pretenduoja į geriausios titulą

A. Lučinskas pabrėžė, kad vos pradėjus rengti 8 kilometrų trasą su motokroso elementais, tramplynais, posūkiais, dirbtinėmis kliūtimis, 2 km miško, iškart taikyta į geriausios „Cross Country“ trasos Lietuvoje titulą. „Ruošdami trasą dalyviams nepamiršome ir žiūrovų: sudarėme sąlygas matyti, kas vyksta didžiojoje dalyje trasos. Šiandien džiaugiamės, kad mums pavyko ir trasą labai teigiamai įvertino mūsų šalies sportininkai. Sulaukėme didelio žiūrovų palaikymo bei Agluonėnų bendruomenės. Šis grįžtamasis ryšys – didžiausia padėka ir motyvacija dar labiau vystyti šią trasą“, – įspūdžiais dalijosi A. Lučinskas. Jis užsiminė, kad svarstoma trasą išplėsti ir padaryti universalią – pritaikyti ir kitokio tipo varžyboms bei treniruotėms (Enduro sprinto, Enduro ralio). Tai leistų sportininkams ir žiūrovams padovanoti po du ar tris renginius kasmet.

„Tikimės, kad taip suvienysime išsibarsčiusius Klaipėdos krašto bekelės motociklininkus. Tapsime matomi žiūrovams ir prisidėsime prie šios sporto šakos populiarinimo Klaipėdos krašte. Turime norą garsinti gimtųjų Agluonėnų vardą, todėl šiai trasai suteikėme „Agluonėnų Enduro trasos“ pavadinimą. Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šios trasos įrengimo“, – kalbėjo A. Lučinskas. Tiesa, verta paminėti, kad jis tapo ir Hobby kategorijos čempionu.

Šiuo metu trasa yra atvira visiems motociklininkams ir keturratininkams, kurie yra pasiryžę priimti trasos įveikimo iššūkį. Visas naujienas apie trasą ir joje organizuojamus renginius galite rasti „Agluonėnų Enduro trasos“ feisbuko puslapyje.

Aistė NOREIKAITĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių