Amatų centre – menininkės Jūratės Mierkienės paroda „Šis tas“

Artūro Staponkaus nuotr.

„Aš manau, kad menas žmones daro žmoniškus. Per meną žmogus tampa ir jautresnis, ir nuoširdesnis, jis gėrisi gamta, kitais žmonėmis, kūryba. Menas žmones padaro draugiškesnius, jie vieni kitus geriau supranta“. (Antanas Kmieliauskas)

Gyvename sudėtingu laikotarpiu – pandemija, karantinas diktuoja savo sąlygas. Pristabdytas ir kultūrinis gyvenimas, bet visiškai tikrai nesustojo. Puikiausias įrodymas – Amatų centre Veiviržėnuose atidaryta autorinė menininkės Jūratės Mierkienės darbų paroda „Šis tas“. Laikantis saugumo reikalavimų, parodos atidarymas buvo transliuojamas nuotoliniu būdu. Jaukiame ir šiltame renginyje dalyvavo labai mažas būrelis svečių: Priekulės kultūros centro folklorinis ansamblis „Vėlingis“ (vadovė Rūta Vildžiūnienė), keletas menininkų ir artimiausių parodos autorės draugų.

Pristatytas J. Mierkienės kūrybinis kelias, įteikta padėka, skambėjusios „Vėlingio“ dainos, sveikinimai ir linkėjimai sukūrė ypatingą renginio nuotaiką. Didžioji dalis eksponuojamų darbų iš odos, bet yra ir keletas keramikos gaminių. Originalūs paveikslai, rankinės, darbo kalendoriai dekoruotais odiniais viršeliais, baltų ženklais puoštos raktinės, apyrankės – tai Jūratės Mierkienės sukurti vienetiniai darbai, kuriuos galite pamatyti Amatų centre.

Anot kūrėjos, labiausiai šioje parodoje norėjo parodyti smulkius darbelius, kurie jai labiausiai patinka – tai raktų pakabukai, magnetukai, padėkliukai ir mažos knygelės. „Ateina laikas, kai norisi įprasminti savo veiklą. Kada? Gal, kai pasieki kažkokią ribą, – metų skaičių ar darbų kiekį. Kai pasąmonėje sukirba, jog jau šis tas padaryta. Norėjosi parodyti ne tik savo sukurtus darbus, bet ir sudainuoti dainas, kurias su folkloro ansambliu „Vėlingis“ atliekame jau dešimtus metus, – sakė parodos autorė. – Tiek metų gyvenu ir kuriu Priekulėje, krašte, kuris tapo labai artimas, todėl parodai rengti pasirinkau Veiviržėnus. Atrodė, kad šiuo metu mano darbai, puošiami liaudiškais bei baltiškais ornamentais, skambant folkloro dainoms, mažyčio miestelio Amatų centre, geriausiai atspindi mane – tikrąją, šaknimis įaugusią į šitą žemę.“

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad menininkė J. Mierkienė savo autorinę, išskirtinę ir ilgai planuotą parodą atidarė Amatų centre. Vaišinome svečius namine gira, šviežutėliais sūriais, kaimiška dešra, cibulyne, kastiniu ir dėkojome už puikiai praleistą laiką. Kiekvienais metais suorganizuojame nuo 5 iki 9 parodų. Miestelio gyventojai ir svečiai noriai jas lanko, domisi darbais, kai kuriuos gali ir įsigyti. Veiviržėnų miesteliui, nutolusiam nuo didžiųjų centrų, labai svarbus šis mažytis etninės kultūros židinys – Amatų centras. Tiktai kultūros dėka mes ir esame žmonės – protingi ir dvasingi, pažįstantys ir įvaldantys pasaulį, jį sąmoningai keičiantys, nuolat besiskverbiantys į būties slėpinių gelmes, nuolat kuriantys patys save, besistengiantys rūpintis ne tik savimi, bet ir savo artimu.

Valė KRAULEIDIENĖ
Amatų centro vadovė

Artūro Staponkaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių