Atsargos kariai – atsidavę Tėvynei

T. Žemgulys linki nepamiršti ir atsargos karių, o visiems – ugdytis patriotiškumą.

Išėjau iš kariuomenės iškelta galva, bet skaudančia širdim. Nepamirškite ir atsargos karių, kurie buvo atsidavę Tėvynei, tokių kaip aš. Atsargos kariai integruojasi po tarnybos į visuomenę ir palaikymas yra labai svarbus.


Vaikų priežiūra ir patriotiškumas
Tarnaudamas kariuomenėje buvau išėjęs du kartus vaiko priežiūros atostogų ir stebėjausi sulaukiantis skeptiško visuomenės požiūrio ir netgi užgaulių rep­likų, kad, užuot gynęs Tėvynę, sėdžiu namie su vaikais. Nepaisant vis dar gajaus stereotipinio požiūrio, neva vaikus tinkamai prižiūrėti sugeba tik moterys, Lietuvoje sparčiai daugėja vyrų, kurie gimus vaikui mielai išeina vaiko priežiūros atostogų ir išleidžia žmoną į darbą.
Ar Jūsų vaikai žino, kad pasaulyje yra valstybių, kuriose vaikams virš galvų skrieja kulkos, kur jie negali pasirinkti kito gyvenimo. Patriotiškumo ir tautiškumo ugdymas yra mūsų, tėvų, reikalas ir pareiga. Vaikai negimsta patriotais, juos reikia ugdyti patriotais, kad užaugę būtų garbingais žmonėmis. Vaikai yra mūsų ateitis ir jei ne mes, tai kas kitas paaiškins jiems apie patriotiškumą Tėvynei.


Ryžtas sukurti verslą
Baigęs karinę tarnybą tiesiog nenorėjau grįžti į samdomas pareigas. Labai norėjau sukurti savo verslą, kuriuo šiandien labai džiaugiuosi, nes šiuo metu jau tvirtai galiu save vadinti naujos pramogos Lietuvoje kūrėju. Dirbdamas tiek versle, tiek atlikdamas karinę tarnybą vis susimąstydavau, jog kasdienybėje taip trūksta kažkokio užsiėmimo, kuris praskaidrintų mintis, padėtų susikoncentruoti, gerintų tiek kolegų, tiek darbuotojų ir jų vadovų tarpusavio santykius. Taip bemąstant ir atlikus daug bandymų bei rinkos tyrimų, gimė modulinių golfo takelių idėja, kuriuos šiandien vis labiau ir labiau pamėgsta verslo bendruomenės.
Kaip atsargos karys visiems atsargos kariams linkiu visokeriopos sėkmės, ryžto siekti savo užsibrėžtų tikslų, ne tik kuriant verslus, bet ir integruojantis į visuomenę ir tvirtais, užtikrintais kariškais žingsniais žengti pirmyn, kad ir kaip sunku bebūtų. Taip pat linkiu nebijoti rizikuoti ir kurti geros ir sąžiningos valstybės ateitį. Tikiu, kad kaip ir manyje, taip ir jūsų širdyse plevėsuoja trispalvė ir linkiu, kad atsidavimas Tėvynei išliktų ir išėjus į atsargą.


Tomas ŽEMGULYS
Atsargos karys, verslininkas
Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių