• 5 gruodžio, 2021
|

Ąžuolų alėja simbolizuos Slengių augimą

Slengių mokyklos istorija, siekianti dar 1919-uosius metus, rugsėjo 2-ąją metraštyje įsirašė dar vieną svarbų įvykį. Kartu su mokslo metų pradžios švente oficialiai perkirpta mokyklos-daugiafunkcio centro įkurtuvių juostelė. Dabar bendrame erdviame kieme telpa ir mokykla, ir seniūnija, čia savo veiklą galės vystyti bendruomenė. Sparčiai auganti gyvenvietė ir aplinkiniai kaimai nestokoja jaunų šeimų, kurių atžalos pastaruoju metu vis gausiau papildo ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupes bei pradinukų klases. Slengiškiai savo augimą bandys įprasminti sodindami ąžuolų alėją.

Gausi priešmokyklinukų grupė

Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Laima Anužytė-Kilnė džiaugiasi, kad švietimo įstaigoje šurmuliuoja net 90 vaikų, dirbs 16 darbuotojų. Šiais mokslo metais su ikimokyklinukais dirbs pedagogės Jurgita Spyčiūtė ir Virginija Juškienė. Priešmokyklinei grupei vadovaus Ingrida Simonavičienė. „Esame garantuoti, kad ir ateinančiais metais turėsime pirmokų. Mat priešmokyklinę grupę lankys net 18 ugdytinių. Savivaldybė naujai įsteigtoms ikimokyklinėms-priešmokyklinėms grupėms skyrė finansavimą“, – „Bangai“ pasakojo vadovė. Antrokus, trečiokus ir ket­virtokus mokys pedagogės Virginija Bučkienė ir Aušra Starškienė.

Atnaujintos Slengių mokyklos pirmosios klasės slenkstį peržengė net 17 pirmokų, pasipuošusių vyšninės spalvos uniformomis. Mokslo metų pradžios šventėje jie, nors ir jaudindamiesi, jau deklamavo eiles ir oriai glaudė ką tik gautus Lietuvos pirmokų pasus. Pažinties jaudulys tądien nesvetimas buvo ir jų pirmajai mokytojai Indrei Malinauskienei.

„Turiu daugiau kaip 11 metų pedagoginį darbo stažą, tačiau anksčiau gyvenome Panevėžyje. Kai persikėlėme į Slengius, supratau, kad mano vieta šioje mokykloje – tad esu labai patenkinta laimėjusi konkursą“, – prisipažino I. Malinauskienė, pridūrusi, jog tikrai mokytojauja iš pašaukimo. „Apie mokytojos profesiją svajojau dar būdama darželinukė“, – prisiminė pedagogė.

Tėvai: saugu ir ekonomiška

Rugpjūčio pabaigoje vykusiame tradiciniame Klaipėdos rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarime Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius atkreipė dėmesį, kad investicijos į mokyklą-daugiafunkcį centrą Slengiuose pasiteisino. Mat poreikis ikimokykliniam ir pradiniam ugdymui šioje vietovėje yra didelis.

Rajono Savivaldybės tarybos sprendimą dėl daugiafunkcio centro būtinybės palaiko ir buvusi ilgametė Slengių mokyklos direktorė Danutė Svobonienė. Sveikindama su mokslo metų pradžia pedagogus, tėvelius, mokinius ji akcentavo, kad gėrisi jauna, aktyvia bendruomene.

Triušelių kaimo gyventoja Rasa Rinkevičiūtė-Švaronienė, pirmadienį į mokyklą atvedusi savo pirmoką sūnų Danielių, „Bangai“ sakė, kad iš pradžių buvo pasirinkę Klaipėdą. „Tačiau Slengiuose mus patraukė jaukesnė aplinka, kupina naujų idėjų mokytoja. Manau, kad mažesnėje mokykloje pradinukams saugiau, čia jie gali artimiau bendrauti“, – įsitikinusi mama.

Slengiškiai Gintarė ir Vaidas Andrijauskai, šešiametės Ugnės ir keturmečio Roko tėveliai, pasakojo labai apsidžiaugę, kai rugpjūčio pabaigoje paskambinusi direktorė informavo, jog atsirado galimybė lankyti vietos švietimo įstaigą. „Tai žymiai ekonomiškiau, sutaupome laiką, kurį prarasdavome vaikus vežiodami į Klaipėdą. Manome, jog Ugnei ir Rokui čia labai patiks“, – samprotavo G. Andrijauskienė.

Įkurtuvėse – svečių linkėjimai

Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro iškabos skraistę nugaubė ir įkurtuvių juostelę kartu su direktore L. Anužyte-Kilne perkirpo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė. Erdviame kieme, kurio pakraščius trinkelėmis dar tebeklojo statybininkai, ilgėliau užsibūti neleido lietingas oras. Tad šventės iškilmės persikėlė į mokyklos koridorių, kuris sunkiai talpino gausų vaikų, tėvelių ir svečių būrį. Po šv. Mišių, kurias aukojo Plikių šv. Šeimos parapijos klebonas Antanas Mačius, su įkurtuvėmis ir naujųjų mokslo metų pradžia sveikino Seimo narys Petras Gražulis, Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš, rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Cirtautas, Savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus, Sendvario seniūnijos seniūnės pavaduotoja Rūta Zubienė, tėvelių vardu kalbėjo Vaidas Lekstutis ir kt.

Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė L. Anužytė-Kilnė dėkojo visiems, padėjusiems įgyvendinti tokio centro idėją, tačiau tikruoju „krikštatėviu“ pavadino rajono Savivaldybės tarybos narį, Slengių bendruomenės pirmininką Raimondą Simonavičių. „Dalijuosi šia garbe su Savivaldybės vadovais, kitais Tarybos nariais, bendruomenės žmonėmis“, – sakė R. Simonavičius. Mokyklos įamžinimui jis pasiūlė kasmet pasodinti po ąžuolą: „Tegu visi mato, kaip mes gausėjame ir augame.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių