• 28 lapkričio, 2021
|

Baigėsi IX, jau planuojamas X festivalis

Paskutine Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro atlikta siuita praėjusį šeštadienį baigėsi IX Gargždų muzikos festivalis. Kultūros centro kolektyvas dėkoja festivalio rėmėjams ir žiūrovams ir pažada, jog kitąmet vyks ir X Gargždų muzikos festivalis.

Balandžio 4 d. prasidėjęs tradicinis Gargždų muzikos festivalis pakvietė į septynis renginius: penki vyko Gargžduose, po vieną Veiviržėnuose ir Priekulėje. „Smagu girdėti gerus atsiliepimus ir apie festivalio koncertus, ir apie atlikėjų programas. Žiūrovai išeidami dėkojo už galimybę už simbolinį mokestį pamatyti profesionalius atlikėjus. Bilietų kaina tik 10 litų, o pensininkams, moksleiviams ir studentams – 5 litai. Kur dar už tokią sumą galima paklausyti Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerto ar poezijos ir muzikos vakaro su Rolandu Kazlu? Atlikėjai itin šiltai atsiliepė apie mūsų žiūrovus – ir už nuoširdų priėmimą, ir už mokėjimą klausytis“, – įspūdžiais apie festivalį dalijosi Kultūros centro direktorė Birutė Oželienė.

Gargždų muzikos festivalį

20 000 Lt pagal projektą parėmė Kultūros rėmimo fondas, dar tiek pat atseikėjo rajono Savivaldybė, tiesa, ši suma skirta 3 šiemet vykstantiems festivaliams. Direktorė B. Oželienė nuoširdžiai dėkojo ir rajono verslininkams, be kurių pagalbos būtų sunku atvežti profesionalius, garsius ne tik šalyje, bet ir užsienyje kolektyvus į Gargždus, vien Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui sumokėtas

7 000 Lt honoraras. „Be rėmėjų visokeriopos pagalbos festivalis būtų tik graži iliuzija“, – sakė direktorė.

Kultūros centro darbuotojai, dar nesibaigus vienam festivaliui, jau galvoja apie kitų metų jubiliejinį, dešimtąjį. Pasak direktorės, jau pradėtos derinti datos su daug gastroliuojančiais ir itin retai Lietuvoje koncertuojančiais kolektyvais.

Pagal festivalio tradiciją šiemet taip pat žiūrovams pasiūlyta aukoti pinigus tiems, kuriems šiuo metu labai reikalinga mūsų visų parama. Festivalio renginiuose sunkiai sergančiam kretingališkiui Deividui surinkta 2019,45 Lt.

Festivalį šiemet rėmė uždarosios akcinės bendrovės „Hidrostatyba“, „Kečas“, „Palva“, „Tik Jums“, „Mida LT“, „MediCa klinika“, „Print it“, „Idmava ir partneriai“, viešbutis-kavinė „Lijo“, labdaros ir paramos fondas „Ateities banga“, viešbutis „Euterpė“, kepyklėlė-picerija „Ievos skanėstai“, P. Grikšo IĮ, IĮ „Varlė.lt“. Jau devintąjį kartą pagrindiniu informaciniu rėmėju buvo Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“.


  • Gintauto Bareikio, Klaipėdos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo, komentaras:

    – Festivalis, be abejonės, yra reikalingas, su organizatoriais planuojame diskutuoti dėl programos – kokia ji turėtų būti, ko laukia rajono ir Gargždų žiūrovai. Manęs netenkina žiūrovų skaičius festivalio renginiuose, turiu priekaištų ir dėl organizacinių dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių