Balsėnai spindi kalėdiniu džiaugsmu

Veiviržėnų amatų centre R. Norvaišienė su dukra Austėja išmoko naują advento vainiko rišimo būdą.

Balsėnų kaimo sodybos Veiviržėnų seniūnijoje vasarą pasipuošia įvairiaspalviu gėlių kilimu, o dabar spindinčiomis elektrinėmis girliandomis skleidžia kalėdinį džiaugsmą. Grožio pajautimas jungia balsėniškius ir jie tuo didžiuojasi.


„Mūsų kaimas gražus visais metų laikais, – ne be pasididžiavimo ištarė Regina Norvaišienė, 13 metų vadovaujanti Balsėnų kaimo bendruomenei. – Nedidelis Balsėnų kaimas garsus dviem signatarais – Jurgiu Šauliu ir Kazimieru Antanavičiumi.“


Čia užaugusi Regina džiaugiasi, kad balsėniškiai puoselėja grožį – tarsi virusu tuo užsikrėtę. Šia „liga“ serga ir ji. Prasidėjus adventui, kaip ir kaimynai, namus papuošė savo pagamintu vainiku, bet vėliau atvyko į edukaciją Veiviržėnų amatų centre, kad išmoktų rišti kitaip. Už šią galimybę dėkinga Valei Krauleidienei. Dalyvavo kartu su dukra Austėja, kuri mokosi Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje, yra moksleivių bendruomenės prezidentė.


„Buvo labai įdomu – mes mokėjome rišti, bet edukacijoje parodė kitokį, taisyklingą būdą. Vainiką pasigaminome iš eglių šakelių ir papuošėme natūraliomis medžiagomis, blizgučių šiemet nenaudojome“, – kalbėjo R. Norvaišienė.


Artėjant Kalėdoms balsėniškiai suskubo savo sodybas puošti elektrinėmis girliandomis – sutemus pasijunti fantastiniame pasaulyje. Kaip įspūdingai švyti Virginijos Poškienės sodyba, spindi Audriaus Juškos gyvenamoji teritorija, daugiabučio gyventojai šventiškai pasipuošė ne tik savo būstus, bet ir kiemą, medelius. „Visose sodybose yra šventinių akcentų, – neslėpė džiaugsmo bendruomenės pirmininkė. – Mes kaime nepuošėme eglės – prie mūsų bendruomenės namų auga tokia graži, išlaki žaliaskarė – nusprendėme, kad nereikia slėpti jos natūralaus grožio.“


Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių