• 8 rugpjūčio, 2022
|

Bendruomenių projektams – 42 tūkst. Eur

Klaipėdos rajono bendruomenės teikė paraiškas gauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų bendruomeninę veiklą stiprinantiems projektams. Finansavimas skirtas vienuolikai rajono bendruomenių. Joms paskirstyta 42 tūkst. eurų.

Skatinamas savarankiškumas

Bendruomenės buvo kviečiamos teikti projektus, kuriais siekiama skatinti bendruomenių savarankiškumą, tenkinant viešuosius jų poreikius, stiprinti gyventojų sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, bendruomeninę veiklą, sudaryti sąlygas bendruomeninėms organizacijoms dalyvauti priimant sprendimus dėl gyventojų socialinių ir viešųjų poreikių tenkinimo.

Jakų bendruomenės centras įgyvendins projektą „Lauko erdvių pritaikymas kultūrinei veiklai Jakuose“, tam skirtas 4 000 Eur finansavimas. Tokia pat suma skirta ir Visuomeninės organizacijos Priekulės bendruomenė projektui „Priekulės bendruomenės namų smulkaus remonto darbai“. Kaimo bendruomenė „Smilgynai ir kaimynai“ įrengs vaikų lauko žaidimo erdvę už 3 920 Eur. Radailių bendruomenė už 2 630 Eur numatė futbolo-krepšinio aikštelės pagrindų paruošimą. Visuomeninė organizacija Vėžaičių bendruomenė už 3 988 Eur pritaikys bendruomenės namus riboto judumo asmenims. Asociacija Kretingalės bendruomenė už 4 000 Eur įgyvendins projektą „Mums gera būti kartu“. Kvietinių bendruomenės centrui numatytas 3 720 Eur finansavimas vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo organizavimui Kvietiniuose. Endriejavo bendruomenė už 4 000 Eur numatė medinio tiltelio rekonstrukciją.

Agluonėnuose – mugė

Klaipėdos rajono Agluonėnų seniūnijos bendruomenė už 3 976 Eur planuoja sukurti „Spindinčio kalėdinio sodo pasaką“. Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima Tučienė prisiminė, kad Agluonėnų sodo puošimo tradicija puoselėjama jau 8 metus, tad natūralu, jog idėja įgauna vis naujų formų, užmojų. Bendruomenės pirmininkė Alina Žilienė „Bangai“ paaiškino, kad šiais metais siekiama surengti kalėdinę mugę, kurioje gyventojai, amatininkai galėtų pardavinėti savo sukurtas dovanėles, rankdarbius. Bus siūloma prekiauti ir namuose jau nebenaudojamais kalėdiniais žaisliukais, tokiu būdu prisidedant prie vartojimo mažinimo, išreiškiant poziciją, kad agluonėniškiai nėra abejingi klimato kaitos problemai. „Įsigysime už projekto lėšas palapinę, stalų, kurie vėliau būtų naudojami ir kituose renginiuose. Atnaujinsime ir dalį infrastruktūros: reikia rozečių, kabelių apšvietimui. Reikės kalėdinio renginio apšvietimui, įgarsinimui lėšų“, – vardijo A. Žilienė.

Įveiklins kalną visus metus

Judrėnų Stepono Dariaus bendruomenė įgyvendins kartų bičiulystę skatinantį projektą, kuriam numatyta 3 769 Eur. Bendruomenės pirmininkė Vilija Norvilienė pasakojo, kad vyks renginių ciklas, bus diskusijų stalas; kalėdiniu laikotarpiu kuriami vainikai, kalėdinėmis dekoracijomis puošiama bažnyčia, vyresnio amžiaus žmonėms bus ruošiami lauknešėliai. Senieji gyventojai dalinsis savo patirtimi, o jaunieji – šio laiko žmonių įžvalgomis.

Asociacija Lapių bendruomenės centras už 3 999 Eur planuoja bendruomenę telkiančius kūrybinius advento vakarus ir sukurtų edukacijų tąsą, atnaujinę Utrių kalno kavinę ir prieigas. „Kadangi per VVG „Pajūrio kraštas“ įgyvendiname 100 000 Eur vertės projektą ir jau kitąmet bus įrengtos dvi padangų nusileidimo trasos (viena tiesi, kita parabolinė), turime sukurti dvi darbo vietas trejiems metams, tad siekiame įveiklinę kalną visus metus stiprinti ir kavinukės patalpas, ten burti žmones, organizuoti įvairias veiklas. Žinoma, pandemijos laikas nelabai palankus, bet kai darai, tai ir padarai“, – svarstė Lapių bendruomenės centro pirmininkė Laima Karbauskienė. Anot jos, įdarbinti žmonės galėtų organizuoti ir vaikų gimtadienius, įvairius pramoginius renginius.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių