• 8 rugpjūčio, 2022
|

Kvietiniškiai pirmieji rajone karūnavo Mindaugines

Nuo teatralizuoto viduramžių riterių iki vietos kolektyvų pasirodymų – taip atrodė tradicinės Mindauginės Kvietiniuose praėjusį šeštadienį. Į šventę atvykstančiuosius kryžkelėje pasitiko kasmetinis tentas, rodantis, kur vyks šventė. Pusmetį Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnu dirbantis Vytautas Tamašauskas džiaugėsi kvietiniškių sutelktumu, bendruomeniškumu.

Pasak bendruomenės pirmininko G. Girgždžio (trečias iš dešinės), graži šventė, kuri pritraukia daug žmonių, įmanoma tik tada, kai yra veikli bendruomenės valdyba, kai veikiama sutelktomis pajėgomis ir kai padeda geranoriški rėmėjai.

Daina virs himnu

Kvietinių bendruomenės pirmininkas Gediminas Girgždis „Bangai“ kalbėjo, jog po karantino gyventojai buvo pasiilgę bendrystės. „Tapome pirmieji, švenčiantys Mindaugines rajone, nes Liepos 6-ąją ir taip daug renginių, tad žmonės išsiskirsto per visas šventes“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkas pridurdamas, kad šiemet buvo sukurta daina, kuri galbūt virs Kvietinių himnu.

Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnas V. Tamašauskas komentavo, jog šiose Mindauginėse dalyvavo pirmą kartą. „Manau, kad mes visi bendraudami ir bendradarbiaudami padarysime gražių darbų. Pasitarsime su bendruomene, priimsime sprendimus, kad kitais metais Mindauginės Kvietiniuose būtų dar nerealesnės“, – „Bangai“ kalbėjo seniūnas.

Apdovanojo gražiausias sodybas

Kvietiniškiai puoselėja tradiciją per Mindaugines apdovanoti gražiausių sodybų savininkus. Anot G. Girgždžio, iki šiol būdavo, jog Kvietinių bendruomenės valdyba iš vakaro arba anksti ryte rinkdavo gražiausias sodybas, bet nuo šiol tai atliks praeitų metų nugalėtojai.

Šventėje dalyvavo įvairūs svečiai: iš kairės Seimo nario Petro Gražulio padėjėja Regina Kernagienė, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, mero pavaduotoja Ligita Liutikienė, vikaras kunigas Mindaugas Stonys, rajono Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas, Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto pirmininkas Vytautas Butkus, Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnas Vytautas Tamašauskas su žmona.

Šiemet gražiausiai žydinčios sodybos savininkais paskelbti Violeta ir Viktoras Tamošauskai, nutarta, jog gražiausiai išpuoselėta sodyba priklauso Linai ir Eugenijui Ronkiams, o tvarkingiausios sodybos savininkais tapo Regina ir Stanislovas Intai.

Už visuomeninę veiklą bendruomenės medaliais apdovanotos Irena Jankauskienė, Tita Skuodienė, Teresė Šaulienė, Danutė Viršilienė ir Irena Žvirblienė.

Šventėje dalyviai džiaugėsi įvairiomis atrakcijomis, šventiniu koncertu ir fejerverkais. Pasak bendruomenės pirmininko, graži šventė, kuri pritraukia daug žmonių, įmanoma tik tada, kai veikiama sutelktomis pajėgomis ir ypač tada, kai padeda geranoriški rėmėjai.

Robertas MACIUS

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių