Buvusi vienos profsąjungos skyriaus pirmininkė nuteista dėl dokumentų klastojimo

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą apeliacine tvarka, kalta dėl dokumentų klastojimo pripažino buvusią Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (toliau – VAITĮPS) skyriaus pataisos namuose pirmininkę I. J. Teismas jai skyrė galutinę 6250 eurų dydžio baudą.

Apkaltinamąjį nuosprendį teismas priėmė tenkinęs Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo š. m. birželio 29 d. nuosprendžio, kuriuo I. J. buvo išteisinta.

Ikiteisminis tyrimas dėl įtarto dokumentų klastojimo (pagal Baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d.) buvo pradėtas 2020 m. pradžioje Kalėjimų departamente gavus duomenų apie tai, kad per profsąjungos skyriaus pataisos namuose pirmininko rinkimus galėjo būti klastojami dokumentai, nes tų pačių asmenų parašai skirtinguose dokumentuose akivaizdžiai skyrėsi.

Bylos duomenimis, pataisos namų pareigūnė I. J., turėdama tikslą užimti įsteigto VAITĮPS skyriaus pataisos namuose pirmininko pareigas, 2019 m. spalio mėn. organizavo VAITĮPS skyriaus pataisos namuose narių balsavimą dėl šio skyriaus pirmininko ir jo pavaduotojo rinkimų. Pažeisdama VAITĮPS įstatų nuostatas, ji suklastojo 13 šios profesinės sąjungos narių parašų, taip atimdama jiems teisę balsuoti asmeniškai bei išreikšti savo valią. Klastotą dalyvių sąrašą, kaip būtiną dokumentą surašyti susirinkimo protokolą ir tokio protokolo priedą, I. J. perdavė susirinkimui pirmininkavusiam asmeniui, kuris protokole užfiksavo, kad balsų dauguma profesinės sąjungos skyriaus pirmininke išrinkta I. J., o jis pats išrinktas pirmininko pavaduotoju.

Apeliacinės instancijos teismas nustatė, kad, naudojant suklastotus dokumentus, tapusi profsąjungos skyriaus pataisos namuose pirmininke, I. J. 2020 m. pradžioje organizavo profsąjungos skyriaus narių balsavimą dėl šio skyriaus atstovo į Profesinės sąjungos visuotinį delegatų suvažiavimą. Jai suklastojus 31 profesinės sąjungos nario parašą dalyvių sąraše, vienas asmuo buvo išrinktas delegatu į Profesinės sąjungos visuotinį delegatų suvažiavimą. Tokiu būdu iš susirinkimo dalyvių buvo atimta teisė balsuoti asmeniškai bei išreikšti savo valią.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių