Jūriniame konteineryje muitininkai aptiko žaislų klastočių siuntą

Žaislų siunta iš Kinijos Klaipėdą pasiekė jūros keliu. Klaipėdos teritorinės muitinės Pilies jūrų uosto posto pareigūnai atliko siuntos muitinį tikrinimą ir jiems kilo įtarimas, kad gabenamos prekės galimai pažeidžia intelektinės nuosavybės teises. Jūriniame konteineryje gabentos dėžės su 72 vnt. žaislų-seifų su užrašu „Avengers“ ir 288 vnt. stalo žaidimų su užrašu „Monopolija“ sulaikytos. Bendras šio krovinio svoris ‒ 202 kilogramai. Muitinei pateiktoje tranzito deklaracijoje buvo nurodyta, kad šių prekių gavėjas ‒ Baltarusijos Respublikos Minsko miesto įmonė.

Dėl sulaikytų prekių Klaipėdos teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnai pradėjo tyrimą. Apie galimai aptiktas klastotes informuoti prekių ženklų atstovai. Pastarieji patvirtino, kad sulaikyti žaislai yra pagaminti pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, todėl turi būti konfiskuoti ir sunaikinti.

Vienas iš svarbiausių Lietuvos muitinės tikslų kovojant su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais – skatinti teisėtą bei sąžiningą prekybą, apsaugoti teisėtus prekių ženklų savininkus nuo nuostolių, kuriuos neša klastočių verslas, taip pat apsaugoti vartotojus, nes suklastotos prekės gali kelti tiesioginę grėsmę jų saugumui ir sveikatai. Tai ypač aktualu kalbant apie žaislus, maisto papildų, kosmetikos, vaistų, medicinos priemonių gaminius.

Klaipėdos teritorinės muitinės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių