Darželį niokojusius paauglius pažabojo kaimynai

Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ bendruomenę pavasarį nuliūdino vandalizmo atvejai. Į aptvertą ir išpuoselėtą įstaigos teritoriją brovėsi paaugliai, gadino inventorių ir nepaisė net darželio kiemsargės perspėjimų. Tokį įžūlumą padėjo pažaboti kaimynai iš šalia esančio bendrabučio ir Vingio gatvės gyvenamųjų namų.

Rovė suoliukus, daužė langus

Lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Petrauskienė priminė, kad daug metų įstaigos teritorija buvo niokojama. „Tada dar nebuvo tvarkingos tvoros, tad ateidavo, kas užsimanęs. Išraudavo suoliukus ir mesdavo į langus, išdaužydavo. Kartą darželis buvo net padegtas. Turėjome medinį žaidimų įrenginį, tai radome jį išmestą per tvorą. Dėl šių priežasčių ilgai neinvestavome į aplinką, žaidimų įrenginių nepirkome, tik tvarkėme teritoriją, ir viskas. Situacija pasikeitė, kai prieš porą metų Klaipėdos rajono savivaldybė skyrė lėšų naujai tvorai. Apsitvėrėme ir pastebėjome, kad išpuoliai baigėsi. Tiek pernai, tiek šiemet įsigijome daug žaidimų įrenginių. Skiriame didžiulį dėmesį aplinkai puoselėti, gražinti. Prie to prisideda visa įstaigos bendruomenė“, – teigė L. Petrauskienė.

Deja, šį pavasarį pasikartojo vandalizmo atvejai. „Pastebėjome, kad tvora keliose vietose įlaužta. O po vieno savaitgalio radome jau išlaužtą tvorą ir sugadintas sūpuokles“, – apgailestavo lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja ugdymui.

Prieš kamerą nusimovė kelnes

Nors vandalizmo atvejis labai nuliūdino darželio bendruomenę, nenuleisti rankų paskatino, dvasinės stiprybės atrama tapo kaimynai iš Vingio g. ir iš šalia esančio bendrabučio. „Jie matė siaučiančius paauglius ir buvo iškvietę policiją. Labai džiugina suveikęs saugios kaimynystės principas. Atvykusiems policijos pareigūnams tą kartą nepavyko sučiupti paauglių, jie jau buvo išsiskirstę. Tačiau piktadariai pasirodė ir kitą vakarą. Teritorijoje dirbo mūsų darbščioji kiemsargė Danguolė, ji ėjo kalbėtis su paaugliais, tačiau šie jos nepaisė. Kai moteris išsitraukė telefoną ir sakė nufilmuosianti jų elgesį, vienas paauglys nusimovė kelnes. Baisu. Šį incidentą vėl pamatė kaimynai. Jie mums pranešė pažįstantys paauglius ir pasakė jų vardus, pavardes, adresus. Tada juos išsikvietė Klaipėdos rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Diana Pipirienė. Paaugliai prisipažino. Pagrindiniai kaltininkai buvo du. Atėjo pas mus atsiprašyti, paaiškėjo, kad vienas yra net „Saulutės“ buvęs ugdytinis. Viliamės, kad pokalbis buvo prasmingas, verčiantis pagalvoti, jog graži aplinka kuriama vaikams, ji neturėtų trukdyti“, – kalbėjo L. Petrauskienė. Ji viliasi, kad pričiupti paaugliai dabar nuslopins ir kitų savo bendraminčių blogus ketinimus: pasakys, kad neverta brautis darželio teritorijon.

Vaikai prižiūri daržą

Kaimynų palaikymas „Saulutės“ bendruomenę skatina dar labiau puoselėti teritoriją. Šiemet čia sodinamos ne tik įvairiaspalvės gėlės, bet ir daržovės. „Kiemas yra ugdomoji aplinka, tad mūsų sena svajonė buvo turėti daržą. Tam reikėjo žemių. Pradėjau skambinti įmonėms ir, pasirodo, vienos įmonės vadovas yra mūsų buvusios ugdytinės Viltės Simutytės tėtis, kuris pasisiūlė padovanoti žemių ir veltui jas atvežti. Anot jo, darželis paliko šilčiausius prisiminimus, tad jis bus laimingas, galėdamas atsidėkoti“, – apie netikėtai ištiestą pagalbos ranką papasakojo L. Petrauskienė.

Šiuo metu „Saulutės“ darže jau dygsta daržovės. Kiekviena grupė turi po savo plotelį, kuriame sodina, laisto daržoves ar vaistažoles ir pan. Anot direktorės pavaduotojos ugdymui L. Petrauskienės, pats svarbiausias yra procesas: „Kiekviena grupė turi savo tikslą, pagrindinę idėją. Pavyzdžiui, gali užsiauginti moliūgą, o rudenį išsikepti iš jo pyragą. Lopšelio lankytojai sodino vaistažolių, mat turi rytinės arbatėlės tradiciją. Šie lauko darbai sutampa su darželyje mokomomis temomis apie tai, ką žmonės sėja pavasarį ir pan. Nesvarbu, ar jiems pavyks sulaukti derliaus, kur kas reikšmingesni yra ketinimai, darbai.“ Darželio teritorijoje jau pasodinta ir serbentų, agrastų, taip pat kriaušė, obelis, trešnė. Didžiąją dalį vaismedžių padovanojo ugdytinių tėvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių