Dėl „Bangos“ Didžiosios ir Mažosios krepšinio taurių – įnirtinga kova

Didžiosios „Bangos“ taurės nugalėtojai – „Salantų granitas“, kuriuos pasveikino Sporto centro direktorius Vaidas Liutikas.

Mažosios „Bangos“ taurės nugalėtojai – komanda „Izoton“.

Atkakliai kovojusi dėl „Bangos“ Didžiosios taurės „Simuva“ – garbingoje antroje vietoje.Dėl „Bangos“ Mažosios taurės kovojusi „Komandėlė“ liko antra.Šeštadienį baigėsi Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ Didžiosios ir Mažosios krepšinio taurių varžybos. Tradicinės krepšinio varžybos šiemet pasižymėjo komandų gausa. Didžiojoje taurėje varžėsi 8 komandos, Mažojoje – 10.

Taurių varžybose norinčių dalyvauti komandų skaičius buvo neribotas, o komandų poros buvo paskirstytos burtų keliu. Rungtynės vyko vieno minuso sistema. Laimėjusi komanda žengė į kitą etapą, pralaimėjusi – iškrito iš tolimesnių varžybų.

Po dvi savaites trukusių varžybų paaiškėjo varžybų finalininkai. Dėl Mažosios taurės į kovą stojo „Izoton“ ir „Komandėlė“, dėl Didžiosios – „Salantų granitas“ ir „Simuva“.

Mažasis finalas, kaip ir buvo galima tikėtis, vyko permainingai, o rungtynių nugalėtojo klausimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Sunkiai įsibėgėję, bet vėliau sustygavę savo žaidimą labiau patyrę „Izoton“ krepšininkai sėkmingiau žaidė rungtynių pabaigoje, surengė kelias sėkmingas atakas, apsigynė ir šventė pergalę rezultatu 74:67. Nugalėtojus į pergalę vedė Edvinas Simėnas (23 taškai, 22 atkovoti kamuoliai, 30 naudingumo balų) ir Mindaugas Kundrotas (23 taškai, 9 rezultatyvūs perdavimai). Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Jonas Milašius (29 taškai, 10 rezultatyvių perdavimų) ir Justinas Mikutis (24 taškai, 13 atkovotų kamuolių).

Didžiosios taurės finale susitiko du vienas kito verti varžovai. Abiem komandoms rungtynių pradžia buvo nervinga – tiek viena, tiek kita komanda, žinodama šių rungtynių svarbą, bandė primesti savo žaidimo braižą. Atakose trūko tikslumo, sunkokai komandoms sekėsi įveikti startinį jaudulį, o rungtynių pabaiga virto tikra drama.

Nuo pat pirmų rungtynių minučių aikštelėje vyko įtempta kova. Nė viena komanda nepabėgo į priekį ir pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 17:17.

Antrajame kėlinyje aikštelėje virė aistros. Į priekį truputį pabėgo „Salantų granitas“, tačiau dėl agresyvios abiejų komandų gynybos komandas skyrė tik 5 taškai. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 36:31.

Antrojoje rungtynių pusėje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Komandos ir toliau atkakliai kovėsi dėl kiekvieno aikštės centimetro, o rungtynių pabaiga virto tikra drama. „Salantų granitui“ pirmaujant 2 taškais „Simuvos“ žaidėjas Aurimas Girskis metimu iš vidutinio nuotolio turėjo gerą progą išplėšti pratęsimą, tačiau kamuolys skriejo pro šalį. Nuaidėjus finalinei sirenai švieslentė fiksavo „Salantų granito“ pergalę rezultatu 65:63. Čempionų gretose išsiskyrė Sigitas Einikis (17 taškų) ir Alvydas Grikpedis (10 taškų). „Simuvai“ 19 taškų pelnė Aurimas Girskis, 11 taškų – Laurynas Vadopalas.

Pasibaigus varžyboms komandoms nugalėtojoms buvo įteiktos Mažoji ir Didžioji pereinamosios taurės, žaidėjams – medaliai ir „Bangos“ įsteigti prizai.