Draugę kankinęs ir jos kaimyną išstūmęs per langą vyras siunčiamas už grotų

Šiandien Panevėžyje griežtą nuosprendį išgirdo 31 metų E. A. Vyras pripažintas kaltu, kad itin žiauriai, kankindamas, sunkiai sužalojo draugę, o moterį bandžiusį užstoti jos kaimyną išstūmė per trečiame aukšte esančio buto langą, todėl šis susižeidė.

2021 metų birželio vakarą į daugiabutį Panevėžyje buvo iškviesti policijos pareigūnai, greitosios pagalbos medikai bei ugniagesiai. Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinę vietos gyventojai pranešė, kad iš buto trečiajame aukšte iškrito vyras.

Atvykę policijos pareigūnai minėtą butą rado užrakintą, bet pro jo langą pagalbos ėmė šauktis kruvina moteris. Ugniagesių automobilio keltuvu policijos pareigūnams kylant prie šio buto, iš jo iššoko peiliu apsiginklavęs vyras. Nukritęs ant žemės, jis dar bandė sprukti, bet buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad tai neblaivus nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis E. A.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Baranauskienė.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad į nukentėjusiosios butą kaltinamasis pateko apgaule. Sutikęs minėto namo gyventoją, jis paprašė, kad šis pabelstų į draugės buto duris. Nieko blogo neįtariančiai moteriai atidarius duris, E. A. įsiveržė į vidų ir ėmė prieš ją smurtauti. Manoma, kad kaimynui bandant sudrausminti kaltinamąjį, šis vyrą išstūmė per atidarytą buto langą.

Vėliau ekspertai panevėžiečiui, patyrusiam galvos bei stuburo traumas, nustatė nesunkų sveikatos sutrikdymą. Kaltinamojo draugei buvo nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas – manoma, kad jai mažiausiai septynis kartus durta peiliu, padaryti kiti sužalojimai. Pasak prokurorės V. Baranauskienės, nukentėjusiajai sužalojimai padaryti kankinant ir itin žiauriai.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad anksčiau 8 kartus teistas kaltinamasis prieš moterį, su kuria draugavo, yra smurtavęs ir anksčiau. Nustačius, kad 2021 metų gegužę jis galimai sužalojo nukentėjusiosios rankas peiliu, panevėžiečiui pateikti kaltinimai ir dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs šią bylą, E. A. pripažino kaltu dėl visų trijų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų. Šiandien paskelbtu nuosprendžiu jam skirta 9 metų laisvės atėmimo bausmė. Tokio dydžio bausmės kaltinamajam prašė ir prokurorė, baigus nagrinėti bylą teisme sakydama baigiamąją kalbą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių