Nuteisti namo padegimą Kretingoje organizavę ir draudimo išmoką bandę gauti asmenys

Klaipėdos apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį šešiems asmenims, kurie, veikdami bendrininkų grupėje, visuotinai pavojingu būdu sugadino svetimą turtą ir bandė apgaule įgyti daugiau nei 42 tūkst. eurų siekiančią draudimo išmoką.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Nerijus Šiaulys. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, Kretingos rajono gyventoja A. R., ketindama apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, organizavo vieno Kretingoje esančio pastato padegimą. Į tokį visuotinai pavojingą nusikalstamos veikos plano įgyvendinimą buvo įtraukti dar penki Klaipėdoje bei jos rajone gyvenantys vyrai. Už sugadintą turtą draudimo išmoką planavusi gauti moteris kreipėsi į V. R. ir už piniginį atlygį paprašė jo surasti asmenis, kurie sutiktų padegti nurodytą namą. Padėti įgyvendinti šią nusikalstamą veiką už 3000 eurų sutiko V. R. pažįstamas J. B. Pastarasis, sutikdamas prisidėti, kreipėsi į K. B., kuriam už padegėjų suradimą pažadėjo sumokėti 1000 eurų. K. B. susitarė su Ž. V. bei T. A., jog šie įvykdys aptartą nusikalstamos veikos planą – padegs A. R. nurodytą namą.

Vykdydami K. B. nurodymus, 2020 metų balandžio 3 d. vakarą Ž. V. ir T. A. nuvyko nurodytu adresu Kretingoje, per rūsio duris pateko į namo vidų, atsineštu benzinu aplaistė namo grindis ir jas padegė. Gaisrą sukelti bandę vyrai nusikalstamos veikos nebaigė, nes gaisro židiniai name užgeso. V. R., pagrasinęs Ž. V. ir T. A, jog šie žadėto atlygio negaus, nurodė jiems dar kartą grįžti į minėtą namą ir įvykdyti susitarimą. Po kelių dienų į tą patį namą grįžę padegėjai benzinu aplaistė visuose namo aukštuose buvusius baldus, kiliminę grindų dangą, kitus namų apyvokos daiktus ir juos padegė.

Taip visuotinai pavojingu būdu buvo sugadintas daugiau nei 41 tūkst. eurų siekiantis turtas ir apgaule iš draudimo kompanijos bandyta įgyti didelės vertės – 42 551 euro – išmoka.

Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Klaipėdos apylinkės teismas antradienį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį. Juo praeityje teista A. R. pripažinta kalta dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo ir sukčiavimo. Nuteistajai paskirta subendrinta 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, nustatant nedelsiant atlikti 6 mėnesių laisvės atėmimo dalį, o po jos atlikimo, bausmės vykdymą atidėti 2 metams. V. R. teismas skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę. Teismo sprendimu, jis taip pat privalės nedelsiant atlikti 6 mėnesių laisvės atėmimo dalį, o po jos atlikimo, bausmės vykdymas jam bus atidėtas 2 metams.

Šiuo nuosprendžiu J. B. teismas skyrė subendrintą 60 parų arešto bausmę. Jam paskirtos bausmės vykdymas atidėtas 6 mėnesiams, tačiau teismas jam visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį paskyrė intensyvią priežiūrą su įpareigojimais.

K. B., kuris praeityje ne kartą teistas, teismas skyrė subendrintą 90 parų arešto bausmę. Šiuo teismo sprendimu Ž. V. paskirta bausmė buvo subendrinta su ankstesnių teismų paskirtomis bausmėmis ir jam paskirta 12 metų nelaisvės. Iš jo kaip nusikalstamos veikos rezultatas konfiskuoti 400 eurų. Anksčiau teistam T. A. Klaipėdos apylinkės teismas paskyrė subendrintą 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, konfiskavo iš nusikalstamos veikos gautus 100 Eur.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių