Panemunės kelio poste sulaikyti kontrabanda gabenti grynieji pinigai ir vaistiniai preparatai

Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai Panemunės kelio poste kovo 16 d. sulaikė kontrabanda gabentus daugiau nei 10 000 eurų ir nedeklaruotų vaistinių preparatų.

Dvigubą pilietybę – Vokietijos Federacijos ir Rusijos Federacijos turintis asmuo, praėjusio ketvirtadienio rytą vykdamas per Lietuvos Respublikos valstybinę sieną pėsčiųjų taku iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities, Panemunės kelio poste dirbusiems muitinės pareigūnams žodžiu nurodė, kad deklaruojamų prekių negabena.

Tačiau pareigūnai detaliai atlikę muitinį tikrinimą – patikrinę piliečio rankinę ir kelioninį krepšį nustatė, kad asmuo kalbėjo netiesą. Asmens rankinėje rasti nedeklaruoti, nuo muitinės kontrolės slėpti ir kontrabanda gabenti 10 365 eurų ir 30 pakuočių nedeklaruotų vaistinių preparatų.

Dėl vaistinių preparatų kontrabandos pagal LR ANK 208 str. 1 dalį asmeniui surašytas Administracinių nusižengimų protokolas, pažeidėjui gresia bauda.

Dėl kontrabanda gabentų grynųjų pinigų Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Už pinigų kontrabandą LR Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 dalyje numatoma bauda arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Lietuvos muitinė primena, kad asmenys, iš trečiųjų šalių atvykstantys į Lietuvos Respubliką ir gabenantys ne mažesnę kaip 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje, per kurią atvyksta į Lietuvos Respubliką. Pateikti užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą privaloma be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo.

Vyriausioji specialistė

Neringa Bladykienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių