• 28 lapkričio, 2021
|

Festivalio uždarymas pažėrė staigmenų

„Keturių vandenų“ festivalio uždarymo staigmena: muzika po atviru dangumi. Violončelininkų T. Mikalausko ir K. Vaičiulio duetas „Voicelless“ bei būgnininko K. Daukšo energingas muzikavimas Gargždų kultūros centro aikštėje išsklaidė spalio vakaro žvarbą.

 

Baigiamasis „Keturių vandenų“ festivalis ketvirtadienio vakarą ištikimiausių žiūrovų būriui surengė ne tik džiazo ir roko virtuozų dvikovą Gargždų kultūros centro salėje, bet atsisveikinimui pateikė staigmeną: koncertą po atviru dangumi. Geros muzikos antplūdis šaltoką spalio vakarą vienu ritmu liejosi su fejerverkais.

Talentingas pianistas A. Anusauskas festivalio uždarymo koncerte skatino roko ir džiazo dvikovą. Jis itin pasidžiaugė, kad Gargždai turi įstabųjį fortepijoną „Petrof“.Vienas ryškiausių šalies džiazo pianistų, kompozitorius Artūras Anusauskas. Lietuvos gitaros virtuozas, aranžuotojas ir kompozitorius Aurelijus Globys. Įvairiapusiškumu garsėjantis ne tik Europos, bet ir Amerikos scenose grojęs saksofonininkas Vytautas Labutis. Gabus smuikininkas, improvizatorius, nuolatinis Lietuvos džiazo festivalių dalyvis Tadas Dešukas. Tokia talentingų muzikantų ketveriukė žiūrovams pateikė specialiai festivalio uždarymui skirtą roko ir džiazo improvizacijų dvikovą, kurioje atsiskleidė platus ir kūrybiškas atlikėjų repertuaras.

Energijos nestokojantys, profesionaliai kūrinius atliekantys ir interpretuojantys menininkai, pasidžiaugę tikru Gargždų stebuk­lu fŽymiojo gitaristo A. Globio kūrybinis repertuaras labai platus – nuo klasikos iki roko, o klausytojus ypač žavi ispaniška flamenko muzika.ortepijonu „Petrof“, netruko užvaldyti Gargždų publikos simpatijas. Žiūrovai negailėjo aplodismentų, paskatinimo šūksnių ir atsidėkojo talentingiems muzikantams plodami atsistoję.

„Ši mūsų interpretacijų premjera gimė Gargždų kultūros centro darbuotojų dėka“, – šilto atsiliepimo apie festivalio organizatorius negailėjo ne tik pianistas, bet ir šmaikštaus vakaro vedėjo rolę prisiėmęs A. Anusauskas. Visą vakarą kurstęs aistras tarp džiazo ir roko koncerto pabaigoje jis paskelbė neginčijamą verdiktą: muzikos stilių dvikovoje laimėjo ne kas kitas, bet žiūrovai.

„Virtuoziški atlikėjai labai patiko, žinote, buvo momentų, kad rodos net oda pagaugais ėjo“, – po koncerto pakalbinta „Bangos“ korespondentės savo susižavėjimo neslėpė gargždiškė Regina Mockutė. Jai atitarė kitas gargždiškis Alvydas Siurblys, kuris pasidžiaugė ne tik atlikėjų profesionalumu, bet ir publika, nors ir neužpildžiusia visos salės, bet energinga ir aktyvia. T. Dešuko smuikas virpino ir čigoniškas melodijas. „Jautėsi, kad atėjo ne atsitiktinė, o tikslingai nusiteikusi publika“, – apibendrino pokalbio pašnekovas. Teigiamų emocijų pasibaigus koncertui neslėpė ir Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, pats retoriškai perklausęs: „Juk puikus koncertas?“

Gargždų kultūros centro režisierius Vaidas Kvedaras festivalio uždarymo vakarui ištikimiausiems žiūrovams pasiūlė netikėtą staig­meną, kuri galutinai pavergė geros muzikos gerbėjus. Mat baigiamieji koncerto akordai nuskambėjo jau po žvaigždėtu spalio dangumi Kultūros centro aikštėje. Grupė „Voicelless“ iš Klaipėdos, kurioje muzikavo Tomas Mikalauskas, Karolis Vaičiulis, Konradas Daukšas, taip virtuoziškai plėtojo melodijų linijas, kad jos net sutapo su Įvairiapusiškumu garsėjantis saksofonininkas V. Labutis roko ir džiazo dvikovoje kartais pasitelkdavo ne vieną, o net du saksofonus. dangų nušvietusiais fejerverkais. Geros muzikos ir šviesos jungtis nustelbė spalio vakaro šaltuką.

Šiemet „Keturių vandenų“ festivalio koncepcija apjungė keturias menų sritis: kiną, teatrą, muziką, šokį. Žiūrovai galėjo stebėti septynis renginius. Didžiausias festivalio rėmėjas yra Klaipėdos rajono savivaldybė, skyrusi 5 792 eurus (tarp jų ir festivaliui „O mes – vaikai, o mes – pasaulis“), taip pat nuolatinis festivalio rėmėjas yra Kultūros taryba, finansavusi

5 000 eurų. Festivalį taip pat remia kelios verslo įmonės, informaciją platina vietinė žiniasklaida.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių