• 9 gruodžio, 2021
|

Festivalyje „Spektras“ – garso ir vaizdo sintezė

Balandžio 7–28 d. Gargždų kino teatras „Minija“ kviečia nesėdėti namie ir aplankyti pirmą kartą čia šurmuliuosiantį audiovizualinio meno festivalį „Spektras“. Anot renginio organizatorių, žiūrovai čia galės išvysti originalius, novatoriškus ir profesionalius pasirodymus. Apie festivalio idėją, išskirtinumus ir numatomą plėtrą šnekučiavomės su šio renginio sumanytoja, kino teatro „Minija“ vadybininke-renginių koordinatore Deimante Jurevičiūte.

– Kaip kilo mintis rengti būtent tokio pobūdžio festivalį?

– Teikėme paraišką Kultūros tarybai, siekdami gauti finansavimą tarpsritiniams projektams. Pati rengiau projekto koncepciją nuo idėjos iki rezultato. Pasirinkau meno ir garso sritis. Pagalvojau, kad kino teatre turime puikias technines vaizdo galimybes, kurias galima išnaudoti ir sujungti su garsu. Mano tikslas buvo surengti novatorišką festivalį, kuris išsiskirtų iš kitų renginių, vykstančių aplinkiniuose rajonuose. Norėjau, kad kino teatras neapsiribotų vien tik filmais ir lankytojui pasiūlytų dar nematytą ir negirdėtą renginį.

– Ką simbolizuoja festivalio pavadinimas?

– Festivalio pavadinimas „Spektras“ gimė natūraliai. Rengiant projektą, kino pasaulyje filmas „Spektras“ buvo tituluojamas vienu iš geriausių. Pagalvojau, kad jis puikiai tinka šio renginio pavadinimui. Tai atspindi ir sąsajas su filmais, ir susieja skirtingas bei spalvingas festivalio dalis.

– Kokia bus renginių įvairovė? Kokie atlikėjai sugužės į Gargždų kraštą festivalio metu?

– Audiovizualinio meno gerbėjams siūlysime skirtingus renginius, kurie vyks keturis balandžio mėnesio vakarus. Balandžio 7 d. festivalį pradėsime renginiu „Stebuklingas filmų pasaulis su muzika“. Koncerte skambės kūriniai iš gerai žinomų kino filmų „Titanikas“, „Vestsaido istorija“, „Betmenas“, „Karibų piratai“, kuriuos atliks Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

Balandžio 16 d. vyks renginys „Džiazas ir komedija“, skirtas Pasaulinei kultūros dienai paminėti. Nebylųjį kiną įgarsins džiazo meistrai Arkadijus Gotesmanas (perkusija) ir Janas Maksimovičius (saksofonas).

Balandžio 21 d., įsibėgėjus festivaliui, Gargžduose svečiuosis vienintelis Pabaltijo šalyse meninis-muzikinis projektas „Smėlio džiazas“. Na, o balandžio 28 d. festivalį vainikuos renginys „Kino garsai“. Čia vokalo subtilybes ir pianino skambesį sujungs grupė „Light Cover“, kuri atliks Franko Sinatros dainas iš kino filmų.

– Ar buvo sunku prikalbinti festivalyje dalyvauti žinomus atlikėjus?

– Džiaugiuosi, kad jų reakcijos buvo pozityvios ir daugelį intrigavo neįprasta renginio vieta. Juk dažniausiai tokio pobūdžio renginiai vyksta koncertų salėse ar kultūros namuose. Tad pasirodymai kino teatro salėje – savotiškas iššūkis ne tik mums – organizatoriams, bet ir patiems atlikėjams.

– Kaip manote, kuris festivalio renginys sulauks didžiausio lankytojų susidomėjimo?

– Sunku išskirti kurį nors renginį, nes visi jie savitai įdomūs ir žavintys. Visgi, drįsčiau prognozuoti, kad didžiausio lankytojų srauto sulauksime balandžio 21 d., kuomet svečiuosis „Smėlio džiazas“. Juk tai yra vienintelis meninis-muzikinis projektas Pabaltijo šalyse, kuriame skambant gyvoms muzikinėms improvizacijoms, žiūrovų akivaizdoje gimsta nepakartojami smėlio piešiniai. Smėlio piešinius kurs Jurgita Minderytė-Motiekaitė, miuziklų balades dovanos Vladas Kovaliovas.

Anot idėjos autorių, smėlio piešinys – tai trumpam sugauta emocija, kurią čia pat, žiūrovų akivaizdoje, keičia kitas piešinys – nauja emocija. Smėlio menas – tarsi mažas filmukas, verčiantis žiūrovus, skambant nuostabiai muzikai, išgyventi mažą meilės, netekties ar džiaugsmo istoriją.

– Ar planuojate rengti festivalį ir kitais metais? Kokia numatoma jo plėtra?

– Tikimės, kad festivalis taps gražia tradicija. Tiesa, ateityje galbūt neapsiribosime tik kino teatro sale. Norėtume, kad festivalis vyktų ir Kultūros centre. Taip galėtume į festivalį sukviesti ir daugiau atlikėjų, ir daugiau žiūrovų.

Sieksime išlaikyti audiovizualinio meno koncepciją, ją paįvairinant fortepijono skambesiu. Yra idėjų surengti ir instaliacijų parodą. Tyliai pasvajojame apie lazerių šou. Esame jauni, kupini idėjų, tad nuoširdžiai tikimės, kad laikui bėgant festivaliui suteiksime naujų spalvų ir skambesio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių