• 9 gruodžio, 2021
|

Gargždiškė kuria stilingoms moterims

Architektę džiugina, jog Gargžduose pastaruoju metu renovuojami namai suteiks miestui naujų gaivių spalvų. Grožio studijoje J. Janonio gatvėje surengta pirmoji Vidos Vytienės kurtų papuošalų parodėlė.

 

Buvusi Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Vida Vytienė dabar gali sau leisti dirbti su įdomiais projektais, kuria ne tik naujus interjerus, bet mėgsta atnaujinti ir senus. Kūrybiška moteris randa sielai ir kitos įdomios veiklos. Viena iš jų – papuošalų kūrimas.

Grįžo prie svajonių

„Iš darbo išeidama draugėms pajuokavau, jog einu kurti papuošalų, nepražūsiu, – pokalbį pradeda architektė. Patinka moteriškoji grožio sfera, seku mados tendencijas. Mano močiutė nėrė, mama siuvo, siuvinėjo, mezgė ir audė. Baigdama mokyklą svajojau būti drabužių dizainerė arba juvelyrė. Likimas nuvedė į architektūrą. Nesu nusivylusi profesija, tačiau dabar kartkartėmis grįžtu ir prie savo senų svajonių. Be to, patinka kurti tiek naują, tiek seną patalpų interjerą, padėti parinkti apdailos medžiagas, įrangą, apstatymą, spalvas, arba tiesiog gelbėti sustatyti esamus daiktus ar detales į savo vietas. Norisi, kad jauku ir gražu būtų ir ten, kur lankosi moterys. Ramiai nenusėdžiu, nuolat turiu planų ir idėjų. Dažnai ryte nežinau, ką veiksiu vakare.“

Sau siuvo pati

Vida traukia praeivių akį, stebina apsirengimo stiliumi, išskirtiniais papuošalais. „Anksčiau visada sau siuvau drabužius. Norėjau atrodyti originaliai. Ieškodavau žurnalų su iškarpomis arba pati jas konstruodavau. Per atostogas būtinai turėdavau pasisiūti naują rūbą, išsisiuvinėti staltiesę ar servetėlių“, – apie poreikį išsiskirti pasakojo Vida.

Moters gyvenime pirmieji savo rankomis kurti papuošalai atsirado prieš dešimtmetį, kai Lietuvoje atsirado akmenukais prekiaujančių parduotuvių. Po to sužavėjo organzos audinys, biserio karoliukai, „Swarovski“ firmos kristalai. „Į papuošalus įdedu gerą energetiką. Kuriu moterims, kurios nori būti savitos, stilingos, nepakartojamos ir drąsios atkreipti į save dėmesį“, – sako papuošalų kūrėja.

Jokio minimalizmo

V. Vytienė kūrybinių idėjų pasisemia ir kelionėse. Kaip pati sako, svečiose šalyse išeina pasidžiaugti gamta, kur akys veda ir kiek kojos neša – nebijo avantiūrų. Architektę žavi senamiesčių architektūra, seni ažūriniai balkonėliai, langinės, durys, senų plytelių grindinių mozaikos, bažnyčios. Ji lanko amatininkų gatveles, ten suranda įdomių darbų, paveikslų, papuošalų. Į namus kartu parkeliauja vietovėje rastų patikusių formų ir spalvų akmenys, stiklo taurelės, kitos būsimos interjero detalės. „Iš karto pamatau, kur ir kaip eksponuosiu“, – pasakoja Vida.

Namuose, kuriuos ji projektavo pati, madingo minimalistinio stiliaus nėra. Čia daug įrėmintų piešinių, reprodukcijų, tekstilės darbų, bet tik kai kurie jų pakabinti, daugiausia stovi pastatyti ant grindų. Moteris prisipažįsta, jog žavisi ispanų dailininko Joan Miro darbais, kurie artimi jos sielai savo sprendimais, spalvomis ir paslaptingumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių