• 9 gruodžio, 2021
|

Gargždiškiai paminėjo šachmatų dieną

Klubo „Mintis“ nuotr.: dalyviai po varžybų Gargžduose.

Liepos 20-oji – tarptautinė šachmatų diena. Tą dieną visame pasaulyje vyksta daugybė įvairių renginių, daugiausia – šachmatų turnyrų.

Ne išimtis ir mūsų rajono šachmatininkai. Jie renginių seriją pradėjo dar liepos 19 d. Platelių „Žaibo“ turnyru. Jame dalyvavo 2 klubo „Mintis“ atstovai ir 5 Gargždų sporto mokyklos ugdytiniai. Geriausiai pasirodė Mindaugas Slušnys (6 taškai iš 9 galimų), buvęs dvyliktas tarp 83 dalyvių. Nors kiti mūsiškiai aukštų vietų neiškovojo, dauguma pasikėlė savo tarptautinius reitingus. Daugiausia reitingą kėlė Arvydas Žiūra (+26 balai).

Liepos 20 d. keturi klubo nariai žaidė greitųjų šachmatų turnyre Tytuvėnuose. Čia tarp veteranų pajėgiausias buvo mūsiškis Arūnas Gincas. Jis, beje, neblogai pasirodė ir bendroje įskaitoje – buvo ketvirtas tarp 31 dalyvio. Aukštoje 14 vietoje buvo ir Sigitas Karbauskas. Gerai kovojo mūsiškiai Steponas Jurgaitis bei Robertas Mockus, tačiau to neužteko, kad būtų aukštesnėje pozicijose.

28 šachmatininkai susirinko liepos 21 d. į Gargžduose vykusį šachmatų „Žaibo“ turnyrą, skirtą tarptautinei šachmatų dienai paminėti. Tarp dalyvių buvo keletas svečių iš kitų Lietuvos regionų, atvyko ir puikus mūsų draugas, Žemaičių Naumiesčio klebonas Stanislovas Anužis. Buvo žaidžiami 9 ratai, kiekvienam žaidėjui skiriant po 3 min. + 2 sek. pridedant prie ėjimo. Nugalėjo Mindaugas Slušnys, surinkęs 8,5 taško. Antras buvo svečias iš Vilniaus Andrius Mulevičius – 6,5 taško. Trečias –Valdas Jonelys (6 taškai). Jis tik geresnio koeficiento dėka aplenkė Vasilijų Čiorną ir Darių Alekną. Tarp vaikų ir jaunučių pajėgiausias buvo svečias iš Šiaulių Danielius Šeras – 5,5 taško, tarp jaunių – Žygimantas Staponas – 5 taškai. Tarp veteranų (60–75 m.) nugalėjo vėžaitiškis Arūnas Gincas, per 75 metų – Eugenijus Slušnys, tarp moterų pirmavo Irma Stonkienė iš Plikių.

Šachmatininkai ne tik žaidė, bet ir bendravo, dalijosi patirtimi. Buvo daug prisiminimų, paminėti jau anapilin išėję mūsų rajono šachmatininkai. Visi džiaugėsi augančia nauja perspektyvių jaunųjų šachmatininkų karta. Tuo pačiu pasidžiaugta ir nepailstančiais veteranais, tarp kurių Steponui Jurgaičiui jau 89-eri!

Zigmas BITINAS

Klubo „Mintis“ pirmininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių