• 9 gruodžio, 2021
|

Gargždiškis futbolo treneris – tarp šalies geriausiųjų

„Nuoširdžiai dėkoju „Bangos“ komandai, kuri mane priėmė kaip lyderį ir suteikė galimybę drauge tobulėti bei mokytis. Tik atsidavusių futbolui merginų dėka pelniau geriausio moterų futbolo trenerio apdovanojimą. Šis įvertinimas – vienas maloniausių mano, kaip trenerio, istorijos puslapių“, – atvirai kalbėjo D. Afonso.

2018 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimuose Gargždų futbolo komanda „Banga“ sulaukė ypatingo dėmesio. Mat jos treneris David Afonso pelnė geriausio moterų trenerio vardą. Gargždiškis surinko 1510 internautų balsų.

– Pelnėte geriausio Lietuvos futbolo moterų trenerio vardą. Ką ši nominacija Jums reiškia?

– Šis apdovanojimas – tai ilgo ir sistemingo visos komandos darbo rezultatas, kuriuo nuoširdžiai džiaugiamės. Tai įprasmina ne tik praėjusius metus, tačiau apima dvejų metų pasiekimus ir įveiktą iššūkį dirbti su mergaitėmis. Praėjusių metų pabaigą vainikavo iškovota trečioji vieta Lietuvos moterų futbolo čempionate.

– Kaip manote, kokie pasiekimai, savybės lėmė geriausio moterų trenerio įvertinimą?

– Pirmiausia, kai sužinojau, kad dirbsiu su merginų komanda, skyriau nemažai laiko įsigilinti, koks Lietuvos moterų futbolo pasaulis ir kokios jo taisyklės.

Buvau ne tik komandos treneris, tačiau ir lyderis, turintis aiškią viziją futbole. Mano uždavinys, kurį sėkmingai įveikiau, buvo sukurti žaidimo modelį, maksimaliai leidžiantį išnaudoti merginų stipriąsias savybes. Itin svarbu, kad visos komandos narės suvoktų pasirinktą žaidimo modelį ir vieningai siektų užsibrėžto tikslo. Komandą vienija besąlyginis pasitikėjimas viena kita ir stipri vidinė motyvacija.

– Su „Bangos“ merginomis dirbote du sezonus. Ar pastebėjote apčiuopiamą žaidėjų pažangą?

–Treniruotes, rungtynes filmuodavome ir vėliau drauge su komanda analizuodavome žaidimą. Fiksuodavome padarytas klaidas, jas taisydavome ir dar labiau tobulindavome žaidimo modelį bei taktiką. Šiuos dvejus metus stebėjau akivaizdų merginų, kaip futbolininkių, progresą.

– Kokios Jūsų, kaip trenerio, ambicijos šiam sezonui?

– Siekis yra visada padaryti geriau nei anksčiau. Manau, kad treneris yra nuolatinio mokymosi ir evoliucijos proceso dalyvis. Šiais metais ir toliau bandysiu komandas, su kuriomis dirbsiu, įkvėpti tobulėjimui ir maksimaliam atsidavimui kiekvienose rungtynėse.

– Kaip pasisuko karjeros kelias futbole ir kodėl nusprendėte nebetreniruoti moterų?

– Priėmiau apgalvotą sprendimą ir nutariau atsisakyti merginų futbolo komandos trenerio pozicijos. Maniau, kad atėjo laikas ieškoti naujų iššūkių mano, kaip trenerio, karjeroje. Neslėpsiu, kad per šiuos du ilgus futbolo sezonus kamavo nuovargis, o motyvacijos dirbti moterų futbole Lietuvoje nebėra. Tikiu, kad ypač talentingos ir profesionalios „Bangos“ merginos paklius į puikaus trenerio rankas.

Aistė NOREIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių