• 9 gruodžio, 2021
|

Gargždiškių ekipažas sėkmingai apskriejo Lietuvą

Gargždiškių Lino ir Daliaus Petrauskų ekipažas, per tris dienas įveikęs 1150 km ralio „Aplink Lietuvą“ trasą, garbingai rikiavosi S. Daukanto aikštėje, Vilniuje, ir dalyvavo Prezidento taurės apdovanojimuose.

Pirmą kartą asociacijos „Garažo raktai“ Lino ir Daliaus Petrauskų duetas sėkmingai dalyvavo tris dienas trukusiame prestižiniame ralyje dėl garbingiausio trofėjaus – šalies Prezidento taurės, kurias pradėjo 95 ekipažai, tačiau baigė 67. Tarp jų – ir gargždiškiai, praėjusį savaitgalį įveikę net 1150 km distanciją su daugiau nei dviem dešimtimis greičio ir specialiųjų ruožų.

Kovojo už Gargždų garbę

„Nusprendę pirmą kartą dalyvauti Prezidento taurės ralyje, kuris dar vadinamas lietuviškuoju Dakaru, sau kėlėme labai paprastą tikslą: startuoti Kaune ir po trijų dienų įtemptų trasos rungčių finišuoti S. Daukanto aikštėje, Vilniuje. Siekėme garbingai atstovauti mūsų miestui Gargždams. Jo vardas puikavosi ir ant mūsų legendinio automobilio „Opel Kadett GSI“. Savo tikslą įgyvendinome su kaupu: bendroje įskaitoje esame 27, o tarp savo klasės automobilių – 5“, – pasakojo ralio „Aplink Lietuvą 2019“ lenktynininkas L. Petrauskas. Beje, gargždiškis savo gebėjimus varžytis sportinėse trasose jau įrodė, kai 2017 m. tapo Lietuvos automobilių kroso pirmenybių nugalėtoju.

Kartu su ekipažo šturmanu, savo tėčiu Daliumi (2014 m. Lietuvos automobilių kroso pirmenybių nugalėtojas), per tris lenktynių paras patyręs visokių išbandymų, Linas labiausiai džiaugiasi įgytomis tikrai sudėtingų varžybų pamokomis, patobulintais vairavimo įgūdžiais. Ypač tuo, kad savo atkaklumu ir puikiu vairavimu kai kuriuose tūkstantinės distancijos trasos ruožuose nustebino ne tik savo varžovus, bet ir teisėjus. Pavyzdžiui, Plungės ruože bendroje įskaitoje gargždiškių ekipažo laikas buvo penktas. Teisėjai nustebo: negi ralio naujokai su tokiu gana kukliu automobiliu yra tokie virtuoziški? Pasirodo, kad tikrai!

Lėmė susiklausiusi komanda

Labiausiai gargždiškių ekipažas džiaugiasi asociacijos „Garažo raktai“ ralyje susiformavusiu komandiniu darbu. „Vieni su tėčiu tokiose varžybose būtume tikrai pražuvę. Mūsų ekipažui padėjo palaikymo komanda, kuri buvo atsakinga už techninį aptarnavimą, trasos žvalgytuves, komunikaciją. Deimantės Kubilaitės, Klaudijaus Mėčiaus, Vytauto Butkaus suderinti veiksmai, nuolat į priekį lekiantis jų mikroautobusas su atsarginėmis dalimis, padangomis, kita varžyboms reikalinga įranga mus atpalaidavo nuo bet kokių kitų rūpesčių. Dabar tikrai žinome, jog su šiais žmonėmis galime įveikti bet kokių, kad ir pačių sunkiausių varžybų pragarus“, – gero įvertinimo asociacijos nariams negailėjo Linas.

Gargždiškių ekipažo pastangas ralyje „Aplink Lietuvą“ nuostabiose fotografijose įamžino komandos narys K. Mėčius. Aukodamas nakties miegą jis montuodavo vaizdo siužetus apie gargždiškių ekipažą ir sportininkų trijų dienų ralio kasdienybės filmukų galima pažiūrėti feisbuke, „Garažo raktų“ paskyroje.

Kaupia rėmėjų pasitikėjimą

„Galbūt mūsų rezultatas ralyje kažkam gali pasirodyti neįspūdingas. Bet tik tiems, kurie neišmano šios sporto šakos ir nesuvokia, kokio lygmens yra ralio „Aplink Lietuvą“ varžybos. Jose dalyvauja nemažai itin patyrusių lenktynininkų su labai gerai paruoštomis mašinomis. Tai reikalauja daug investicijų, galingų rėmėjų. Na, mūsų asociacija „Garažo raktai“ įkurta tik prieš porą metų, tad mes dar tik kaupiame ypatingų varžybų patyrimą ir rėmėjų pasitikėjimą. Šiandien esame dėkingi, kad mūsų idėja garsinti Gargždų vardą prestižiniame ralyje be išlygų patikėjo ir ją parėmė Klaipėdos rajono veiklių moterų sambūris, gargždiškis Algirdas Laugalis, automobilių švaros priežiūros paslaugų bendrovė „Unique Detaling“, UAB „Viada“, automobilių renginių organizatorius Edmundas Dargis. Be abejo, ištikimiausi mūsų ir moraliniai, ir finansiniai rėmėjai buvo mūsų šeimos nariai, giminaičiai. Galvojame, kad mūsų sėkmingas pasirodymas prestižiniame Prezidento taurės ralyje kitąmet suburs didesnį rėmėjų ratą“, – kalbėjo „Bangai“ ekipažo šturmanas D. Petrauskas už informacinį rėmimą padėkojęs ir rajono laikraščiui.

Ekipažo nuomone, jie yra pajėgūs varžytis tokio lygio varžybose ir kitąmet. Šių metų pasiekimas yra rimta paraiška rimtiems rėmėjams. Sekmadienį ralio pabaigtuvėse Akmenės, Tauragės, Pasvalio, Kauno, Pakruojo, Lazdijų ir kitų rajonų Mero taurėmis buvo pagerbti įvairūs lenktynininkai. Gal ateinančiais metais gargždiškiai irgi bus pagerbti savojo rajono Mero taure?

Apdovanojimas – įveikta trasa

Asociacijos „Garažo raktai“ ekipažo nariai Linas ir Dalius bei visa juos lydinti komanda sako, kad geriausias apdovanojimas jiems buvo sekmadienį įvažiuoti į S. Daukanto aikštę, kurioje buvo pasitikti šiltais žiūrovų aplodismentais. Jie patys nesitikėjo, kad ir mašina išliko nepažeista, o jie pirmąkart įveikė net 1150 km aistringoje lenktynių trasoje.

Gargždiškių ekipažo trasos įveikimas tuo labiau yra pergalingas žinant, kad tokiose sudėtingose varžybose net patyrimas ir puikios mašinos kartais negelbsti. Štai varžytuvėse dėl garbingiausiojo trofėjaus – šalies Prezidento taurės viltis pakartoti laimėjimą puoselėjo ir kelių paskutiniųjų metų šio prizo laimėtojai V. Pauliukonis su A. Gulbinu. Tačiau viltis apginti titulą nepasiteisino: jau po pirmųjų greičio ruožų Kačerginėje, kai sugedo jų automobilio variklis. Tokia pati nesėkmė Kėdainiuose ištiko ir R. Matijošaitį su A. Jacevičiumi ir dar kelis itin gerai pasirengusius ir favoritais laikomus ekipažus.

Prezidento Gitano Nausėdos taure praėjusį sekmadienį S. Daukanto aikštėje didžiavosi Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, vairavę „Seat Leon“ automobilį. Kauniečiai ralio „Aplink Lietuvą“ visas greičio ir specialiąsias rungtis, buvusias lenktynių programoje, įveikė per 43 min. 25,3 sek. ir negavo jokių baudų.


  • Prestižinį ralį „Aplink Lietuvą“ prezidento taurei laimėti nuo pat pirmojo, įvykusio 1931 metais, rengia tikrasis FIA narys, 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas.
  • „Sveikinu Jus, visus automobilių sporto entuziastus, kurių pastangomis šios lenktynės nuo 1931-ųjų išaugo į didelį visos Lietuvos renginį. Dėkoju visiems už atsakingai stiprinamą vairavimo kultūrą ir nuoširdžiai linkiu sėkmingo starto, gero kelio ir pergalingo finišo, pakilios komandinės dvasios ir varžybų džiaugsmo pasiekus užsibrėžtą tikslą. Apjuoskite Lietuvą ne tik kilometrais, bet ir meile savo šaliai“, – linkėjo Prezidentas Gitanas Nausėda sveikindamas ralio dalyvius.

Vita VITAITĖ

Klaudijaus MĖČIAUS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių