• 9 gruodžio, 2021
|

Gargždų „Gargždai“ pradeda antrąjį sezoną NKL

„Gargždų Gargždai“ komanda pasiruošusi krepšinio aikštėje kovoti dėl kiekvieno taško.

Jau rytoj Gargždų policijos sporto salėje (Gamyklos g. 33) 18 val. su trenksmu bus pristatyta naujos sudėties krepšinio komanda Gargždų „Gargždai“. Antrus metus Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaisianti komanda turi ambicingų planų, apie juos kalbamės su krepšinio komandos vadove Linara PRANCKEVIČIŪTE.

Subūrė žaidėjų ir trenerių arsenalą

– Papasakokite, kas treniruos Gargždų krepšininkus.

– Šiemet turime naują vyriausiąjį trenerį Albertą Vilimą, kuris turi visų Lietuvos krepšinio lygų treniravimo patirties (RKL, NKL, LKL). Jam talkins jaunas asistentas Erikas Kubilius, kuris praėjusį sezoną pats žaidė NKL lygoje (Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komandoje), tačiau dėl nuolatinių traumų krepšinio karjerą nutraukė. Taip pat mūsų kolektyve liko fizinio rengimo treneris Tomas Papievis, kuris su komanda yra nuo pat jos įkūrimo pradžios. Prie mūsų trenerių kolektyvo prisijungė sporto medicinos gydytojas Olegas Miscenko, praeityje dirbęs tiek su aukščiausio lygio krepšinio, tiek ir su futbolo klubais.

Rytoj policijos salėje vyksiančiame sezono atidaryme viešės praėjusio sezono NKL sidabro laimėtojai – Šakių „Vyčio“ krepšininkai. „Dainomis ir šokiais šventėje jaukumą kurs vietos talentai, svečiuosis vietos valdžios atstovai, susirinkusieji galės iš arčiau susipažinti su Gargždų „Gargždai“ komandos treneriais, žaidėjais“, – sakė komandos vadovė L. Pranckevičiūtė.– Kokie pokyčiai pačioje komandoje?

– Mums pavyko išsaugoti praėjusio sezono naudingiausią žaidėją Lauryną Mikalauską. Šį sezoną jis yra mūsų komandos kapitonas. Taip pat iš Prancūzijos į Lietuvą grįžo Mantas Ruikis, kuris yra atstovavęs ne vienam LKL klubui. Dar pasikvietėme Deividą Anužį – paskutinius keletą sezonų jis buvo Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komandos vedlys. Prie komandos prisijungė ir Jonas Dumašius. Jis gargždiškis, iš kurio, kaip jauno žaidėjo, labai daug tikimės šį sezoną. Be šių, dar turime tris jaunus naujus žaidėjus: Arijų Adomauską, žaidusį Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“, Paulių Kazlauską ir Titą Lengviną (abu V. Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtiniai). Labiausiai džiaugiamės, kad pavyko išsaugoti ir praėjusio sezono komandos branduolį: Ernestą Jonkų (šią vasarą žaidė U20 krepšinio rinktinėje), Arvydą Kačiną, Lauryną Lučinską, Tadą Pošką.

Komandoje turėsime du gargždiškius, tai T. Poška ir J. Dumašius. Visi kiti žaidėjai yra iš mūsų regiono: Klaipėdos arba Klaipėdos rajono.

Įgūdžius tobulino Kinijoje

– Kokias išskirtumėte Gargždų komandos stiprybes ir silpnybes?

– Mūsų tikslas – kovoti kiekvienose varžybose. Turime jaunatvišką, bet tuo pačiu patyrusią komandą. Esame galingi, kai žaidėjai aikštėje pasiruošę atiduoti visą save, kovoti dėl kiekvieno taško, siekti pergalės iki paskutinio lašo. Vasaros neeikvojome veltui, o ruošėmės, 12 dienų krepšininkai įgūdžius tobulino ir Kinijoje vykusiame turnyre.

– Praėjusiais metais likote 9 vietoje iš 15. Kokios gargždiškių ambicijos šį sezoną, kokia vieta tenkintų?

– Pirminis tikslas – būti tarp pirmųjų aštuonių komandų po dviejų reguliaraus sezono ratų. Girdime, kad kiti ekspertai prognozuoja galbūt ir aukštesnes vietas, bet patys kol kas kukliai žiūrime… Svarbiausia – parodyti kovingumą ir toliau augti, tobulėti jauniesiems krepšininkams.

– Gargždų futbolininkai visoje Lietuvoje išsiskiria dideliu sirgalių būriu. Ar krepšininkai taip pat buria palaikymo komandą?

– Gargžduose futbolas išties populiaresnis nei krepšinis. Tačiau norime būti sporto bendruomenės dalimi, draugauti su kitomis sporto šakomis ir futbolo sirgalius pakviesti į krepšinio varžybas rudenį ir žiemą, kai nevyksta futbolo rungtynės. Šį sezoną per varžybas lauks įvairiausių staigmenų ir siurprizų žiūrovams. Taip pat norėtume pakviesti ir mūsų jaunuosius žiūrovus, sporto mokyklų auklėtinius aplankyti mūsų varžybas. Bilieto kaina tik 1,50 Eur (studentams ir senjorams 1 Eur), tad simbolinė. Pirkdamas bilietus kiekvienas sirgalius prisideda prie komandos ir tampa rėmėju.

Pagrindinis rėmėjas – Savivaldybė

– Kokios komandos finansinės galimybės, ar pavyko pritraukti rėmėjų?

– Kaip ir praėjusį sezoną mūsų pagrindinis rėmėjas yra Klaipėdos rajono savivaldybė. Šiemet turėsime naują rėmėją – UAB „Hidrostatyba“. Džiaugiamės, kad prie komandos išlaikymo prisideda UAB „Simuva“, UAB „Irlita“, UAB „Gerduva“. Padeda ir plačiai žinomos kompanijos UAB „Emsi“, UAB „HSC Baltic“. Esame dėkingi informaciniam rėmėjui – „Bangos“ laikraščiui, kuris taip pat prisideda prie krepšinio populiarinimo Gargžduose. Visą laiką ieškome ir bandome pritraukti naujų rėmėjų.

Komandos biudžetas kol kas nėra iki galo aiškus, nes, kaip ir minėjome, dar vyksta derybos su keletu potencialių rėmėjų. Tikslas yra turėti didesnį biudžetą nei praėjusį sezoną. Minimalus NKL lygos reikalavimas biudžetui – 80 000 Eur. Norint būti konkurencingiems, aišku, tokio biudžeto nepakanka.

– Linara, jūs vadovaujate komandai pirmąjį sezoną. Kokie Jums tenka iššūkiai?

– Su sporto komanda dirbu pirmą kartą. Esu Klaipėdos universiteto dėstytoja, ekonomistė. Į komandą mane pasikvietė būtent dėl pastarojo dalyko, būtinybės atsakingai tvarkytis su komandos biudžetu. Tačiau visi turime dirbti kaip komanda, tik tuomet pavyks pasiekti užsibrėžtų tikslų. Esu vienintelė moteris komandos vadovė lygoje, tai tikrai nemenkas iššūkis man pačiai, bet stengiuosi to nesureikšminti. Keblumų dėl to nebuvo, vyrai noriai dalijasi patirtimi ir patarimais. Kaip komandos vadovė turiu ne tik suformuoti komandos biudžetą, bet ir užtikrinti, kad viskas būtų tinkamai paruošta treniruočių procesui ir varžyboms.

Agnė ADOMAITĖ

Asm. albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių