• 9 gruodžio, 2021
|

Gargždų kultūros centre prasideda menų festivalis Ateik. Pamatyk. Nepamiršk.

Gargždų kultūros centras toliau tiesia tiltus tarp skirtingų kultūrų! Spalio 4–26 dienomis vyks antrasis ypatingo dėmesio jau sulaukęs tarptautinis menų festivalis „Ruduo Gargžduose’18“. Kartu su augančiu populiarumu, šiemet didėja renginių skaičius bei plečiasi šalių geografija.

Belgija, Airija, Ispanija. Tai šalys, kurių kultūrą kviečiame pažinti šiemet. Festivalio organizatorė Asta Vaičiulienė džiaugiasi, kad festivalis prasidės Chriso Ruebenso pasirodymu. Atlikėjas gimęs ir augęs Belgijoje, tačiau ir Lietuvą vadina savo namais. Jis dažnas svečias mūsų šalyje, nuolat koncertuoja su Baltijos gitarų kvartetu. Europoje ir Azijoje pilnas koncertų sales surenkantis Chrisas Lietuvoje jaučiasi lyg namie. Spalio 4 d. Gargždų kultūros centre jis pasirodys kartu su smuikininku Tadu Dešuku. Dviese gargždiškiams pristatys naują, niekur iki šiol kartu muzikuojant neskambėjusią programą „Muy bien, adios!“.

Jau daugiau nei 10 metų tęsiasi graži Gargždų kultūros centro ir Vilniaus mokytojų namų dainuojamosios poezijos festivalio „Tai–Aš“ draugystė. Kiekvienais metais vilniečiai nustebina įdomiais ne tik lietuvių, bet ir užsienio atlikėjais. Šiemet tai bus nuotaikingas duetas iš Airijos – grupė „The blues back waves“, taip pat originalūs lietuvių atlikėjai.

Teatro žanrui „Ruduo Gargžduose’18“ atstovaus Klaipėdos jaunimo teatras su V. Masalskio monospektakliu „Kontrabosas“, kuriame vaidina talentingas jaunosios kartos aktorius Donatas Želvys. Su Valstybiniu Šiaulių dramos teatru Gargždų kultūros centras draugauja ketvirti metai. Tai kūrybingas kolektyvas, kurio bene labiausiai laukia ištikimi festivalio lankytojai. Kiekvienais metais teatras mūsų žiūrovui pristato premjerą. Šiemet tai režisieriaus J. Žibūdos spektaklis „Rudens istorija“, kurios vien pavadinimas žada daug spalvingų akimirkų.

Festivalio uždarymas „Ruduo Gargžduose’18“ rengiamas kartu su Lietuvoje žinomu saksofonininku, kompozitoriumi, daugybės tarptautinių projektų autoriumi, žinomu džiazo muzikos atlikėju Kęstučiu Vaiginiu. Jis kartu su ispanu Voro Garsia ir kitais talentingais džiazo atlikėjais Gargžduose surengs ne tik koncertą, bet ir staigmeną. Ji, beje, nežinoma net organizatoriams! Tokį iššūkį nuspręsta priimti tik dėl to, kad su K. Vaiginiu Gargždų kultūros centras bendradarbiauja ne vienerius metus.

Voro Garsia – ispanų trimitininkas. Ispanijoje, regis, nėra nė vieno, kuris jo nežinotų. Šis pasirodymas bus ne tik staigmena, bet ir galybė džiazo improvizacijų. A. Vaičiulienė už šį netikėtumą ir naujai užgimusią draugystę su Lietuvos konsulatu Valensijoje dėkoja Ispanijos lietuvei, konsulato atstovei Vilmai Dobilaitei.

Festivalio renginius ves buvęs kolega, LNK ir Info TV žinių vedėjas, žurnalistas Tadas Grabys, kuris savo įžvalgomis ir patarimais jau yra neatsiejama festivalio dalis. Jo įrašytas garso takelis su festivalio reklama jau skamba per Klaipėdos radijo stotį RadijoGAMA, rodomas prieš kino seansus Gargždų kino teatre „Minija“.

Visi festivalio renginiai patogiu laiku, nuo 18 val., Gargždų kultūros centre. Daugiau informacijos internete – www.gargzdukc.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių