• 9 gruodžio, 2021
|

„Gargždų ledžinga“ – Vakarų Lietuvos čempionai

Ledo ritulio klubas „Gargždų ledžinga“ (prezidentas – Jonas Blagnys) antrus metus iš eilės tapo Vakarų Lietuvos ledo ritulio čempionato nugalėtojais, jiems atiteko nugalėtojų taurė ir pereinamoji Zigmono Gaučio taurė, kurioje kasmet įrašomas nugalėtojų vardas. Čempionato antroje vietoje liko Klaipėdos „Baltija“, trečioje – Kretingos „Grifai“.

Pradžiamokslis ant… pelkės

Klubo prezidentas J. Blagnys prisimena, jog ledo ritulį pirmiausia pradėjo žaisti tiesiog ant užšalusios pelkės, vėliau su bendraminčiais įgūdžius tobulino ant Gargždų karjero. „Prisiminėm vaikystę, tai išsitraukėm senas lazdas ir žaidėm, kaip kas mokėjom. Tačiau ne veltui sakoma, jog apetitas kyla bevalgant. Klubas buvo įkurtas 2007 metais“, – pasakojo J. Blagnys.

Susiklosčius palankioms aplinkybėms, gargždiškiai buvo pakviesti išbandyti savo jėgas ant Klaipėdos „Akropolio“ ledo. „Atvykome su treningiukais, kiti tik galvas pakraipė. Supratome, kad reikia daugiau investuoti. Nuvykome į Latviją ir nusipirkome reikalingas aprangas. Pradžioje vis tiek buvome autsaideriai, pralošdavome rungtynes didžiuliu skirtumu. Tačiau laikas bėgo, o mūsų įgūdžiai vis tobulėjo“, – džiaugiasi „Gargždų ledžingos“ prezidentas.

Proveržį padarė latvis

Gargždiškių ledo ritulio klubas buvo pasisamdęs trenerį, tačiau neišgalėjo jo išlaikyti. Reikėjo mokėti po 1 000 litų per mėnesį, tokios prabangos „Gargždų ledžinga“ negalėjo sau leisti. „Renkame lėšas klubo veiklai iš nario mokesčio, taip pat iš 2 proc. paramos, tačiau iš jaunų ir gerai žaidžiančių žaidėjų nuo pat pradžių neėmėme nario mokesčio. Verčiau dar jiems ir aprangą ar lazdą nupirkdavome. Tokiu būdu motyvuodavome“, – užsiminė J. Blagnys. Anot jo, šiais metais finansavimą skyrė Klaipėdos rajono savivaldybės administracija – 4 600 Eur.

Lemtingas „Gargždų ledžingos“ proveržis įvyko, kai prie komandos prisijungė latvių treneris Andrejs Savičevs, kuris žaidžia kaip žaidėjas. Šiuo metu komanda trenerio net neturi, tačiau iš latvio išmoko daug ledo ritulio subtilybių. Būtent A. Savičevs yra rezultatyviausiais visos lygos žaidėjas. „Jo sąskaitoje 52 taškai, iš kurių 27 įvarčiai, 25 rezultatyvūs perdavimai. O, pavyzdžiui, antroje vietoje likusios Klaipėdos „Baltijos“ puolėjas Vitas Strazdas surinko 40 taškų, iš kurių 30 įvarčių, 10 rezultatyvių perdavimų“, – informavo J. Blagnys.

Ledo arena – Gargžduose?

Pašnekovas atvirai prisipažino, jog nugalėti Klaipėdos „Baltiją“ buvo sena gargždiškių svajonė. Tai padaryti pavyko jau antrus metus iš eilės. Čempionų titulą pelnę gargždiškiai neslepia, kad pergalės skonis labai saldus. Juolab kad į pasiekimų viršūnę jie pakilo iš lygos dugno. Paskutiniame čempionate nugalėtojų trejetą skiria vos po vieną tašką. „Prie mūsų pergalės daug prisidėjo ir nepakeičiamas vartininkas Igoris Plotnikovas. Tiesa, Klaipėdos „Baltijai“ pralaimėjome abejas rungtynes (2:7 ir 7:8), bet čempionatą laimėjome, kadangi surinkome daugiausia taškų („Baltija“ prarado taškus žaisdama su kitomis komandomis, be to, netikėtai, kai nesusirinko viso pajėgumo komandos, pralaimėjo autsaideriams Palangos „Riteriams“)“, – čempionato niuansus atskleidė „Gargždų ledžingos“ prezidentas.

Gargždiškiai treniruojasi Klaipėdoje, ant „Akropolio“ ledo. Anot jų, tai sudėtinga, nes beveik visi laikai užimti, tenka žaisti kone naktimis. Todėl jei Klaipėdos rajono savivaldybė ištesės duotą žodį pastatyti Gargžduose daugiafunkcį centrą ne tik su baseinu, bet ir su ledo arena, tai būtų didžiulė dovana Gargždų ir aplinkinių rajonų gyventojams. „Neabejoju, kad atvyktų ir Plungės, Šilutės, Kretingos gyventojai. Jau dabar yra daug važinėjančių į Klaipėdą: ir dėl ledo ritulio, ir dėl dailiojo čiuožimo užsiėmimų“, – tvirtino pašnekovas.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių