• 29 rugsėjo, 2021
|

Gargždų miesto gimtadienis prilygo stebuklui: siaučiant pandemijai minia žmonių išgyveno linksmybių katarsį

Per 32 tūkst. Eur atsiėjusi Gargždų miesto 768-ojo gimtadienio programa išsiskyrė renginių įvairove. Net įnoringiausieji šįkart negailėjo pagyrų organizatoriams – ypač Gargždų kultūros centrui. Renginiai vyko skirtingose miesto vietose, tačiau daugiausia žmonių plūdo į senąjį parką, kur gimtadienį vainikavo cirko studijos „Šypsena“ akrobatiniai triukai, Gargždų kultūros centro vokalo studijos „River Voices“, dainininkų Egidijaus Sipavičiaus, Justino Jaručio koncertai bei įspūdingi rugpjūčio žvaigždėtą dangų nušvietę fejerverkai.

Gargždų miesto gimtadienio organizatorių komanda. Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė trečia iš dešinės, pagrindinis šventės režisierius V. Kvedaras pirmas iš kairės.

Komanda dirbo vieningai

Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė džiaugiasi, kad komanda dirbo labai vieningai: „Prieš renginį vyko daug pasitarimų, kiekvienam buvo paskirstyti konkretūs darbai. Visi tiksliai žinojo, kas ir už ką atsakingas. Tad buvo labai gera, kad tokio masto renginys vyko sklandžiai, be jokio lakstymo, draskymosi. Esu dėkinga pagrindiniam šventės režisieriui Vaidui Kvedarui už šventės koncepciją ir visas idėjas. Ačiū centro žmonėms visiems iki vieno, nes kiekvienas savo paskirtą darbą atliko visiškai atsidavęs. Labai smagu, kad sulaukiame ir daug gargždiškių, miesto svečių teigiamų įvertinimų.“

Gargždų miesto gimtadienio proga gausiai susirinkusiuosius Minijos slėnin sveikino Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas. Per miesto gimtadienį pagerbtiems abiturientams, gavusiems 100 balų įvertinimus, jis linkėjo aukšto skrydžio ir įteikė po 100 Eur už kiekvieną šimtuką. Tai Savivaldybės biudžeto lėšos.

Iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto šventei buvo skirta 22 tūkst. Eur, pernai buvo skirta 20 tūkst. Eur. „Nors buvo karantinas, verslui buvo nelengva, rėmėjai, į kuriuos kreipėmės, prisidėjo prie šventės. Iš jų surinkome per 10 tūkst. Eur. Didieji šventės rėmėjai UAB „Splius“ ir UAB „Mars Lietuva“. Esame labai dėkingi visiems rėmėjams, kurių yra tikrai nemažai“, – sakė Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė. Anot jos, prieš dvejus metus Gargždų miesto gimtadieniui skiriama suma iš Savivaldybės biudžeto siekdavo 5 800 Eur, tad už tokią sumą buvo sunku suorganizuoti kažką įspūdingo, tokių lėšų pakanka tik šventei prie Gargždų kultūros centro. Kaip minėta, pastaraisiais pora metų situacija yra pasikeitusi, Savivaldybė dosnesnė Gargždų gimtadieniui, tad ir renginių kokybė, įvairovė gyventojus labiau džiugina.

Šventėje per dvi dienas vyko daugiau nei 15-a renginių, keturi koncertai, spektaklis-performansas, buvo gausu sporto varžybų, vyko ir „Bangos“ futbolo varžybos, senovinių automobilių paroda, breiko čempionatas ir daugelis kitų renginių, kurie sulaukė gausaus būrio lankytojų.

Minijos slėniui – dainininkų įvertinimas

Gargždų Minijos slėnyje ne pirmą kartą koncertavęs dainininkas Egidijus Sipavičius atvirai sakė pastebėjęs, kaip Gargždai pasikeitė, išgražėjo: „Įvažiuojant matyti nepaprastai gražus slėnis, miesto gatvės pasikeitusios, sutvarkytos, tvarkingi šaligatviai. Nuostabu. Gražiai einame pirmyn. Lietuvos miestų ir miestelių peizažai ypatingi.“ Dainininkas „Bangai“ teigė, kad ši vasara nuostabi. Anot E. Sipavičiaus, karantinas žmonėms buvo į naudą, išmokome labiau gėrėtis gyvenimu. Kai buvome uždaryti, supratome, kiek daug turime, kiek daug džiaugsmo gali teikti paprasti dalykai. „Dainuoju jau 40 metų ir, matyt, buvau pavargęs nuo to, ką aš dariau, net to nesuprasdamas. Dabar jaučiuosi kaip šuo, nutrūkęs nuo grandinės, kuris laksto ir sustoti negali. Važiuoju, lekiu, koncertuoju. Galiu ir noriu, turiu užtektinai jėgų“, – Minijos slėnyje prieš koncertą „Bangai“ kalbėjo atlikėjas.

Dainininkas Justinas Jarutis sakė Gargžduose buvęs ir anksčiau, tačiau dar niekada nebuvo tekę čia koncertuoti. „Nuostabus Minijos slėnis, puiki vieta tokiam koncertui, labai gražu ir gera“, – sakė šios vasaros hitą „Rugpjūtis“ kartu su Jessika Shy išleidęs atlikėjas.

Scenoje pagerbti gabiausi Klaipėdos rajono abiturientai šimtukininkai: Marija Stalmokaitė, Ignas Kaselis, Gertrūda Žemgulytė, Marija Šliuožaitė, Aivaras Armalis, Laurynas Šliuoža, Greta Rudgalvytė, Valdonė Pakamorytė, Antanas Butkus, kuris baigė mokyklą su pagyrimu, Haris Ubartas, Samanta Stankutė.
Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Audronė Balnionienė taip pat sveikino abiturientus, ji į sceną užlipo kartu su aktyvaus socialinio verslo atstovais iš UAB SBA „Inno Line“ Vilma Jurgaityte-Jurčiene, Romualdu Galdiku. Verslo sektoriaus atstovai linkėjo sparnus pakeliantiems abiturientams kurti kiekvieną dieną dėl geresnio rytojaus. 11-ai gabiausių abiturientų jie įteikė po 100 Eur vertės „Technoramos“ čekius.

Programai – pagyros, infrastruktūrai – priekaištai

Gargždiškiai gyrė Gargždų miesto gimtadienį. Gargždiškė Gintarė Pučkorienė „Bangos“ feisbuko puslapyje komentavo, jog šventė graži, daug darbo, pastangų įdėta. „Koks gražus mano miestas ir jo žmonės“, – rašė G. Pučkorienė. Nijolė Bružienė taip pat dėkojo organizatoriams už dvasingą šventę, už tai, kad žmonės buvo blaivūs, aplinka nuostabi. „Pirmą kartą nebloga šventė. Ačiū“, – komentavo Rasa.

Jei programai priekaištų nekliuvo, tai miesto infrastruktūra gargždiškiams nepraslydo pro akis. Daiva Dromantė „Bangos“ feisbuko puslapyje atkreipė dėmesį, kad grįžtant namo iš šventės parke buvo taip, kad nors į akį durk: „Puldinėjo žmonės vieni į kitus. „Pardon, pardon“. Šviesikės nedegė…“ Jai pritarė nemažai žmonių. Lijana Andrejauskienė dar pridūrė, kad jaunimas dviračiais tamsoje į kalniuką mynė, vos ne ant žmonių važiavo.

Cirko studijos akrobatiniai triukai nepaliko abejingų.

Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkas Ramūnas Stasiulis pirmadienį „Bangą“ informavo, kad renginiai praėjo ramiai, incidentų neužfiksuota.

Galimybių paso neprireikė?

Į vakaro koncertus Minijos slėnyje suplūdo daugybė žmonių, jau seniai tiek regėti neteko. Viena vertus – džiaugsmas, žmonių bendrystė, atsipalaidavimas, dainos ir šokiai šildė atėjusiųjų širdis. Kita vertus, nerimauti vertė pandemijos fonas. Daug kur žmogus glaudėsi prie žmogaus. „O galimybių paso nereikėjo? <…> Įdomi ta „korona“ ir tos galimybės“, – stebėjosi „Bangos“ feisbuko puslapyje Genovaitė Rauktienė. Ji užsiminė, kad neseniai buvo Kretingos „Vienkiemyje“, kur be galimybių paso lauke išgerti kavos neleido. O ten tik keli žmonės, o čia minia. „Oho, kas per susibūrimai“, – jai pritarė Inga Stankienė.

Gargždų greitosios medicinos pagalbos vyresnioji bendruomenės slaugytoja Genovaitė Kubilienė informavo, kad šeštadienį iškvietimų, susijusių su Gargždų miesto gimtadieniu, nebuvo. „Kokia situacija dėl koronaviruso? Kažkiek vežame, tačiau ne visi pasitvirtina, juk karščiuojama ir dėl kitų negalavimų. Masiškumo nėra“, – teigė G. Kubilienė.

Agnė ADOMAITĖ

Autorės, Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių