Gargždų Tilto g. darbų pabaigtuvių dar teks palaukti

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.: Tilto g. tvarkymo darbus ilgina tai, kad nebuvo leista vienu metu uždaryti eismo į abi puses.

Gargžduose iš esmės tvarkomas vienas iš pagrindinių įvažiavimų į miestą: Tilto g. bus paklotas naujas asfaltas, įrengtas apšvietimas, drenažas, pėsčiųjų ir dviračių takas, kuriuo bus galima iš Gargždų pasiekti piliakalnį. Gyventojai prieš rugsėjo 1-ąją, kai reikės ir vaikus į mokyklas vežti, ypač nekantrauja ir domisi, kada bus atidarytas dvipusis eismas Tilto g.


Savivaldybė spaudžia rangovą
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas informavo, kad šio projekto užsakovas – Lietuvos automobilių kelių direkcija: tiek projektavimo, tiek rangos pirkimo, tiek priežiūros. „Savivaldybė taip pat stengiasi laikyti ranką ant darbų pulso, žinome ir suprantame, koks tai svarbus projektas gyventojams. Visi norime, kad miestas būtų tvarkingas ir gražus – tiek Kretingos plentas, tiek Tilto g.“, – dėstė rajono vadovas.
Pasak jo, praėjusią savaitę buvo susitikta su rangovais. Kalbėtasi, kaip greičiau atidaryti pravažiavimą, juolab kad artėja Rugsėjo 1-oji, kai automobilių srautai dar labiau padidės. „Gavome pažadą iš rangovų, kad jie darbus vykdys kaip įmanoma sparčiau, ypač atkarpą nuo tilto iki ligoninės. Kodėl tai svarbu? Tuomet būtų galima organizuoti eismą į abi puses, mat už tilto jau yra vadinamasis brukis, žmonėms nebereikėtų važiuoti rato, sukti į magistralę“, – svarstė B. Markauskas.
Jis akcentavo, kad rangovas pats suinteresuotas kuo greičiau atlikti darbus, nes už kiekvieną dieną jie moka mokestį, jog kelias dalinai uždarytas. „Aišku, kadangi Kelių direkcija neleido uždaryti abiejų eismo juostų vienu metu, darbai užsitęsia, technologiškai sudėtingiau tvarkyti pirmiausia vieną pusę, paskui kitą“, – pastebėjo Klaipėdos rajono meras B. Markauskas. Jis pridūrė, kad konstrukcija sudėtinga, keliant šlaitą į viršų, pamatyta, kad yra nestabilus gruntas, vėl reikėjo techninių sprendimų, teko vėl projektavimu užsiimti… Tai atima laiko.


Iššūkis – šlaito tvirtinimas
„Bangos“ korespondentei susisiekus su UAB „Kavesta“ generaliniu direktoriumi Dionizu Liatuku ir paklausus, ar realu užbaigti kelio atkarpą nuo tilto iki ligoninės iki Rugsėjo 1 d., jis atsakė neigiamai: „Jei būtumėme galėję uždaryti visą eismą, būtumėme spėję ir per mėnesį padarę, tačiau Kelių direkcija nesutiko, tad dvigubas darbas.“ Paklaustas dėl pėsčiųjų ir dviračių tako, keliamo šlaito, patikino, kad buvo iššūkių, tenka stiprinti šlaitą, atlikti projektavimo darbus, dabar laukiama jų patvirtinimo iš Kelių direkcijos.
Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovė Aušra Ramoškaitė, paklausta apie Tilto g. darbų užbaigimo perspektyvas, atsakė: „Krašto kelyje Nr. 228 šiuo metu vykdomi keli projektai: ruože nuo 7,3 iki 7,6 km vykdomas kapitalinis remontas ir ruože nuo 7,694 iki 8,714 km vykdomas kelio rekonstravimas, įrengiant pėsčiųjų dviračių taką. Abu projektus rangovas planuoja baigti šių metų rudenį (lapkričio mėn.). Sutarčių bendra vertė – beveik 1,62 mln. eurų.“


Į piliakalnį – pėsčiųjų taku
Rekonstrukcijos metu bus sutvarkytas beveik pusantro kilometro kelio ruožas. Skaičiuojama, jog keliu Gargž­dai–Vė­žaičiai kasdien važiuodavo apie 5 000 eismo dalyvių. Jau anksčiau skelbta, kad rekonstravus kelią važiuojamosios dalies plotis nuo Gargždų iki tilto per Miniją bus 6,5 m, o nuo tilto iki sankryžos ties Gargždų miesto akmeniu – plotis išliks 6 m. Remontuojamame kelio ruože bus sutvarkytos visos nuovažos, sutvirtinti yrantys šlaitai, įrengti paviršinių nuotekų surinkimo šulinėliai, apsauginės tvorelės pėstiesiems, apšvietimas, bus rekonstruoti esami šlaitiniai laiptai.
Rangos darbus atlikti yra įsipareigojusi konkursą laimėjusi UAB „Kavesta“. Savivaldybė prie kapitalinio Tilto g. remonto prisideda 20 proc. Anksčiau norintieji pasiekti piliakalnį turėdavo eiti važiuojamąja kelio dalimi. Sutvarkius kelią atsiras saugus, patogus pėsčiųjų-dviračių takas, kuris pagerins ne tik susisiekimą tarp gyvenviečių, bet ir padidins vieno iš gražiausių turistinių objektų – Gargždų piliakalnio – pasiekiamumą.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių