• 28 lapkričio, 2021
|

Gargždų vaikai futbolu užkrėtė ir mamas

Komandos asmeninio archyvo nuotr.: pernai Plungėje vykusiame turnyre „Bangos“ mamos“ iškovojo III vietą tarp 12 komandų. Treneris Vaidas Žutautas, šalia – Vaida Pakalniškytė, Kristina Zybartė, Irma Sakalauskienė, Giedrė Stankūnaitė, Dainora Kučinskienė, (tupi iš kairės) Indrė Ruigienė, Jolanta Šilgalienė, Edita Grikšienė ir Jovita Mikalauskienė.

Energingos, sportiškos, azartiškos Gargžduose futbolą „Bangoje“ žaidžiančių vaikų mamos prieš pusantrų metų susibūrė į mėgėjų komandą. Dabar joje vienuolika moterų, palaikomų savo sūnų ir dukrų, vyrų, ne tik treniruojasi, bet ir dalyvauja rungtynėse. Ką „Bangos“ mamomis“ pasivadinusiai komandai teikia futbolas, kalbėjomės po Šiauliuose vykusio futbolo klubo „Mamukai“ turnyro. Nors sėkmės gargždiškėms šįkart pritrūko, gera nuotaika ir užsidegimas niekur nedingo.

Bendravimas ir poilsis

„Iki „Mamukų“ turnyro Šiauliuose, kur dalyvavo dvylika komandų iš Lietuvos, iškovodavome prizines vietas. Saldžias pergales mums primena medaliai, taurės, prizai, du laimėti kamuoliai“, – sakė komandos „Bangos“ mamos“ kapitonė Jovita Mikalauskienė.

Jei ne futbolą žaidžiantys jų vaikai, kažin ar gargždiškės būtų tapusios „Bangos“ mamomis“. Prieš pusantrų metų neblogai pasirodžiusios mišrių komandų turnyre jos pradėjo kurti atskirą mamyčių futbolo komandą.

Kartą per savaitę į treniruotes susirinkusios bendramintės nušilusios gainioja kamuolį žiemą įvairiose sporto salėse, o vasarą – stadionuose. Į turnyrus kartu vyksta jas palaikantys ir futbolą „Bangoje“ žaidžiantys vaikai, prisijungia ir vyrai. Jie kartu išgyvena jaudulį prieš varžybas, pergalių džiaugsmą, nesėkmių kartėlį.

„Futbolas vienija šeimas. Atsiranda daugiau bendrų pokalbių temų, kartais treniruojamės su savo vaikais ir vyrais“, – šypsojosi neseniai į komandą įsiliejusi Edita Grikšienė, 11 metų Jorio ir 13 metų Miko mama. Kad futbolas – puikus bendravimo būdas, poilsis ir atsipalaidavimas, jai pritarė Kristina Zybartė, kurios šeimoje ši sporto šaka irgi populiari – treniruotes lanko ir vienuolikmetis sūnus Paulius, ir devynmetė dukra Justė. Giedrei Stankūnaitei pamėgti futbolą padėjo vienuolikmetis sūnus Rojus Mikužis, o komandos kapitonei J. Mikalauskienei sportas prilygsta gyvenimo būdui. VšĮ „Gargždų futbolas“ direktoriaus Rimanto Mikalausko žmona sportuoja nuo 8 metų. Jovita, profesionali rankininkė, žaidusi ir užsienio klube, dabar – „Dragūne-Viesule“, dirba ir trenere. Vis dėlto 11 metų sūnaus Marijaus aistra – futbolas.

Organizuos turnyrą

Nei dėl oro (treniruotės lauke vyksta ir lyjant), nei dėl traumų „Bangos“ mamos“ nesiguodžia. Jų nuomone, futbolas – ne vienintelė sporto šaka, kurioje galima patirti traumų. Vis dėlto ir vaikams, ir mamoms didesnių pavyko išvengti, o patempimų ir mėlynių neskaičiuoja. „Jei žinau, kad dalyvausiu kokiame vakarėlyje, pasvarstau, ar tą savaitę eiti į treniruotę, nes kojos tikrai bus mėlynos“, – šmaikštavo E. Grikšienė. Jei moterys išsigąstų to, kas sportuojant neišvengiama, turbūt neleistų treniruotis ir vaikams, ir pačios kuo toliau bėgtų nuo kamuolio. Deja, atvirkščiai: apie 400 vaikų Gargžduose lanko futbolo treniruotes, o į mamų komandą ateina vis naujų narių, nes būti vien stebėtojomis joms jau negana. Neseniai prie komandos prisijungė dvi naujokės – Inga Mažonienė ir Kristina Liutkienė.

Energijos ir optimizmo „Bangos“ mamoms“ užtenka, o treneris Vaidas Žutautas dalijasi savo patirtimi, kad gargždiškės dažniau pajustų pergalės skonį. Šiemet jos Gargžduose organizuos moterų mėgėjų futbolo turnyrą, kuriame turėtų dalyvauti apie 10 komandų.

Paklaustos, ar turi mėgstamiausią profesionalią futbolo komandą, iš kurios žaidėjų galbūt mokosi, J. Mikalauskienė ir K. Zybartė išskyrė Vokietijos rinktinę, o E. Grikšienė prisipažino, kad stebėdama Europos ar pasaulio futbolo čempionatus labiausiai žiūri į žaidėjų galvas. „Turiu pažinti žaidėjus, nes berniukai, atėję į kirpyklą kirptis, pasako žaidėjo pavardę ir nori tokios pat šukuosenos. Ne krepšininkai, o futbolininkai diktuoja šukuosenų madas“, – šypsojosi kirpėja dirbanti Edita.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių