Gargžduose po pertraukos vėl trypė šokių kolektyvai

Gargždų kultūros centre šeštadienį skleidėsi respublikinė ir net tarptautinė šokių kolektyvų draugystė. Po kelerius metus trukusios pertraukos į miestą sugrįžo tarptautinis festivalis „Šokim, trypkim, linksmi būkim“. Organizatoriai tvirtina atsisakę tikslaus festivalio grafiko ir bendrų koncertų datas nustato tada, kai kolektyvai išsiilgsta vieni kitų muzikos.

Tarptautinis šokių kolektyvų festivalis „Šokim, trypkim, linksmi būkim“ Gargžduose pirmą kartą surengtas 1982-aisiais. Tačiau Gargždų kultūros centro direktorė Birutė Oželienė patikino, kad festivalis niekuomet nebuvo kasmetinis ar rengiamas griežtai kas kelerius metus. „Jo datą numatydavome pasitarę su kolektyvais ir juos kviesdavome tada, kada jie patys galėdavo atvažiuoti. Dėl to festivalio dėka užmezgėme ryšius su Vengrijos, Portugalijos, kitų tolimų šalių kolektyvais“, – sakė direktorė. Paskutinį sykį jis rengtas 2010-aisiais.

Šiemet festivalyje dalyvavo keturi šokių kolektyvai. Tai Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“ vyresniųjų grupė, Marijampolės kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Jotvingis“, Latvijos Tukumo miesto tautinių šokių kolektyvas „Svita“ bei festivalio šeimininkai – Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Minija“.

Organizatoriai puoselėjo viltis, kad šiemet prie dalyvių galės prisijungti ir vienas estų kolektyvas, tačiau svečiai atvykti nebegalėjo. Visgi keturių kolektyvų pasirodymai sulaukė nemažo gargždiškių dėmesio. Koncertas buvo nemokamas.

Beje, šiemet gargždiškiai sulaukė pagyrimų, kad kolektyvai išsaugoję kapelas. Svečiai iš Latvijos apgailestavo jų nebeturintys.

„Labai džiaugiamės, kad pavyko festivalį atgaivinti. Ir ateityje norėtume kviesti kolektyvus iš užsienio, tačiau tam tektų pasirūpinti svečių maitinimu, nakvyne. Dėl to kol kas apsiribojame vienos dienos renginiu. Dėkojame žiūrovams, kurie po renginio mus tikino puikiai praleidę laiką“, – užsiminė B. Oželienė.

Gargždiškių organizuotame festivalyje dalyvavo ir svečius sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas.

„Bangos“ fotoreportaže – festivalio akimirkos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių