Į Kretingą grįžo gintaro kolekcija

Po 86 metų pertraukos į Kretingą grįžo išskirtinė gintaro kolekcija, kurią dar 1936 m. Kretingos muziejui dovanojo grafienė Antanina Sofija Tiškevičienė!


Kolekciją, kuri yra dalis vadinamojo Palangos lobio, sudaro 136 išskirtiniai gintaro dirbiniai. 1937 m. Kretingos muziejus šią kolekciją paskolino tuomečiam Vytauto Didžiojo kultūros muziejui Kaune, jog šis galėtų pasigaminti dirbinių kopijas. Tačiau kauniečiai paskolintos gintaro kolekcijos taip ir negrąžino, nors jų dar prieš karą to buvo prašyta. Vėliau jau iš Kretingos išvežti gintaro dirbiniai buvo tiesiog perduoti Vytauto Didžiojo karo muziejui ir tapo šio muziejaus nuosavybe. 

Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę ir Kretingos muziejui persikėlus į grafų Tiškevičių Kretingos dvarą, imtasi iniciatyvos atkurti istorinį teisingumą. Tačiau susitarimas su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija ir Vytauto Didžiojo karo muziejumi pasiektas tik 2023 m.

Pasiekto susitarimo dėka, grafienės Antaninos Tiškevičienės dovanotas senovės gintaro dirbinių rinkinys sugrįžo depozito teise į Kretingos muziejų, kuriame, kaip nurodoma 1936 m. Kretingos apskrities savivaldybės ir Kretingos muziejaus komiteto padėkoje grafienei Antaninai Tiškevičienei, „bus ypatingai branginamas ir visuomet laikomas muziejaus pasididžiavimu“.


Kretingos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių