• 8 rugpjūčio, 2022
|

Į Lietuvą atkeliavo 8,4 mln. eurų vertės Danijos „aukso amžiaus” paveikslai

Paroda.
Asociatyvi nuotr.

Rugsėjo pradžioje į Lietuvą atgabenti 8,4 mln. eurų vertės meno kūriniai iš Danijos – Vilniaus Vytauto Kasiulio dailės muziejuje organizuojamai parodai „Bundančios tautos. Danų tapybos „aukso amžius“ paveikslus paskolino Danijos nacionalinė galerija. Rugsėjo 30 d. atidaromoje parodoje bus eksponuojami 44-i Danijos tapytojų darbai, brangiausio jų vertė – daugiau kaip 800 tūkst. eurų (6 mln. Danijos kronų).

Išskirtinių eksponatų transportavimą ir eksponavimą Lietuvoje apdraudusios draudimo bendrovės BTA Jūrinių ir gabenimo draudimų rizikų produktų vadovas Vitalijus Palionis sako, kad meno kūrinių draudimas yra būtina sąlyga, kitaip paveikslai negalėtų būti gabenami į kitus meno muziejus ar galerijas.

„Suteiktas draudimas galioja visą paveikslo kelią, nuo jo nukabinimo Danijoje iki grąžinimo į tą pačią vietą.  Kiekvieną parodai patikėtą meno kūrinį apdraudėme nuo visų galimų rizikų – tiek nuo sugadinimo transportavimo metu, tiek nuo galimų pažeidimų rengiant parodą ar jos metu. Tai įprasta praktika, siekiant garantuoti maksimalų meno kūrinių turėtojų saugumą tuo atveju jei būtų patirta žala“, – komentuoja V. Palionis.

Paveikslus iš Danijos nacionalinio meno muziejaus maršrutu Kopenhaga–Kylis–Klaipėda saugiai atgabeno specialus „Mobeltransport“ padalinys „MD Fine Art“ – kroviniui prireikė dviejų, specialiai meno kūrinių gabenimui pritaikytų sunkvežimių.

„Meno kūrinių pervežimas prilygsta specialiajai operacijai – eksponatai gabenami tik su specialiu transportu, kuriame palaikomas tinkamas mikroklimatas, laikomasi ypač griežtų saugumo reikalavimų, kada ir kur galima sustoti, koks personalas gali ir privalo dalyvauti tiek gabenant, tiek ruošiant meno kūrinius eksponavimui. Džiaugiamės, kad galime prisidėti prie meno sklaidos užtikrindami jo saugumą. Draudimo grandis dažnai yra nematomas etapas, be kurio meno kūriniai tiesiog negalėtų keliauti po pasaulį“, – sako V. Palionis.

BTA yra pirmoji draudimo bendrovė Lietuvoje, daugiau kaip prieš dešimtmetį pradėjusi remti Valdovų rūmų ir Lietuvos dailės muziejaus rengiamas tarptautines parodas ir finansiškai, ir draudimo paslaugomis. Iki šiol bendrovė yra  apdraudusi daugiau kaip 300 mln. eurų vertės meno kūrinių.

Parodoje „Bundančios tautos. Danų tapybos „aukso amžius“ bus eksponuojami tokie Danijos tapytojų darbai, kaip Christen Købke „Frederiksborgo pilis. Prie Kalyklos tilto“ (1836 m.), Nicolai Abildgaard „Ymiras žinda karvę Audhumblą“ (1777 m.) ir C.W. Eckersberg „Rusijos laivynas prie Ankoro netoli Elsinoro“ (1826 m.).

Parodą rugsėjo 30 d. atidarys Danijos kronprincesė Mary, paroda bus eksponuojama iki lapkričio 7 d. Parodą organizuoja Lietuvos nacionalinis dailės muziejus ir Danijos nacionalinė galerija.

Apie BTA:                

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2020 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2020 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko apie 420 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta apie 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 58 mln. eurų žalų.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių