• 9 gruodžio, 2021
|

Interneto tiltas: Gargždai–Tukumas

Šeštadienis buvo ta diena, kai mes, būdami Gargžduose, per internetinį tinklalapį pirmąkart tiesiogiai stebėjome „Minijos“ šokių ir dainų ansamblio programą, atliekamą Latvijoje. Su Tukumo miesto tautinių šokių ansambliu „Svita“ „Miniją“ sieja ilgamečiai ryšiai, ne kartą surengti bendri koncertai ir festivaliai.

Šįkart „Minijos“ ansamblio vyresniųjų šokėjų grupė su kapela ir vokaliniu ansambliu buvo pakviesta į Tukume vykstantį „Sniego šokių“ festivalį. Čia dalyvavo latvių tautinių šokių ansambliai iš Rygos, Jelgavos, Daugpilio bei kitų Latvijos etnoregioninių centrų – žiemgalių, sėlių, latgalių. Šalies šiaurėje gyvenusiems lyviams atstovavo šventės rengėjai, nes Tukumas įsikūręs senovės lyvių genties teritorijoje, čia tebėra išlikusių pilių ir dvarų.

Apie latvių vietos savivaldos dėmesį nacionalinei kultūrai ir Baltijos šalių bendradarbiavimo skatinimui liudija tai, kad Tukumo rajono savivaldybės interneto puslapyje festivalis „Sniego šokiai“ transliuotas visam pasauliui. Taigi, įvairių šalių žmonės turėjo puikią progą susipažinti ne vien su latvių tautiniais šokiais, nacionaliniais kostiumais ir muzika, bet taip pat ir su Lietuvai atstovaujančiu Gargždų kultūros centro tautinių šokių ir dainų ansambliu „Minija“.

Puoselėjame viltis, jog kada nors tokie renginiai ar kažkas panašaus bus transliuojama ir iš Gargždų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių