• 28 lapkričio, 2021
|

Jaunimo klasikinių šachmatų pirmenybėse – gausios gargždiškių pajėgos

Patys gausiausi turnyrai buvo B10, B12 ir B14. B10 grupėje iš visos Lietuvos susirinko 60, B12 – 53, B14 – 37 dalyviai. Konkurencija didžiulė. Tad Gargždų berniukams teko paplušėti, siekiant aukštesnių vietų. Gerai kovojo visi, tačiau geriausiai pasirodė Domas Andrijauskas, B12 grupėje surinkęs 6 taškus iš 9 galimų ir iškovojęs aukštą devintąją vietą. Domas Andrijauskas 7–8 ratuose buvo tarp lyderių, kovojo su būsimais pirmenybių prizininkais, tačiau prieš juos surinko tik pusę taško, ko nepakako siekiant aukštesnių vietų. Gerai B12 grupėje kovojo ir kiti berniukai: Paulius Rusteika – 22-oje vietoje (5 taškai), Arvydas Žiūra – 29-oje vietoje (4,5 taško), Danielius Antužis – 32-oje vietoje (4 taškai).

Tarp B10 berniukų į geriausiųjų dešimtuką paskutiniu momentu įšoko gargždiškis Matas Valaika. Jis, kaip ir D. Andrijauskas, taip pat surinko 6 taškus ir buvo dešimtoje vietoje. Kovingi šioje grupėje buvo ir Dominykas Kušlikis (16 vieta, 5,5 taško) bei Šarūnas Juknius (32 vieta, 4,5 taško).

B14 grupėje buvo trys Gargždų atstovai. Visi jie pasirodė pagal galimybes. Dovydas Spevak su 4 taškais buvo 23-ioje vietoje (+52 Rtg taškai), Dominykas Lavrentjevas su 4 taškais – 25-oje vietoje (+ 50 Rtg. taškų), Kernius Balčiūnas su 2,5 taško – 36-oje vietoje.

Nelengva buvo kovoti Žygimantui Staponui (B16) ir Domantui Antužiui (B18) su patyrusiais Lietuvos šachmatininkais savo amžiaus grupėse. Tarp 23 dalyvių Domantas buvo tik 22 reitingu. Tačiau jis nesijautė autsaideris ir su visais kovojo garbingai. Negana to, jis sugebėjo surinkti 3,5 taško (21 vieta) bei savo reitingą pakelti 28 taškais. Dar geriau pasirodė Ž. Staponas. Jis surinko 4,5 taško, buvo 12-oje vietoje tarp 20 dalyvių, savo asmeninį reitingą pakėlė 34 taškais.

Tarp vaikinų gausioje Gargždų delegacijoje buvo ir 4 mergaitės. Visos jos savo grupėse pelnė garbės taškus, kovojo pagirtinai, tačiau liko tarp varžybų autsaiderių. Iš jų atskirai reikia išskirti Auksę Zonytę (M10), kuri buvo Lietuvos pirmenybių debiutantė, tačiau nė kiek neišsigando labiau patyrusių varžovių, žaidė drąsiai, ryžtingai, surinko 3 taškus iš 9 galimų ir šiek tiek pakilo nuo turnyrinės lentelės apatinės dalies.

Šiose varžybose tarptautinių reitingų reikalavimus klasikiniuose šachmatuose pirmą kartą įvykdė Paulius Rusteika, Jorė Balčiūnaitė ir Jogailė Paliulytė. Net šešiems gargždiškiams pavyko savo reitingus pasikelti. Lauksime žinių iš FIDE apie jų reitingų patvirtinimus.

Vaikų pasirodymą Gargždų SM treneris Zigmas Bitinas vertina teigiamai. Beveik visi išsikeltas užduotis įvykdė, kai kurie jas viršijo su kaupu. Visiems buvo gera patirtis ateities kovoms.

Sporto mokyklos vardu dėkojame Domo, Mato, Dominyko, Vytautės ir Jogailės, Šarūno bei Auksės tėveliams, išvykoje lydėjusiems vaikus ir padėjusiems spręsti visus kylančius klausimus. Be jų pagalbos sunku būtų buvę 6 dienom išvežti tokią gausią dalyvių grupę.

Gargždų sporto mokyklos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių