Jaunimo pikniko metu diskutuota lygių galimybių ir nediskriminavimo temomis

Projektu „Be abejo (turbūt) tiesa“ siekiama įgyvendinant švietėjiškas, edukacines, advokacines bei informacinių kampanijų veiklas, didinti Marijampolės, Vilkaviškio rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Utenos rajono ir Molėtų rajono savivaldybėse gyvenančių asmenų sąmoningumą ir kompetencijas lygių galimybių ir nediskriminavimo srityse ir prisidėti kuriant lygių galimybių ir nediskriminavimo politiką šiose savivaldybėse pagal diskriminacijos grupes dėl amžiaus; lyčių lygybės;  rasės, etninės priklausomybės ar tautybės. Projektu siekiama mažinti visuomenės klaidingus įsitikinimus ir stereotipinį mąstymą šiose diskriminacijos srityje remiantis faktais ir žiniomis, kad projekto tikslinės grupės asmenys informaciją apie lyčių lygybę ir nediskriminaciją dėl amžiaus, lyties, rasės, etninės priklausomybės ar tautybės priimtų kaip „be abejo tiesą“ be jokių dvejonių „turbūt“.

Rugsėjo 2 d. Jaunimo parke Gargžduose buvo vykdoma projekto „Be abejo (turbūt) tiesa“ pirmoji diskusija – interaktyvi veikla. Veiklos metu dalyviai diskutavo apie visuomenėje vyraujančius klaidingus įsitikinimus ir stereotipus lygių galimybių ir nediskriminavimo srityse. Jaunuoliai kartu su suaugusiaisiais dalijosi mokyklos aplinkoje pastebima diskriminacija tarp moksleivių, kuri vyksta dėl išvaizdos, finansinės padėties ir dėvimos aprangos. Dalyviai aktyviai diskutavo apie diskriminacijos pasekmes, su kuriomis susiduria jaunuoliai ir kaip kiekvienas galėtume užkirsti tam kelią. Visiems dalyviams buvo pateikiamas teiginys iš įvairių diskriminavimo temų, ir kiekvienas galėjo išreikšti savo pritarimą teiginiui žengdamas žingsnį į priekį, nepritarimą – žengdamas žingsnį atgal ir likti savo stovėjimo vietoje. Kiekvienas dalyvis galėjo apginti savo nuomonę ir „prisivilioti“ kitus į savo pusę, pateikdamas argumentus, kodėl taip mano. Po diskusijos viso jaunimo pikniko metu vyko viktorina. Kiekvienas priėjęs prie organizatorių taško, kuris pažymėtas „Be abejo (turbūt) tiesa“, gaudavo klausimą ir atsakęs į jį gavo organizatorių prizus.

Pirmoji projekto diskusija – tik įvadas į būsimą veiklą, kurios metu numatoma įgyvendinti kūrybines dirbtuves jaunimui Klaipėdos rajone. Informaciją apie būsimą veiklą sekite „Facebook“ paskyroje – Jaunimo organizacija „Alterno“.

Projektas yra finansuojamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

 #BeabejoTurbutTiesa #VisadaTikDėlTaves #VeiktiKartu #Jaunimometai22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių