Gobergiškės parko grožiu rūpinasi vietiniai ir sostinėje gyvenantys daupariškiai

Lietuvoje ir pasaulyje įsibėgėjant tvarumo ir ekologijos temai, Klaipėdos rajone, Dauparuose, vyksta nuostabūs šią tendenciją atliepiantys projektai. Aktyvi Dauparų bendruomenė, vadovaujama pirmininko Mindaugo Srėbaliaus, vieną po kito įgyvendina reikšmingus projektus, kurie ugdo, puoselėja ir daro patrauklią gyvenvietę visomis kryptimis.

Paskutinis bendruomenės narės Gretos Srėbalienės parašytas ekologinio švietimo projektas „Eko-Dauparai“ finansuojamas Klaipėdos rajono savivaldybės lėšomis, kurios tikslas – kelti Klaipėdos rajono Dauparų–Kvietinių seniūnijos gyventojų aplinkosauginę kultūrą, formuoti globėjišką požiūrį į aplinką, skatinti vietos gyventojų dalyvavimą sprendžiant aplinkosaugos ir darnaus vystymosi uždavinius. Projektą sudaro platus spektras uždavinių, apimančių ir jaunus, ir senjorus, nes galutinis rezultatas gyventojus džiugins: mėgausis nuostabia, gėlėmis nusėta aplinka, vaikai išklausys ornitologo ir augalų eksperto edukacines pažintines paskaitas, bus paruoštas ir pastatytas lauko edukacinis-informacinis stendas, supažindinantis su vietos augalais ir paukščiais.

Projektą ruošia ne tik Dauparų bendruomenės aktyvistai – vis auga entuziastų, vietinių esamų ar buvusių, bet ir grįžusių gyventojų gretos. „Eko-Dauparai“ apželdinimo planą ruošė daupariškis kraštovaizdžio architektas Antanas Vėlavičius, kuris nuosekliai nuo ankstaus ryto sudėliojo medžių, krūmų ir kitų daugiamečių augalų vietą plane ir pats su šeima dalyvavo akcijoje „Tvarkykime aplinką darniai“.

Vienas iš esminių projekto etapų buvo organizuojamas spalio 8 d. Gobergiškės parke – vyko iš anksto kruopščiai suplanuota ir aplinkinius gyventojus sutraukusi akcija „Tvarkykime aplinką darniai“. UAB „Kasaudra“ padovanojo juodžemio, Rimvydas Kernagis jį transportavo, kaimynas Marius frezavo, o Audronė Steigvilienė koordinavo augalų pirkimo ir akcijos planavimo procesą. UAB „Želdiniai tik jums“ įsigyta daug gražiausių augalų, kuriuos atsakingai padėjo dėlioti įmonės atstovė Vilma Ilginienė. Šiltą rudens dieną, be tradicinio lietaus, rinkosi Dauparų bendruomenės aktyvistai ir kiti gyventojai gerai nusiteikę, o darbščiųjų rankų būrelio darbas virto nuostabiu, tapytojo paveikslo vertu reginiu.

Talkos metu taip pat vyko Žemės ūkio ministerijos remiamo projekto „Gobergiškės gyvenvietės žaidimo aikštelių erdvių įkūrimas“ (Nr. NPKB-22-V-283) pasiruošimo darbai. Projekto tikslas –įrengti saugią ir sertifikuotą žaidimų aikštelės dangą. Talkos metu vyko žaidimų aikštelės pagrindo paruošimo darbai. Kito darbų etapo metu bus klojama guminė korinė danga, kurią planuojama įrengti artimiausiu metu.

Dauparų bendruomenės taryba dėkoja kiekvienam prisidėjusiam ir taria gėlėtą ačiū. Žinoma, nuoširdi padėka Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnui Vytautui Tamašauskui, kurio domėjimasis ir palaikymas kuria vertę ir drąsina eiti pirmyn. Gyventojai jau gali įvertinti pirmus rezultatus ir laukti tolesnių pokyčių.

Dar laukia nemažai darbo, apie kurį būtinai sužinosite pirmi, tačiau šiandien norisi sustoti ir pasidžiaugti tuo, kas jau nuveikta ir įgyvendinta.

Dauparų bendruomenės tarybos informacija

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių