Klaipėdos rajone triukšmadarių mažiau

Paskutinį balandžio trečiadienį, balandžio 28 d., buvo minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Šia proga ne pirmus metus Klaipėdos rajone vykdyta triukšmo prevencija.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Asta Zbarauskienė ir Diana Pipirienė balandžio 20–30 d. kvietė gyventojus pranešti apie triukšmaujančius asmenis, vyko didžiausiu pranešimų skaičiumi dėl triukšmo išsiskiriančiais adresais. Pareigūnės vietose esant galimybei kalbėjosi su kaimynais, skelbimų lentoje paliko informacinius lankstinukus. „Šia priemone norėjome žmonėms priminti apie triukšmo valdymo įstatymą, numatytų reikalavimų laikymąsi. Mūsų tikslas buvo informuoti gyventojus apie galimą administracinę atsakomybę už viešosios rimties trikdymą bei didinti žmonių sąmoningumą“, ‒ „Bangai“ pasakojo A. Zbarauskienė.

Pasitaiko įvairių situacijų: anot pareigūnių, kartais trūksta žmonių bendravimo vienas su kitu, kaimynai praneša apie triukšmą, o pasikalbėjus išsiaiškinama, kad triukšmadarys nė nesuprantąs, jog kelia problemą kaimynams. Fiksuojami skundai dėl šunų keliamo triukšmo nakties metu, taip pat žmonių šūkavimo, riksmų. Vasaros metu dažniau pasitaiko pranešimų dėl muzikos keliamo triukšmo. Kaip teigia pašnekovės – ne visada pavyksta triukšmo faktą užfiksuoti: pavyzdžiui, atvykus muzika jau nebeskamba.

Tiesa, bendruomenės pareigūnės pastebėjo, kad tai, jog karantino metu negalima rengti susibūrimų, padarė įtaką: šiais metais pranešimų apie triukšmą sulaukiama ženkliai mažiau. „Triukšmo atžvilgiu Klaipėdos rajone gana ramu, ‒ teigė D. Pipirienė. ‒ Per šį ketvirtį nebuvo tokių išskirtinių vietų, kur būtų sistemingai triukšmaujama.“


TAI ŽINOTINA

  • Viešose vietose ir gyvenamosiose patalpose, kai trikdomas asmenų poilsis vakaro metu 19–22 val., ir nakties metu nuo 22 val. iki 7 val. ryto, triukšmą keliantys veiksmai, tokie kaip šauksmai, švilpimas ir kt., gali užtraukti administracinę baudą nuo 20 Eur iki 80 Eur.
  • Socialiniame tinkle „Facebook“, puslapyje „Klaipėdos rajono policijos bendruomenės pareigūnai“, skelbiama aktuali informacija, informuojama apie bendruomenės pareigūnų vykdomas priemones.

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių