Kad žiema ir automobilis draugautų…

Patarimai, kaip pasiruošti šaltajam sezonui

Kalendorius skaičiuoja paskutinę rudens dieną, orai po truputį vėsta, ir žiema jau ant nosies. Todėl pats metas pasirūpinti savo automobiliu, kuriam šaltuoju metų sezonu teks iškęsti ne pačias maloniausias sąlygas. Apie tai, kaip parengti automobilį lietaus, purvo, sniego, ledo ir šalčio išbandymams, kalbėjomės su UAB Rimkų autoserviso vadovu Jonu Šatkumi.

Svarbu ne tik padangos

Ne paslaptis, jog mėgstame pašiepti kelininkus, kad žiema juos kiekvienais metais užklumpa nepasirengusius. Bet, pasak Gargžduose ir Rimkuose įsikūrusių autoservisų vadovo J. Šatkaus, patys vairuotojai dažnai pamiršta prieš žiemos sezoną tinkamai pasirūpinti savo automobiliu ir autoservisus užgriūva tik tada, kai nepavyksta automobilio užvesti arba susiduria su kitokiomis problemomis. Kad taip nenutiktų, automobiliu reikėtų pasirūpinti iš anksto.

Dauguma vairuotojų didžiausią dėmesį skiria ir daugiausia pinigų išleidžia žieminėms padangoms. Tačiau, anot pašnekovo, ruošiant automobilį žiemai svarbus ne tik padangų keitimas iš vasarinių į žiemines. Ne mažiau svarbu automobilį nuosekliai apžiūrėti, įvertinti techninių skysčių būklę bei patikrinti kitus dalykus, kurie bus tikrai aktualūs atšalus orams.

J. Šatkus priminė, jog vairuotojai turėtų įvertinti automobilio akumuliatoriaus būklę, kad šaltais žiemos rytais neturėtų bėdų užvesdami automobilį. „Kai lauke bus minusinė temperatūra, baterija gali išnaudoti paskutines energijos santaupas. Jeigu jūsų automobilis yra senokas, akumuliatoriaus gali nebepavykti įkrauti. Tokiu atveju geriausia apsidrausti ir pakeisti jį nauju. Jei automobilio bateriją įsigijote neseniai, vis tiek vertėtų patikrinti, ar nėra pažeisti akumuliatoriaus gnybtai ir išvadai“, – rekomendavo jis. Dyzelinių automobilių savininkai turėtų įvertinti ir kuro filtrų bei pakaitinimo žvakių būklę, kurios itin svarbios užvedant. Dažnas dyzelinis automobilis žemesnėje temperatūroje sunkiai užsiveda būtent dėl blogai veikiančių pakaitinimo žvakių. J. Šatkus taip pat patarė patikrinti, ar automobilio aušinimo skystis nėra per daug atskiestas vandeniu ir jam negresia užšalimas.

Laikas įsigyti grandiklių ir sniego šepečių

Ne vienas vairuotojas atvėsus orams jau patyrė „malonumą“, kai netikėtai apšalusius langus ryte skubant į darbą teko grandyti kompaktinio disko dėklu arba bandyti ant priekinio stiklo užpurkšti vasarinį langų plovimo skystį ir stebėtis, kodėl jis nesipurškia. Tokių nemalonumų galima išvengti tinkamai parengus savo automobilį artėjančiam žiemos sezonui. UAB Rimkų autoserviso vadovas patarė nepamiršti langų plovimo skysčio bakelį pripildyti naujo, žiemą neužšąlančio langų skysčio. Kiekvieno vairuotojo pareiga pasirūpinti, jog automobilyje turėtų kokybišką ir tvirtą ledo grandiklį ir sniego šepetį.

Pasak J. Šatkaus, važinėjant tokiu sezonu, kai lietus, sniegas, šlapdriba ir nuolatinė tamsa – kasdieniai kelionės palydovai, reikia pasirūpinti tinkamais valytuvais. „Kai valytuvų guma sudyla, ji cypdama prastai valo langus, todėl itin blogėja matomumas. Tad prieš žiemą reikėtų patikrinti valytuvų būklę ir, jei reikia, juos pakeisti naujais. Anksčiau vairuotojai keisdavo ne visus valytuvus, o tik jų gumeles, tačiau tokia praktika nepasiteisino, todėl valytuvui susidėvėjus reikėtų keisti jį visą“, – patarimus dalijo pašnekovas.

Būtina pasirūpinti žibintais

Važiuojant tamsiu paros metu itin svarbu, kad automobilio žibintai šviestų tinkamai. Būtina ne tik gerai matyti kelią ir kitus eismo dalyvius, bet ir patiems gerai būti matomiems kelyje, todėl svarbūs yra visi automobilio žibintai. Dauguma nelaimių keliuose įvyksta dėl prasto matomumo, tad ryškios šviesos – vienas svarbiausių dalykų žiemą. „Todėl labai svarbu patikrinti automobilio gabaritines, trumpąsias, ilgąsias, priešrūkines, stabdžių ir posūkių šviesas. Tokią patikrą reikėtų atlikti profilaktiškai, o ne ryte dar neprašvitus važiuojant į darbą ar jau tamsoje grįžtant namo sužinoti, kad vairavimą sunkina blankiai šviečiantys žibintai“, – kalbėjo J. Šatkus.

Šaltuoju metų laiku savo bagažinėje autoserviso vadovas taip pat rekomendavo turėti specialaus skysčio, kuris nuo užšalimo apsaugo automobilio spyneles, dureles, bagažinės bei variklio dangčius. Durų gumas ir sieneles iš anksto galima patepti nuo šalčio apsaugančiomis priemonėmis. „Artėjant žiemai, neblogai bagažinėje vežiotis ir kastuvą, kuris padės įklimpus pusnyje“, – sakė UAB Rimkų autoserviso vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių