• 11 rugpjūčio, 2022
|

Kaip gėlės gali vizualiai padidinti ar paaukštinti erdvę?

Šiandien itin populiarus sumanus erdvių dekoravimas – čia kiekviena detalė yra gerai apgalvota, turinti tam tikrą funkciją. Ar žinojote, kad erdves formuoti galite ne tik baldais, kilimine danga ar spalvine palete, bet ir augalais? Ši, atrodytų, įprasta namų detalė turi labai daug privalumų. Tai toli gražu ne vien tik būdas užtikrinti bohemišką kambario atmosferą bei švaresnį namų orą. Dalinamės idėjomis, kaip pasitelkti įvairius augalus ir gėles sumaniai formuojant namus.


Aukštos vazos

Kiekvieną savaitgalį užsisakote mylimų skintų gėlių puokštę? Teisingai parinkta vieta ir vaza gali padėti vizualiai padidinti ar net paaukštinti patalpą. Sakykime, kad buto lubos gana žemos ir jūs norite šiek tiek jas „pakelti“. Priklausomai nuo to, kur laikysite vazą, galite rinktis:

  • aukštesnį gėlių indą;
  • ilgesnį stiebą turinčias gėles (kardelius, rožes, alstromerijas, kt.);
  • aukštesnį baldą, ant kurio laikoma kompozicija.

Pavyzdžiui, vietoje to, kad puokštę padėtumėte ant žemo kavos staliuko, laikykite šią ant aukštos komodos. Tokiu būdu žvilgsnis natūraliai kyla aukštyn, patalpa atrodo dinamiškesnė, aukštesnė.

Beje, šiandien įvairiausi lapuočiai ir gėlės Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ar kituose Lietuvos miestuose gali būti užsakomos tiesiai į namus. Norite dekoro akcentą pajūryje išsirinkti nepalikę namų? Verta pasidairyti čia: https://www.pasauliogeles.lt/geliu-pristatymas-klaipedoje.

Vertikalus paviršių išnaudojimas

Neretai interjero dizainerių duodamas patarimas įrengiantiems nedideles studijas – išnaudokite visus paviršius. Ypatingas dėmesys čia skiriamas daugelio pamirštoms sienoms. Užpildyti tuštumą galite tiek apgalvotais daiktų sandėliavimo sprendimais, tiek dekoro elementais. Arba – galite išnaudoti abu privalumus.

Puikus pavyzdys – žaluma alsuojančios sienos. Skirtingose vietose išdėstykite nedideles lentynas ir ant jų sudėkite augalus. Jei norite daugiau vietos daiktams, eksperimentuokite su uždaromis nišomis ir atviromis lentynomis. Ant paviršių sudėtos gyvos dekoracijos suteiks erdvumo, lengvumo pojūtį. Aukščiau pritvirtintos lentynos – papildomo aukščio kambariui.

Baldų dekoravimas „pakopomis“

Sakoma, kad vizualiai didinant būstą, itin gerai veikia atsikartojantys akcentai, medžiagos, linkiai. Jie leidžia palaikyti harmoniją, tačiau tuo pat metu atkreipia dėmesį ne į vieną detalę, o į bendrą paveikslą. Pavyzdžiui, jei turite žemą metalinį staliuką, vazoną kambario kampe pakelkite ant metalinių kojelių. Taip atkartosite metalines detales skirtinguose matymo lygiuose.

Norite dar daugiau dinamiškumo? Panašaus atspalvio augalą įtaisykite kažkur aukščiau – ant komodos, spintelių viršaus. Taip nejučia kursite kompoziciją, kuri natūraliai formuos erdvesnį, išpildytą paveikslą.

Augalai ore

Ar esate girdėję apie augalus, kurie tiesiog kybo ore? Jiems nereikia papildomo sunkaus vazono, žemių, vietos kambaryje. Puikus pavyzdys – orchidėjos vandos. Ši ypatinga rūšis, pritvirtinus virveles ant lubų, gali tiesiog kyboti ore. Originali kompozicija suteiks būstui unikalumo, padės išpildyti erdvę. Natūraliai ši taps nebe tokia „plokščia“ ir vizualiai platesnė.

Spalvų žaismas

Pabaigai sugrįžkime prie spalvingųjų skintų gėlių. Vienas didžiausių privalumų yra labai plati spalvų paletė. Sakykime, kad turite platų, geltonais raštais puoštą kilimą. Internetu išsirinkite geltonas rožes, tulpes, gvazdikus ar saulėgrąžas. Šias pastatę ant valgomojo stalo, kaipmat sukursite patalpoje spalvų žaismą. Jis apjungs skirtingus kambario kampus ir nukreips žvilgsnį ne į vieną objektą, bet į bendrą visumą.

Pasiruošę įpūsti namams daugiau gyvybės? Panašu, kad įvairūs lapuočiai bei gėlių žiedai gali padėti kuriant tiek pozityvią, tiek dinamišką erdvę. Belieka įvertinti turimą patalpą, esminius objektus ir akcentus, kurių galbūt trūksta.

I.U.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių