• 10 rugpjūčio, 2022
|

Kartu kuriame savojo krašto kultūrą

Tokia vienijanti mintis pleveno J. Lankučio viešosios bibliotekos Padėkos vakare

Padėkos vakaro improvizuotoje fotoateljė įsiamžino Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas, vicemerė A. Balnionienė, bibliotekos direktorė I. Tamašauskienė, Tarybos narys V. Skuodas, vicemerė L. Liutikienė, VMG direktorius E. Mockus, Administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Petrauskienė ir Administracijos direktorius J. Ruškys.
 

Gargždų kultūros centro fojė antradienio vakarą dūzgė it bičių avilys: kalėdinio gėrio atmosferoje į Padėkos vakarą rinkosi Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos bičiuliai. Permainų metai nenutraukė ir anksčiau puoselėtos tradicijos metų sandūroje padėkoti visiems, kurie padeda įgyvendinti kūrybiškas bibliotekos iniciatyvas, kurie įvertina svarbų bibliotekos vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje formuojant kultūros poreikį.

Skirtingos sritys – bendras tikslas

Šventinis susitikimas sutraukė gausų būrį bibliotekai neabejingų kviestų svečių, bibliotekos darbuotojų, tačiau renginyje buvo griežtai paisoma su pandemija susijusių asmens saugumo taisyklių. Visiems vakaro dalyviams – būtini galimybių pasai, salėje stebint aktorių pasirodymą būta su kaukėmis, išlaikytas atstumas tarp žiūrovų.

Pasak J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorės Indros Tamašauskienės, metų pabaiga, o ypač kalėdinis laikotarpis yra tinkamiausias laikas apmąstyti ne tik nuveiktus darbus, bet ir padėkoti tiems, su kuriais dirbama, bendradarbiaujama, siekiama bendrų tikslų įgyvendinimo.

„Organizuodami Padėkos vakarą stengėmės sukviesti ne tik rajono valdžios, įstaigų, organizacijų atstovus, su kuriais dirbame kultūros srityje, tačiau norėjome atkreipti dėmesį ir įtvirtinti nuostatą, kad net dirbdami skirtingose srityse ir atstovaudami skirtingiems veiklos sektoriams visi kartu prisidedame kurdami savo krašto kultūrą, veikiame Klaipėdos rajono labui ir čia gyvenantiems žmonėms“, – padėkos vakaro idėją apibūdino bibliotekos vadovė. Ji džiaugėsi, kad į bibliotekos kvietimą remti šventinį vakarą bei skatinti tarpinstitucinį bendravimą ir bendradarbiavimą atsiliepė rajone dirbantys verslininkai.

Puošnių mimų draugijoje rajono Savivaldybės administracijos direktorius J. Ruškys (ketvirtas iš dešinės) su seniūnijų seniūnais L. Tučiene, V. Tamašausku, N. Ilginiene, L. Urbute, I. Žiediene, E. Sluckiene, A. Mockumi.

Gražiems padėkos vakaro sumanymams padėjo išsipildyti UAB „Statauga“ (direktorius Valdas Augustis), UAB „Gargždų rangos darbai“ (vadovas Artūras Uosis), teisininkė Andželika Šakinienė. Pagrindinis Padėkos vakaro rėmėjas – bendrovė „Vakarų medienos grupė“ – šventės svečiams padovanojo jautrų bibliotekos veiklos specifiką atspindintį spektaklį „Jausmų džiazas“, kuriame prasmingas eiles skaito, dainuoja aktorė Eglė Jackaitė, o muzikuoja džiazo virtuozas Vytautas Labutis. 

Rėmėjų pagarba knygų mylėtojams

UAB „Vakarų medienos grupė“ (VMG) direktorius Egidijus Mockus „Bangai“ sakė, kad pats esąs rajono gyventojas, tad jam svarbu ir vietos kultūrinis gyvenimas.

„Kažkokių atskirų rėmimo nuostatų VMG neturi. Šiuo metu rajone vyksta investicijos ir kitų metų rudenį bus paleidžiama gamyba. Visiškai įvykdžius projektus kaip ir visose VMG įmonėse sieksime tapti ne tik Klaipėdos rajono ekonomine dalimi, bet ir socialine“, – ateities perspektyvomis dalijosi bendrovės vadovas E. Mockus.

Bibliotekos Padėkos vakarą rėmusi nuo mažų dienų mėgstanti skaityti ir dabar su knygomis nesiskirianti teisininkė Andželika Šakinienė „Bangai“ teigė, kad negalinti būti abejinga, kai organizuojami tokie Padėkos vakarai. „Mano manymu, didžiausia padėka turi skrieti visiems rajono gyventojams, kurie myli, skaito ir nesiskiria su knyga, laiko ją rankose, girdi, kaip šiūrena jos lapai, kvepia dažais. Jų dėka tokie švietėjiški namai – žiburiai vis dar yra. Nuo 2006 metų bendraujame ir bendradarbiaujame su J. Lankučio biblioteka ir jos kolektyvu, todėl ir toliau tęsiu savo misiją taip jiems atsidėkodama už jų rūpestį, nuoširdumą ir atsidavimą“, – savo apsisprendimą tapti Padėkos vakaro rėmėja atskleidė A. Šakinienė.

Darbai – stiprioje komandoje

Jono Lankučio viešosios bibliotekos Padėkos vakaro svečius, rėmėjus, bibliotekininkus su artėjančiomis šventėmis linkėdami stiprios bendrystės ir geros nuotaikos pasveikino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas ir vicemerė Ligita Liutikienė. Jie akcentavo itin svarbų bibliotekininkų indėlį švietėjiškoje, kultūrinėje, projektinėje rajono veikloje. Su vakaro dalyviais taip pat bendravo, džiaugėsi menine programa, įsiamžino teatralizuotame fotografijos kampelyje mero pavaduotoja Audronė Balnionienė, Savivaldybės Administracijos direktorius Justas Ruškys, jo pavaduotoja Rasa Petrauskienė, rajono Tarybos nariai.

„Ateityje tikiuosi, kad labai reikalingas tarpinstitucinis bendradarbiavimas taps visiems įprastas ir priimtinas. Juk tik dirbdami kartu, nors ir skirtingose srityse, mes privalome suvokti, kad dideli darbai padaromi tik stiprioje komandoje. To ir linkiu visoms įstaigoms, verslo atstovams, valdžios ir nevyriausybinio sektoriaus organizacijoms ateinančiais Naujaisiais metais: socialinio sąmoningumo kuriant socialiai atsakingas veiklas, verslus ir, žinoma, bendradarbiauti puoselėjant mūsų krašto kultūrą“, – sakė J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorė I. Tamašauskienė.

„Bangos“ informacija
Nerijaus JANKAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių