• 9 gruodžio, 2021
|

Kintų muzikos festivalis mūsų neaplenks

Paskelbta tradicinio Kintų vasaros muzikos festivalio programa. Koncertai vyks liepos 12 – rugpjūčio 9 dienomis. Kaip sakė festivalio sumanytoja ir direktorė Audra Juodeškienė, dauguma žymių kamerinės muzikos atlikėjų ne tik iš Lietuvos, bet taip pat iš Švedijos, Vokietijos, Suomijos, Rusijos, Prancūzijos ir kitų Europos šalių atliks žymiausių Vakarų klasikų ir Lietuvos kompozitorių naujausius kūrinius.

Skambės muzika nuo viduramžių iki šiuolaikinių kūrinių ir džiazo, o jaunos kompozitorės M. Sokaitės opusas „Salve Samogitia“ skirtas Žemaitijos metams.

Absoliuti dauguma koncertų vyks Didžiojoje Kintų bažnyčioje, bet festivalio svečiai taip pat lankysis Juodkrantėje, Šilutėje ir Gargžduose. Rugpjūčio 1 dieną senosios muzikos koncertas šeimoms su vaikais pirmą kartą numatytas Karklės bažnytvietėje.

Vienas iš festivalio svečių smuikininkas virtuozas Martynas Švėgžda von Bekker, šiuo metu gyvenantis Vokietijoje, praėjusį sekmadienį koncertavo Priekulės kultūros centro salėje. Jis gros su Klaipėdos kameriniu orkestru festivalio atidarymo koncerte, o meditaciją smuikui solo dar kartą atliks koncerte Juodkrantėje. Liepos 13 d. Kintų ARTS rezidencijoje koncertuos maestro meistriškumo kursų dalyviai.

Liepos 18 d., ketvirtadienį, Gargždų kultūros centre jauni ir talentingi atlikėjai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auklėtiniai smuikininkas Konrad Levicki ir pianistė Lauryna Lankutytė kartu su pianiste, nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureate Yulia Rodimova iš Rusijos su klausytojais dalinsis jausmų perpildyta muzika. Programoje – vokiečių romantiko J. Bramso, impresionisto K. Debiusy ir rusų kompozitorių romantikų A. Skriabino ir S. Rachmaninovo opusai smuikui ir fortepijonui.

Aldona VAREIKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių