Klaipėdoje veiklą pradeda nauja baleto mokykla

Birželį įsteigta VšĮ „Klaipėdos baleto mokykla“ sieks pratęsti uostamiesčio baleto ugdymo tradicijas. Jau liepą veiklą pradėsianti mokykla išsiskirs pamokomis ne tik mergaitėms, bet ir suaugusiesiems, bei dėmesiu pedagogų kvalifikacijai.

Klaipėdoje jau anksčiau veikė kelios studijos, mokančios šiuolaikinio šokio ir baleto, bet vienintelė specializuota baleto mokykla šiemet išsikraustė į kitą miestą. Būtent tai iniciatyvinę grupę paskatino pratęsti 5 metus kurtas tradicijas ir įkurti „Klaipėdos baleto mokyklą“.

Naujoji mokykla veiklą pradeda moderniose, jau baletui naudotose patalpose Liepų g. 54, bei išsaugodama pedagogų branduolį. Mokykloje vaikams ir suaugusiems užsiėmimus ves ilgametės Klaipėdos muzikinio teatro baleto šokėjos Aleksandra Karečkienė ir Kristina Gudelytė, pedagogės Indrė Petrulytė ir Airisė Gudonytė, taip pat su pačiomis jaunausiomis balerinomis dirbsianti mokytoja Aneta Augutytė. Prie komandos jungiasi ir teatro mokytoja Živilė Subačiūtė.

Pasak mokyklos įkūrėjos, verslininkės ir visuomenininkės Alinos Velykienės, tęsti baleto ugdymo tradicijas ją paskatino gyvenimiška situacija – atvedus dukrą į pirmą pamoką senojoje mokykloje paaiškėjo, kad ji išsikrausto.

„Tiesiog negalėjau leisti sugriūti penkis metus kurtam įdirbiui, mokinių ir pedagogių bendruomenei. Tikiu, kad kaip vadybos patirties turintis žmogus galėsiu sukurti platformą tiek pedagogams, tiek mokiniams. Baletas yra visų šokio stilių pamatinė disciplina, suteikianti pasitikėjimo savimi ir laisvę kurti. Labai svarbu išlaikyti tokią galimybę mergaitėms mūsų regione“, – sako A. Velykienė.

Jau liepos mėnesį naujoji mokykla pradės individualias pamokas mergaitėms. Rugpjūtį numatoma vasaros stovykla, o įprastas ugdymo procesas prasidės rudenį. Kol kas numatomi baleto užsiėmimai 5-6, 7-9, 10-17 metų grupėms, individualios pamokos, šiuolaikinio šokio ir suaugusiųjų baleto grupės. Mokykla taip pat svarsto ateityje pasiūlyti užsiėmimus 3-4 m. balerinoms bei meninės gimnastikos pamokas.

„Klaipėdos baleto mokykla“ kuriasi buvusiose ankstesnės mokyklos patalpose su dviem specializuotomis salėmis, saugiomis persirengimo ir laukimo erdvėmis. Naujoji mokykla jau įsigijo visą profesionalioms baleto pamokoms būtiną inventorių. Mokykla jau įregistruota kaip neformalaus ugdymo švietėja, planuojama bendradarbiauti su Klaipėdos miesto savivaldybe dėl neformalaus ugdymo krepšelio. Mokykla taip pat sieks bendradarbiauti su Klaipėdos muzikiniu teatru, kitomis veikiančiomis Lietuvos baleto bei šokių mokyklomis, bus siekiama telkti partnerius verslo bendruomenėje.

„Siekiame sukurti mokyklą, kurioje kiekvienas prie baleto prisilietęs vaikas jaustųsi laimingas ir pasitikintis savimi. Kartu buriame platesnę bendruomenę, kuri mylėtų kultūrą ir pati būtų jos dalimi. Ypatingą dėmesį skirsime pedagogams – norime tapti jiems geriausia platforma perteikti savo žinias mokiniams, kurti pasirodymus ir projektus Lietuvos bei tarptautiniuose konkursuose. Planuojame kviesti Lietuvos ir užsienio baleto žvaigždes dalintis patirtimi ne tik su vaikais, bet ir su pedagogais“, – sako A. Velykienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių