Klaipėdos koncertų salėje – itališkos ir prancūziškos vokalinės muzikos vakaras

M. Šernaitė

Sopranas Karolina Glinskaitė, pianistė Birutė Asevičiūtė ir smuikininkė Minadora Šernaitė pristatys programą, kurioje klausytojai išgirs skirtingas meilės spalvas – nuo melancholiškos iki audringos. Koncertas „Aš myliu!“ gegužės 6 d. 18.30 val. vyks Klaipėdos koncertų salėje.

Programoje skambės subtilios prancūzų autorių melodijos, sentimentalios itališkos dainos, paįvairinamos kitų autorių skirtingo charakterio kūriniais smuikui ir fortepijonui. Pristatydama koncerto sumanymą K. Glinskaitė sako: „Manyje gyva meilės idėja. Ji auga ir transformuojasi kartu su patirtimi. Aš, kaip menininkė, gyvenu jausmų chaose. Mano susižavėjimo objektu gali tapti ne tik realūs žmonės, jų talentai, scenos herojai, vaidmenys, kuriuos įkūniju dainuodama, bet ir pats gyvenimas.“

Baigusi vokalo specialybę Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje ji studijavo Lietuvos muzikos teatro akademijoje Vilniuje. Daugkartinė konkursų laureatė K. Glinskaitė koncertuoja Lietuvoje, Belgijoje, Nyderlanduose, dalyvauja „Vilnius City Opera“ spektakliuose, tarptautiniuose muzikos festivaliuose.

B. Asevičiūtė – tarptautinių konkursų laureatė, pedagogė, koncertmeisterė, nuolatinė Lietuvos ir užsienio festivalių dalyvė. Ji yra koncertavusi su didele dalimi Lietuvos operos žvaigždžių, tarp jų – Virgilijus Noreika, Merūnas Vitulskis, Liudas Mikalauskas, Jovita Vaškevičiūtė, Ona Kolobovaitė ir kiti.

M. Šernaitė smuiko iš rankų nepaleidžia nuo penkerių metų. Po mokslų Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ji profesines žinias gilino Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Smuikininkė yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, koncertavo žymiose Europos salėse, grojo tarptautinių jaunimo orkestrų sudėtyse.

Koncerte skambės Gabrielio Fauré, Claude‘o Debussy, Camille‘io Saint-Saënso, Vincenzo Bellini,  Ferenco Liszto ir Antoníno Dvořáko kūriniai. Visa tai papildys ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė“.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių