• 8 gruodžio, 2021
|

Klaipėdos koncertų salės renginių gidas: lapkričio 4–25 d.

Lapkritį Klaipėdos koncertų salė pristato šešis skirtingo muzikinio žanro koncertus, kurie tiks kiekvieno klausytojo meniniam skoniui.

Smuiko virtuozas Vilhelmas Čepinskis kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru pristato ypatingą programą, kurioje skambės specialiai šiam koncertui sukurti kūriniai, o uostamiesčio publika juos išgirs pirmoji. Taip pat koncerte klausytojai išgirs vieną žinomiausių W. A. Mocarto Simfoniją Nr. 41. Pasaulyje pripažinti Anna ir Lukas Geniušai, jaunosios kartos pianistų duetas, Klaipėdoje pristato programą „Balaganinis teatras“. Pianistų dinastijos atstovai atliks. S. Prokofjevo, D. Milhaud ir I. Stravinskio  muziką. Ir dar ne vieną muzikinę staigmeną lapkritį klausytojams yra paruošusi Klaipėdos koncertrų salė.

Lapkričio 4 d., ketvirtadienis, 12.00 ir 18.30 val.

Karlsono mokyklėlė

Edukacinė programa 511 metų vaikams

Švedijos sostinėje Stokholme, ant daugiabučio namo stogo, už kamino stovi mažas namelis. Jame gyvena „gražus, protingas ir gerai įmitęs vyrukas pačiame jėgų žydėjime“ vardu Karlsonas. Apie jį savo knygelėse pasakojo rašytoja Astrida Lindgren, gyvenusi kaimynystėje ir turbūt ne kartą jį sutikusi pasivaikščiojimų metu.

Šis nenuorama, kuris niekaip nenori suaugti, labiausiai mėgsta išdykauti. Su juo niekada nebūna nuobodu, jo galva nuolat pilna įvairiausių idėjų. Štai dabar jis nusprendė mokytis groti trimitu. Ir ne tik trimitu, o visais variniais pučiamaisiais instrumentais iš karto! Ir ne tik pats mokytis, bet ir kitus pamokyti!

Kaip jam pavyks įgyvendinti savo sumanymus, pamatysite apsilankę „Karlsono mokyklėlėje“. Joje sutiksite ne tik Karlsoną, kurio vaidmenį kurs aktorius Aurelijus Liškauskas, bet ir Klaipėdos brass kvintetą. Renginį režisuoja Nerijus Gedminas, pats jame kuriantis mokytojo vaidmenį. Tai bus linksmas muzikinis užsiėmimas, kuriame netrūks netikėtumų ir išdaigų.

Mieli vaikučiai, mamytės ir tėveliai! Visai nesvarbu, kad dar nesugebate groti trimitu ar trombonu.  Ateikite patys, atsiveskite visus Karlsoną jau pažįstančius ir apie jį dar negirdėjusius pyplius ir suaugėlius!

Programoje:

Edukacinė programa 511 metų vaikams

Klaipėdos brass kvintetas:
Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)
Aktorius Aurelijus Liškauskas
Režisierius ir aktorius Nerijus Gedminas
Programa: Genadij Gladkov, Piotr Čaikovskij, Jacques Offenbach, Tauras Adomavičius ir kt.

Bilietai – 6 Eur | Taikomos nuolaidos 

Lapkričio 6 d., šeštadienis, 18.30 val.

Infinitum

Talentingasis menininkas Vilhelmas Čepinskis, kurį pirmiausia pažinome kaip smuikininką, pastaruoju metu vis dažniau pasirodo kaip dirigentas ir kompozitorius. Dvigubame amplua jį matysime ir būsimoje programoje „Infinitum“, kurią jis rengia kartu su bičiulio ir kolegos Mindaugo Bačkaus vadovaujamu Klaipėdos kameriniu orkestru.

Pasak M. Bačkaus, „koncerte skambės du V. Čepinskio kūriniai su dedikacijomis. Tai siuita violončelei ir orkestrui „Infinitum“, kurią jis dedikavo man. Aš jau atlikau kūrinio premjerą Šiauliuose, o dabar jis pirmąkart suskambės Klaipėdoje. Antrąjį kūrinį „Improviso“ Vilhelmas dedikavo Klaipėdos kameriniam orkestrui. Mes jį savo programoje grosime pirmąkart“.

Koncerte taip pat išgirsime Wolfgango Amadeuso Mozarto Simfoniją Nr. 41, kuri dar vadinama „Jupiterio simfonija“. Simfoniniam orkestrui parašyta kompozicija suskambės atliekama styginių orkestro ir timpanų.

Infinitum, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia begalybė. Pasinerkime į nuostabios muzikos tėkmę, kuri pažadins pačias jautriausias sielos stygas!

Programoje:

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)
Dirigentas Vilhelmas Čepinskis
Programa: Vilhelmas Čepinskis, Wolfgang Amadeus Mozart

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Lapkričio 10 d., trečiadienis, 18.30 val.

Balaganinis teatras

Pianistų šeima Anna Geniušienė ir Lukas Geniušas savo dueto programą pavadino „Balaganiniu teatru“. Pasak L. Geniušo, „todėl, kad visi trys joje skambėsiantys kūriniai paremti balaganinio teatro stilistika ir atitinka comedie del arte bufonadinę pusę“. Tai Sergejaus Prokofjevo „Pasaka apie juokdarį“, aranžuota dviem fortepijonams, Darius Milhaud siuita dviem fortepijonams „Skaramušas“ ir Igorio Stravinskio baletas „Petruška“ (bus atlikta paties autoriaus transkripcija dviem fortepijonams).

Geniušų pavardė Lietuvoje asocijuojasi su aukšta muzikos atlikimo kokybe. Tai patvirtina ir sėkminga jauniausio šeimymininės dinastijos atstovo pianisto L. Geniušo karjera. Svarbūs laimėjimai prestižiniuose F. Chopino ir P. Čaikovskio tarptautiniuose pianistų konkursuose atvėrė jam koncertinių scenų duris visame pasaulyje.

A. Geniušienė taip pat sparčiai renka profesinio pripažinimo taškus. Puikiai pasirodžiusi Feruccio Busoni tarptautiniame pianistų konkurse ji pelnė trečiąją vietą. Abu pianistai šalia solinių programų dažnai groja duetu, atlieka kamerinę muziką, koncertuoja su orkestrais.

A. ir L. Geniušų dueto koncerto Klaipėdoje jau klausėmės prieš trejetą metų. Pagarba atliekamai muzikai, artistiškumas, techninė meistrystė ir kūrybinė laisvė sujungia šiuos du menininkus į tobulą šeimyninį ansamblį, kurį tikrai verta išgirsti!

Programoje:

Anna Geniušienė, Lukas Geniušas (fortepijoninis duetas, Lietuva–Rusija)
Programa: Sergej Prokofjev, Darius Milhaud, Igor Stravinskij

Bilietai – 18 Eur | Taikomos nuolaidos 

Lapkričio 16 d.,  antradienis, 18.30 val.

Muzikinės kryžkelės

Viena ryškiausių lietuvių pianisčių Guoda Gedvilaitė koncertuoja jau 30 metų. Sukakčiai skirtiems pasirodymams ji parengė autobiografinę programą, kurią apibūdina taip: „Skambės Beethoveno Bagatelės iš mano Vilniaus mokslų laikotarpio, simbolinė Atsisveikinimo sonata, kuria noriu papasakoti apie tuos metus, kai atsisveikinau su namais ir išvykau studijuoti į Frankfurtą, sonatoje girdėsis ir išsiskyrimo liūdesys, ir grįžimo, pasimatymo džiaugsmas. Kompozitorė Loreta Narvilaitė man parašė kūrinį „Garsas prabyla į tylą“. Opusas parašytas mano vardo inicialų tonacijoje – G – ir prasideda liaudies dainos „Anoj pusėj Nemuno“ melodija. Pasak kompozitorės, nors užaugau prie Nemuno, jai aš gyvenu „anoj pusėj“.

Į programą pianistė įtraukė ir Claros Schumann opusus – pastaraisiais metais šios talentingos ir modernios XIX a. asmenybės kūrybą G. Gedvilaitė puoselėja itin intensyviai, rengia „Claros Schumann salonus“.

Koncerto kulminacija – muzikos vienišiumi vadinamo, itin retai skambančio XX a. I pusės rusų kompozitoriaus Nikolajaus Medtnerio Fortepijoninis kvintetas C-dur. Jį G. Gedvilaitė atliks kartu su Čiurlionio kvartetu.

Programoje:

Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)

M. K. Čiurlionio styginių kvartetas: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Gleb Pyšniak (violončelė)
Programa: Ludwig van Beethoven, Clara Schumann, Loreta Narvilaitė (premjera),Aleksandr Skriabin, Felix Blumenfeld, Nicolai Medtner

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Lapkričio 20 d., šeštadienis, 18.30 val.

II tarptautinio Eduardo Balsio jaunųjų kompozitorių konkurso finalas

Konkursas yra skirtas vieno žymiausių XX a. Lietuvos kompozitorių, profesoriaus Eduardo Balsio (1919–1984) atminimui. I-sis konkursas buvo surengtas 2019 metais, E. Balsio 100-ųjų gimimo metinių proga. Prieš dvejus metus iš viso pasaulio atkeliavusios daugiau nei pusšimčio kūrinių partitūros liudijo ne tik sėkmingą naujo renginio startą, bet ir poreikį bei atsiveriančias perspektyvas. II-sis konkursas žada ne mažesnį susidomėjimą ir intrigą. Į finalą atrinktos kompozicijos nuskambės baigiamajame konkurso koncerte.

Konkurso tikslas – skatinti šiuolaikinės muzikos prieinamumą, jaunųjų kompozitorių kūrybą ir tarptautinį kūrėjų bendradarbiavimą, vertinti ir apdovanoti geriausius muzikos kūrinius. Konkurse kviečiami dalyvauti kompozitoriai iki 35 metų amžiaus su kūriniais, skirtais populiariausioms kamerinių ansamblių sudėtims (styginių kvartetui, fortepijoniniam trio arba kvintetui), taip pat styginių orkestrui. Šių metų konkurso naujovė – galimybė dalyvauti ir su kūriniais chorui. Orkestrines kompozicijas finalui parengs Roberto Šerveniko diriguojamas Klaipėdos kamerinis orkestras, pastaraisiais metais džiuginantis puikiomis naujosios muzikos interpretacijomis.

Konkursą organizuoja VŠĮ „Ars&Sonoris“. Klaipėdos koncertų salė yra šio renginio partneris.

Programoje:

Klaipėdos kamerinis orkestras 
Meno vadovas Mindaugas Bačkus 
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis
Dirigentas Robertas Šervenikas
Fortepijoninis trio „FortVio“:
Indrė Baikštytė
 (fortepijonas), Ingrida Rupaitė (smuikas), Povilas Jacunskas (violončelė)
Styginių kvartetas „Chordos“:
Ieva Sipaitytė (I smuikas), Vaida Paukštienė (II smuikas), Robertas Bliškevičius (altas),
Povilas Jacunskas (violončelė)
Fortepijoninis kvintetas:
Indrė Baikštytė
 (fortepijonas), Ieva Sipaitytė (I smuikas), Vaida Paukštienė (II smuikas), Robertas Bliškevičius (altas), Povilas Jacunskas (violončelė)Koncerto vedėja – muzikologė Rasa Murauskaitė

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos 

Lapkričio 25 d.,  ketvirtadienis, 18.30 val.

Žaismingos muzikos orkestras XXV

„Žaismingos muzikos orkestras XXV“ sugrąžins gražią gabiausių Lietuvos vaikų muzikavimo su Klaipėdos kameriniu orkestru tradiciją. Šį kartą su orkestru Klaipėdos koncertų salės scenoje pasirodys patys talentingiausi šalies jaunieji muzikos atlikėjai, kuriuos globoja pasaulinio garso violončelininko ir dirigento Maestro Mstislavo Rostropovičius įkurtas fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“.

Šis unikalus, išskirtinių gabumų vaikų ugdymą skatinantis fondas gyvuoja nuo 2003 metų. Per tą laiką šimtams vaikų ir jaunuolių jis padėjo įgyvendinti savo svajones. Jų tarpe šiandien yra ne vienas talentingas ir Lietuvą garsinantis menininkas.

Koncerte solo su orkestru gros dabartiniai fondo stipendininkai Ugnė Katinskaitė (smuikas), Liepa Jurgutavičiūtė (smuikas), Rugilė Juknevičiūtė (violončelė), Jonas Vozbutas (akordeonas). Koncertas skiriamas žymaus prancūzų kompozitoriaus ir atlikėjo Camille’o Saint-Saënso 100-sioms mirties metinėms, tad programoje skambės tik šio autoriaus kūriniai.

Programoje:

Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkai: Ugnė Katinskaitė (smuikas), Liepa Jurgutavičiūtė (smuikas), Rugilė Juknevičiūtė (violončelė), Jonas Vozbutas (akordeonas)
Koncerto vedėja  Jonė Girdzijauskaitė
Programa: Camille Saint-Saëns

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos 

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių