Klaipėdos rajone – Laisvės partijos skyrius

Per šalį vilnijančios Laisvės partijos bangos atsirito ir iki Klaipėdos rajono. Vasario pabaigoje buvo įsteigtas šios partijos Klaipėdos rajono skyrius, pirmininke išrinkta Elena Valionienė, kuri „Bangos“ skaitytojams papasakojo apie savo kelią į politiką ir skyriaus keliamus tikslus.

Laisvės partijos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė – E. Valionienė.Patraukė intuityviai

Iš Telšių kilusi E. Valionienė 1994 m. atvažiavo studijuoti į Klaipėdą, ten ir liko, o 2003 m. persikėlė į rajoną ir šiuo metu yra sodininkų bendrijos „Minija“ gyventoja. Paprašyta trumpai prisistatyti, sakė, jog studijavo matematiką, labai domisi kompiuterinėmis sistemomis ir nuo 2000-ųjų metų dirba Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, yra lektorė, taip pat atsakinga už informacines technologijas. Neseniai tapo Mokslo ir studijų inovacijų skyriaus vedėja. Kolegų pastūmėta parašė daktaro disertaciją tema „Jūrų transporto sektoriaus patrauklumo vertinimas teorinio jūrų uosto valdymo modelio pagrindu“, kurią sėkmingai apsigynė.

E. Valionienė „Bangai“ atvirai sakė, kad ilgą laiką buvo gana apolitiška, tačiau paskatinta vaikų, bendraminčių įsisuko į Laisvės partijos formavimosi etapą. „Berods prieš porą metų viskas pirmiausia prasidėjo idėjiniame lygmenyje, jautėme liberalios politikos, veikiančios globaliai, stoką. Nors politikoje anksčiau nedalyvavau, ši alternatyvi besiformuojanti politinė jėga mane patraukė intuityviai, dalyvavau partijos steigiamajame suvažiavime. Vėliau viską stebėjau tarsi iš šono, tačiau gavome signalų, kad atėjo laikas kurti skyrių Klaipėdos rajone, tą ir padarėme. Dabar turime 15 narių“, – informavo pašnekovė. Ji džiaugiasi, kad komandos įsitikinimai sutampa, bendrauti ir veikti kartu malonu, skirtingai nei kitose kompanijose, kur dėl nepakantumo kito požiūriui, mąstymui, gali pasijusti it balta varna.

Siekia tolerancijos

Klaipėdos rajono Laisvės partijos skyriaus pirmininkė E. Valionienė įsitikinusi, jog visuomet, jei įvyksta kažkas naujo, atsiranda poreikis keistis ir kitiems.

„Pati nuo mokyklos laikų esu maištaujantis žmogus, labai nepatinka griežtos taisyklės, kažkieno nurodymai, kaip turi elgtis. Visas tarybinis mokyklinis gyvenimas paliko ryškų pėdsaką. Tiesiog prieštaraudavau… Paskutiniu metu šalyje buvo priimami ne mokslu pagrįsti sprendimai, be argumentacijos, logikos – visa tai mane pastūmėjo rinktis šviežią naują partiją“, – kalbėjo politikė. Anot jos, kitas motyvas – tolerancijos ilgesys. „Netoleruojami kitaip mąstantys žmonės, net nekalbu apie LGBT, moterų teises – apskritai juntama neapykanta ir netolerancija vieni kitiems“, – pastebėjo pašnekovė. Ji atkreipė dėmesį, kad būti Laisvės partijos nariu nėra paprasta, vos tik socialiniame tinkle buvo paskelbta apie Klaipėdos rajono skyriaus įsteigimą, pasipylė neadekvačios reakcijos, liudijančios, kad tolerancijos srityje reikalingas dar didžiulis postūmis.

Iš gyventojų – pasyvumas

2023 metais vyks jau Savivaldybių tarybų rinkimai. Ar Laisvės partijos Klaipėdos rajono skyrius turi ambicijų gauti mandatų Klaipėdos rajono savivaldybės taryboje? „Visų politinių partijų tikslas yra įgyvendinti savo programas, tam reikia kažkiek valdžios, kad būtų galima dalyvauti sprendimų priėmime. Jei ir nepavyktų, mums būtų didžiulis pasiekimas jau vien tai, kad žmonės ateitų balsuoti, ketiname diskutuoti su bendruomenėmis, išgryninti prioritetus“, – dėstė skyriaus pirmininkė E. Valionienė. Tačiau ji akcentavo, kad toks klausimas dar labai ankstyvas, nes susiformavusi komanda neveikia dar net mėnesį.

Paklausta, kaip vertina dabartinį rajono politinį gyvenimą, atsakė: „Mūsų rajone nėra taip blogai, yra ir liberalių partijų atstovų Taryboje. Judame kaip ir progresyviai, tvarkomės ir ekologinėje plotmėje. Tačiau pats rajonas labai pasidalinęs: yra vadinamieji senbuviai, senieji gyventojai, ir labai daug naujakurių, apsigyvenančių netoli Palangos plento. Jei iš politikų pusės įvairovė yra, tai iš gyventojų pusės labai juntamas pasyvumas, dėl to tos įvairovės valdžioje taip pat nelieka.“

Lietuvoje Laisvės partija turi jau 32 skyrius.

Agnė ADOMAITĖ

Asm. albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių