Koalicija pasikeitė – darbai nesugriuvo, bet brangsta

Nepaisant to, kad Klaipėdos rajono savivaldybėje politinė situacija išlieka įtempta, darbai nestovi vietoje. Tai užtikrino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, dar trečiadienį žurnalistus sukvietęs į spaudos konferenciją, kurioje pristatė pagrindinius vykdomus projektus.

Brangsta Gargždų kultūros centro rekonstrukcijos projektas – nuo 2,1 mln. Eur iki per 4 mln. Eur. Tikslas rugsėjo-spalio mėnesiais pirkti rangos darbus. Juos pradėti planuojama dar šiemet.

Daugiafunkcis: nuo 10 iki 17 mln. Eur

Šiuo metu Savivaldybės administracijoje vyksta „Lean“ mokymai, organizuojami susirinkimai pagal tam tikrą metodiką. „Tai verslo modelis, tačiau, manau, Savivaldybė neturėtų atsilikti nuo jo, svarbu taikyti tuos pačius metodus. Tą įrodė ir įdiegtas projektinis valdymas“, – neabejoja rajono vadovas. Jis akcentavo, jog nors valdančioji koalicija pasikeitė, iš pareigų buvo atleisti vicemerė Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, darbų traukinys pastatytas ant gerų bėgių. Belieka toliau išlaikyti užsibrėžtą kursą, strateginiai darbai sudėlioti.

Vienas iš jų – Gargždų daugiafunkcis sporto centras. „Šiek tiek vėluojame, bet projektas pabaigtas, ekspertizė taip pat, į klausimus atsakyta. Artėjame prie statybos leidimo prašymo ir jo gavimo. Parengiamasis darbas kaip ir atliktas. Nerimą kelia tai, kad projektai brangsta lyginant su pradine sąmata. Tai lemia statybinių medžiagų brangimas, darbo užmokesčio augimas. Po ekspertizės daugiafunkcio centro sąmata nuo 10 mln. Eur didėja iki 17 mln. Eur. Savivaldybė šiam objektui planavo iš biudžeto kasmet skirti iki 2 mln. Eur“, – informavo B. Markauskas. Jis užsiminė, jog yra vilties, kad ši objekto sąmata sumažės per rangos darbų pirkimą, yra konkurencija. Pavyzdžiui, autobusų stoties sąmata buvo 800 tūkst. Eur, o nupirkta už 600 tūkst. Eur. Bus daroma viskas, kad rastųsi ir daugiau lėšų iš Valstybės investicijų programos (VIP). Tikslas iš valstybės buvo gauti 5 mln. Eur, tačiau, jei mero atmintis tiksli, kol kas užsitikrinta tik 1,4 mln. Eur. „Liberalai ir konservatorių atstovai turi pasistengti, juolab kad daug metų mūsų Savivaldybė iš VIP gaudavo gana nedaug lėšų. Turime argumentų“, – įsitikinęs meras. Jo žiniomis, kol kas daugiafunkcio centro vieta nėra keičiama. „Būtų keista, jei taip atsitiktų, nes parko teritorijos entuziastai ir buvo liberalai, konservatoriai. Jei vieta vis dėlto keistųsi, vadinasi, tokia naujos valdančiosios daugumos kaina“, – spaudos konferencijoje svarstė meras B. Markauskas.

Mero žiniomis, kol kas daugiafunkcio centro vieta nėra keičiama. „Būtų keista, jei taip atsitiktų, nes parko teritorijos entuziastai ir buvo liberalai, konservatoriai. Jei vieta vis dėlto keistųsi, vadinasi, tokia naujos valdančiosios daugumos kaina“, – spaudos konferencijoje svarstė rajono vadovas.

Projektas veja projektą

Brangsta ir Gargždų kultūros centro rekonstrukcijos projektas – nuo 2,1 mln. Eur iki per 4 mln. Eur. „Tai neramina“, – atvirai pripažino B. Markauskas. Tačiau lieka tikslas rugsėjo–spalio mėnesiais pirkti rangos darbus. Juos pradėti planuojama dar šiemet, nes Kultūros centras stovi pačioje Gargždų šerdyje, tai labai svarbus objektas.

Toliau vykdomas Gargždų parko tvarkymo projektas, sąmatą taip pat teko pasididinti nuo 800 tūkst. Eur iki 1 mln. Eur. Netrukus turėtų būti perkama ranga takų, apšvietimo ir kitos infrastruktūros sutvarkymui.

Gargždų autobusų stoties projekto rangos darbų konkursas yra pasibaigęs, vertinami rangovai ir bus perkama ranga. „Jei šiais metais ir nepavyks iki galo užbaigti, tai kitų metų pradžioje Gargždai tikrai turės naują autobusų stotį“, – spaudos konferencijoje teigė meras.

Dėl Endriejavo kultūros centro ir Gobergiškės vaikų darželio visi pamena, kad su rangovu „Išskirtinio būsto statyba“ buvo nutrauktos. Mero duomenimis, gegužės pabaigoje–birželio pirmoje pusėje bus perkama ranga šiems objektams įgyvendinti iki pabaigos.

Šių dienų aktualija – „Lidl“ noras atidaryti prekybos centrą Slengiuose. Tačiau čia susiduriama su infrastruktūros problemomis, eismo organizavimu. Tikėtina, kad bus pasirašyta trišalė sutartis tarp Automobilių kelių direkcijos, Savivaldybės ir investuotojo, ieškoma optimaliausių sprendimų. „Lidl“ turi ambicijų ateiti ir į Gargždus, sklypas turėtų būti įsigytas per aukcioną. Prieš tai „Lidl“ prisiėmė riziką ir atliko procesinius veiksmus, buvo keista sklypo paskirtis.

Bus tiesiamas ir dviračių-pėsčiųjų takas aplink Slengių karjerą – tai senas gyventojų pageidavimas, juolab kad labai trūksta gražių, sutvarkytų viešųjų erdvių. Bus pradedami projektavimo darbai, po to – infrastruktūros įrengimo.

Agnė ADOMAITĖ

„Bangos“ archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių